1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak endometrium zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4228

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-11, 17:44   Temat: Rak endometrium zaawansowany
jason napisał/a:
Rozmawiałem dziś z jedną panią doktor i powiedziała że można spróbować podać jeszcze chemię, może organizm zareaguje na drugą lepiej. Może po niej bedzie się lepiej czuła, ale to też ryzyko.

Po tym co usłyszałem od innych lekarzy, nie wiemy co dalej robić.
Podjąć się chemii, czy odpuścić...
Chcielibyśmy zrobić coś żeby wydłużyć jej życie i żeby żyła w jak najlepszej formie

Na internetowym forum nie można w sposób odpowiedzialny odpowiedzieć na te pytania,
uczynić to może tylko lekarz mający przed sobą badaną chorą osobę i dysponujący jej wynikami.

Często zasadne jest w przypadku zaawansowanych procesów nowotworowych odstąpienie od intensywnej i obciążającej organizm terapii, by nie powodować nią niepotrzebnych dolegliwości przy jednoczesnym braku równoważących je korzyści dla pacjenta.
Porównaj także post: Terminalnie chorzy wolą jakość niż długość życia.

jason napisał/a:
Wiem że jest zagrożenie drożności jelit i w pewnym momencie czekać ją będzie operacja. Czy jest coś co można z tym problemem zrobić?

Można próbować minimalizować/opóźnić wystąpienie tych problemów poprzez odpowiednią lekkostrawną dietę i rozłożenie posiłków na mniejsze i częściej spożywane.
Oczywiście w razie potrzeby może okazać się konieczna interwencja chirurgiczna o charakterze leczenia doraźnie ratującego życie.


Pozdrawiam i witam Cię na forum,
życzę wytrwałości i siły w tym trudnym czasie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group