1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Patrycja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-06, 17:18   Temat: Czy to złośliwy rak płuc
DumSpiro-Spero napisał/a:
To nieporozumienie - przypuszczam, że po prostu źle się zrozumieliście.

Zrozumieliśmy dobrze.Powiedzieli(kilka razy),że stopien niski i chemia uzupełniająca nie jest wskazana.
  Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Patrycja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-06, 10:15   Temat: Czy to złośliwy rak płuc
DumSpiro-Spero napisał/a:
Kiedy? Przed czy po zabiegu? Jeśli po - to taka postawa jest karygodna i niezgodna z zasadami prawidłowego postępowania i opieki nad pacjentem onkologicznym.


Powiedział nam o tym(o tym,że tata będzie pod opieka torakochirurga) zupełnie inny lekarz chirurg-onkolog(znajomy).Jak pisałam bylismy u onkologa a ona odesłała nas ze skierowaniem na tk i potem jej wynikami do operatora.Więc nie wiem o co chodzi???Tata miał guza IIA lub B (musze to sprawdzic) i odmówiono podania chemii ze względu na ten stopien a onkolog powiedziała,że profilaktycznie u tak obciązonego chorobowo pacjenta nie ma sensu podawać bo mozna zaszkodzić bardzo.

Ja w każdym razie życzę aby observer nie miał takich dylematów jak my i wszystko się pomyslnie ułożyło.
  Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Patrycja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-05, 21:28   Temat: Czy to złośliwy rak płuc
U nas też z pulmunologii do chirurga klatki piersiowej tata został skierowany.Ten w porozumieniu z onkologiem decydował.U onkologa był raz(indywidualnie) a ten po obejrzeniu wyników badan odesłał go do lekarza operatora bo dla siebie tam nic nie widział.Pytałam torakochirurga czy tata ma szukać onkologa a ten powiedział,że on jest w kontakcie z onkologiem i nie ma takiej potrzeby.Z tego co wiem jesli nic onkologicznego sie nie dziejenadal chory pozostaje pod opieka operatora.On oglada TK , porównuje, wie co jest typowe dla chorych po resekcji.Sama nie wiem czy dobrze robimy ale ufamy temu lekarzowi, bo komuś trzeba.
  Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Patrycja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-05, 13:25   Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Observer27 napisał/a:
Hej. A jak sprawy z twoim tatą potoczyły się dalej?[/list]

Mój tata miął na szczęscie operacyjnego niedrobnokomórkowca.Operacja odbyła się w marcu ,Na tK kontrolnych, PET brak cech wznowy.Tata czuje się dobrze, pokasłuje(szukamy powodu kaszlu).Wierzymy,że rak nie wróci!!!
Tata miał guza przy aorcie(czyli niby nieoperacyjnego)ale znalazł sie torakochirurg, który go zoperował.Mineło dopiero pół roku ale jak pisałam mamy nadzieję!!!
  Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Patrycja

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9658

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-05, 09:14   Temat: Czy to złośliwy rak płuc
Witaj.Skoro macie wyznaczony termin kolejnej bronchoskopii to lekarze jeszcze diagnozy nie postawili.Nie chce Cię straszyc ale mój tata miał 3 bronchoskopie i zawsze wynik negatywny:( Dopiero otworzenie klatki, wycięcie guza a potem wynik histopatologiczny dały niestety potwierdzenie,że to rak.Jeżeli kolejna bronchoskopia wyjdzie ujemna to moze zrobia biopsję(jeżeli bedzie mozna) albo otworza klatke i pobiora wycinek lub też wytną.Dopóki nie ma diagnozy zawsze jest nadzieja,że to cos innego .Węzły nby powiekszone ale to o niczym nie świadczy.Mój tata miał wieksze a powiększone zapalnie(bez meta).Trzymaj się bo to trudny czas oczekiwnia.My na diagnozę czekaliśmy o zgrozo ok 4 miesięcy, głównie przez nic nie wnoszące bronchoskopie.Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group