1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Peti

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 92308

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-14, 20:02   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
amri,

mój Małżowinek przyjął 3 serie po 6 cykli zanim żyły się rozsypały i zdecydowalismy się na port.

Ale wcześniej wielokrotnie pielegniarki zakladające wenflony sugerowały założenie portu, potem jedna się przyznała, że wolą porty ;) to może jest odpowiedź ;)
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Peti

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 92308

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-14, 17:42   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Erevain21 napisał/a:
skutkiem ubocznym portów jest to , że przy wejsciu na pokład samolotu musisz miec ze sobą taka broszurkę inaczej bedziesz "pipac" im


:-D 8-) to zależy też od sprzetu na lotnisku - mój Małżowinek co najmniej raz w tygodniu jest "odprawiany" na lotnisku w W-wie i Goleniowie i nie "piszczy ( nie uzywam specjalnie slowa "pipac"- bo w tej formie brzmi w miare ale w czasie teraźniejszym już nie bardzo)" , nawet 16 śru i blach w ramieniu nie "piszczy" :)
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Peti

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 92308

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-13, 19:44   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Amri - spokojnie my już chodzimy z tym portem przeszło rok i żadnych skutków ubocznych nie było.

Takie troszkę strachy na lachy - w naszym CO rozmawiałam z kilkoma osobami i też nie było skutków ubocznych.

A zdecydowanie chemia lepiej wchodzi... ;)
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Peti

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 92308

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-13, 16:39   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
amri,
myślę, że tak będzie lepiej.

To założenie portu to nie taka straszna sprawa - jak mężczyzna wytrzymał to chyba jest ok- znieczulenie miejscowe ale potężne , cięcie tak na wysokości 10-20 cm nad piersią , malutkie nacięcie blizna po tym jest na 1 cm.

Trwa ten zabieg może pół godziny- jak mówił mi Małżowinek nie było to bolesne tylko w pewnym momencie troszkę nieprzyjemne - ale krótkoterminowe ;)

[ Dodano: 2011-01-13, 16:40 ]
tutaj masz wszystko o nich

http://www.porty.info.pl/
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Peti

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 92308

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-13, 16:30   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
amri,

ściskam Cię bardzo, czytam cały czas i bardzo Ci kibicuje!

Jeśli mogę podpowiedzieć, jeśli następną chemię masz 3 lutego i chcesz mieć port już na tej chemii, to z naszego doświadczenia mogę powiedzieć, że po założeniu portu potrzeba tak 2 tyg. żeby "to miejsce" doszło do dobrego stanu.

Poprostu chodzi o Twoje dobre samopoczucie, aby się wygoiło cięcie, bo założenie igły do portu to w końcu też ukłucie, a cięcie jest blisko.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group