1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-11-08, 12:28   Temat: Guz tarczycy
Ja nie stosuję :mrgreen: , ale nie wiem czy należy sie tym chwalić.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-07-04, 23:02   Temat: Guz tarczycy
Myślę, że taki brak wezłów chłonnych nie zmieni praktycznie nic w Twoim funkcjonowaniu. W każdym razie ja się obawiałem, że będę np. częściej łapał infekcje, ale wcale tak się nie dzieje. :)
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-30, 15:57   Temat: Guz tarczycy
Na dren faktycznie trzeba uważać, ale "bez szaleństwa" rurka jest przyszyta przy szyi i aby ją wyrwać trzeba się mocno postarać.
Ogólnie nie ma co się stresować na zapas.
Będzie dobrze.
Pozdrawiam.
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-28, 22:30   Temat: Guz tarczycy
Z całym szacunkiem, ale co to jest 3 tyg. od operacji :)
Z moich obserwacji wynika, iż blizna ewoluuje nawet 2 lata. U mnie uczucie ciągnięcia zniknęło po prawie roku (faktem jednak jest, iz oprócz tarczycy wycięto mi sporo węzłów chłonnych środkowych i bocznych). Na poprawę komfortu ruchomości szyi w moim przypadku duży, pozytywny wpływ miał basen.
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-06-24, 22:04   Temat: Guz tarczycy
Witam.
Co do ekwipunku szpitanego kiedyś "skrobnąłem" taki poradniczek: http://rakrdzeniasty.blog...nik-praktyczny/ może się przyda.
Dodam jeszcze, że należy też zabrać leki, jeżeli ktoś przyjmuje jakieś na stałe (na cukrzycę, nadciśnienie, itp)
Pozdrawiam
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-16, 12:38   Temat: Guz tarczycy
Z kronikarskiego obowiązku informuję, iż zazwyczaj ponawiają biopsję w IO w Gliwicach, ale nie zawsze (jest to chyba uzależnione od materiału utrwalonego na "szkiełkach"), ja nie miałem powtarzanej biopsji przed pierwsza operacją
Pozdrawiam
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-14, 08:56   Temat: Guz tarczycy
soniusia, myślę, że w Twoim przypadku (odległego zamieszkania od Gliwic) to naprawdę lepiej, że szkiełka będą wcześniej, bo na konsultacji nikt ich nie zdąży przegladnąć pod mikroskopem, zwykle w Gliwicach na taki wynik czeka się do miesiąca, więc podejrzewam, iż własnie dlatego masz tam pojechać dopiero za miesiąc. Jak już bedziesz na tej konsultacji to zaznacz wyraźnie, że jesteś z daleka (wiem, że to jest wpisane w karcie, ale jednak warto to podkreślić) i prosisz by brali to pod uwagę jeżeli będą chcieli zlecić jakieś dodatkowe badania u nich na miejscu (np. porównawczą BAC).
Jednak na jednorazowe załatwienie tematu nie licz, abyś się nie rozczarowała, spotykam tam osoby ze Szczecina, Gdańska, które przyjeżdżają TYLKO na konsultację.
Co do planów życiowych to jest dokładnie tak jak napisała DSS
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 24607

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-05-13, 22:27   Temat: Guz tarczycy
Witaj.
Cytat:
mam się stawić na miesiąc w IO Gliwice na konsultacjach

Domyślam się, że to "literówka" miało być "za miesiąc"?
Obawiam się, że to będzie tylko konsultacja i jakby co będziesz się musiała jeszcze wybrać na nie jedną "wycieczkę" (tak wynika z mojego doświadczenia).
Co do wyników i szkiełek z biopsji to ja wiozłem ze sobą, ale jeśli Twoje bedą tam przed Tobą to może dzięki temu będziesz miała jedną wycieczkę mniej, ponieważ zdążą się już medycy w temacie rozeznać (zwłaszcza mam na myśli badanie materiałów his.pat.)
Jeżeli masz obawy czy przesyłka dotarła, zawsze możesz zadzwonić do Gliwic i zapytać (choć dodzwonienie się będzie wymagało cierpliwości)
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group