1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Reszka.78

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-23, 19:09   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Hej :)

Wybacz, że dopiero teraz odpisuję :P I tak Kochanieńka Twój polip ma mniej niż centymetr, dokładnie osiem i pół milimetra czyli niecałe 9 milimetrów średnicy (od ścianki do ścianki), więc jest wielkości paznokcia mniej więcej.

Co do wyników badań się nie wypowiem, bo się nie znam, ale wyglądają w normie :)

Co do miejsca, to nie wiem skąd jesteś :) Od siebie i mojej Mamci mogę polecić szpital na Barskiej w Warszawie. Niestety doktor, który Mamcię operował jest chyba obecnie na urlopie ;P

I tak jak mówi Tesia, raka można pokonać :) W grudniu będzie dwa lata od diagnozy i operacji. Mamcia ma się dobrze, co prawda trochę przemęczona, trochę narzeka a nogi, ale ogólnie czuje się dobrze :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Reszka.78

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-29, 21:17   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007 napisał/a:
Dziekuje ale to nie chodzi o Moja Mamcie tylko konkretnie o mnie... to ja jestem chora i ja to wszystko pisze... moje corki które bardzo kocham sa daleko odemnie, ja jestem teraz sama... i powiem ze nie wiem co i jak robic, dlatego rozmawiam z wami


A to przepraszam coś źle przeczytałam :roll: Co ślepemu po oczach :roll:

W każdym razie, choć wiem, że się bardzo denerwujesz (ja podobne nerwy mam za sobą, a nie dotyczyło to bezpośrednio mnie) uszy do góry! Na pewno wszystko będzie dobrze. Teraz tylko zrobić badania, potem operacja i wszystko będzie okej. MUSI i tego należy się trzymać :) Tak jak mówi Masza, moja Mamcia też miała wizyty kontrolne co trzy miesiące, teraz ma już co pół roku i tak naprawdę trudno powiedzieć że kiedykolwiek była chora :)

Pozdrawiam serdecznie :)

[ Dodano: 2013-06-29, 21:22 ]
P.S. Najprawdopodobniej masz polipa, który ma mniej niż centymetr. Możliwe całkiem, że jak będziesz miec robioną kolonoskopię, to Ci go od razu usuną, albo zrobią to w terminie późniejszym.

Pozdrawiam raz jeszcze :)
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Reszka.78

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-28, 20:25   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Ilona wiem dokładnie co przechodzisz. Kochanieńka, przede wszystkim musi być wykonane TK jamy brzusznej, bo tak jak już wspomniano jest to badanie dużo czulsze niż USG. G2 to pośrednia złośliwość nowotworu. Pocieszające jest to, że wbrew wszelkim pozorom rak jelita grubego jest dobrze rokujący zwłaszcza w stadium początkowym. Zakładając, że nie ma żadnych przerzutów do węzłów chłonnych czy innych miejsc, to Twoja Mamcia ma nawet 93% szansy na całkowite wyleczenie, a to naprawdę dużo!
Moja Mamcia miała niemal dwa lata temu operację. Taki sam rak z taką samą złośliwością, tylko umiejscowiony w kątnicy. Na dzień dzisiejszy można rzec, że jest zdrowa, choć najważniejsze to pierwsze pięć lat (oczywiście zdarzają się nawroty choroby i później, ale jesteśmy dobrej myśli). Jeśli chcesz możesz odwiedzić mój wątek, tylko nie przeraź się liczbą bezsensownych moich panik i pytań :roll:

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją Mamcię. Trzymam kciuki :) Daj znać kiedy będzie operacja i koniecznie wstaw wyniki TK czy MR jak będą :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group