1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak skóry
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11056

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-02, 21:57   Temat: Czerniak skóry
Mam nadzieję, ze odpowie ci ktoś z moderatorów, kto będzie umiał profesjonalnie doradzić. Nie mam niestety wiedzy i kwalifikacji, żeby wam doradzić. Mam tylko nadzieję, że decyzja którą podejmiecie, jaka by nie była, okaże się słuszna.
Z chemioterapią przy czerniaku faktycznie jest ten problem, że skutki uboczne są duże a skuteczność stoi pod znakiem zapytania. To naprawdę trudna decyzja. Ale czy rozmawiałaś z lekarzem o leczeniu wemurafenibem? Podaje sie go w przypadku nieoperacyjnego czerniaka. Wydaje mi się, że twoja babcia powinna sie wtedy kwalifikować. Nie chcę cie wprowadzić w błąd, ale myślę, ze powinnaś o to popytać.
W tym temacie jest o tym więcej informacji: http://www.forum-onkologi...f-vt3418,45.htm
  Temat: Czerniak skóry
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11056

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-29, 11:12   Temat: Czerniak skóry
Naprawdę bardzo mi przykro. Musicie być dzielne. Od niedawna zarejestrowany jest już lek na czerniaka, który stosuje się w przypadku rozsianego czerniaka, kiedy nie można operować. Są więc jeszcze różne możliwości, które lekarze mogą zaoferować babci, nawet gdy nie będą mogli operować. Spróbujcie też wyznaczyć sobie termin na konsultacje w Warszawie. Warto poznać jak najwięcej opinii.
Trzymam mocno kciuki za babcię.
  Temat: Czerniak skóry
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11056

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-27, 22:45   Temat: Czerniak skóry
czerniak jest nowotworem złośliwym więc jest to oczywiście poważne, ale przy szybkim działaniu można powstrzymać jego rozprzestrzenianie się. Najpewniej lekarz onkolog zleci usunięcie zmiany pierwotnej i będzie ona przebadania histopatologicznie dla potwierdzenia diagnozy. Prawdopodobnie dopiero wtedy zostanie oznaczony węzeł wartowniczy, usunięty i oddany do przebadania. Taka jest standardowa procedura. Niestety nie jestem pewna jak wiarygodne jest badanie PET i czy po stwierdzoniu w nim przerzutów do węzłów lekarze zdecydują się od razu na wycięcie ich.
Nie jestem pewna czy wszystko dobrze zrozumiałam z twojej wypowiedzi. Napisałaś: "Cel badania: ocena zaawansowania przed planowanym usunięciem guza i węzłów chłonnych pachwinowych lewych." czy to oznacza, że już wcześniej stwierdzono czerniaka i tylko upewniają się przed operacją?
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy lekarz zlecił PET właśnie dlatego, że czerniak był już stwierdzony czy babcia miała jakieś dolegliwości, których przyczynę badanie miało wykazać?

Dodam, ze samo usunięcie węzłów pachwinowych i biodrowych jest zabiegiem trochę okaleczającym, ale nie wpływa znacznie na obniżenie sprawności. Ważne jest teraz szybkie usunięcie komórek nowotworowych, a później już wszystko będzie dobrze. Trzymam kciuki za babcię :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group