1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 52876

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-23, 10:51   Temat: Guz jajnika
Marta91 napisał/a:
Moje pytanie teraz brzmi: Czy w moim przypadku może być wskazana chemia?
Bo tak na prawdę od lekarzy to dużo się nie dowiedziałam...Praktycznie nic....


Wydaje mi się, że to zależy przede wszystkim od potwierdzenia charakteru guza (czy jest złośliwy)
o czym napisał Vioom w końcowej części cytowanego fragmentu wypowiedzi:
vioom napisał/a:
Twój wynik wskazuje, że większość obszaru guza zajmuje niezłośliwe utkanie nowotworu (bo torbiel nowotworem również jest) i tutaj pewność co do charakteru zmiany jest 100%. Natomiast pośród wyraźnie zróżnicowanego utkania guza śluzowego, wyraźnie zaznacza się obszar odpowiadający morfologicznie Sertoli-Leydig Cell Tumor czyli guzowi zbudowanemu z pośrednio zróżnicowanych komórek gonadalnych. Stwarza do podstawę do stwierdzenia, że guz nie jest złośliwy (jak większość tego typu nowotworów). Natomiast potwierdzenie w Instytucie Onkologii jest jak najbardziej konieczne. Polecam CO-I w Warszawie jako ośrodek o największym doświadczeniu.

Od tego może zależeć zakwalifikowanie bądź nie do uzupełniającej chemioterapii, co należy do Twojego lekarza.

W uzupełnieniu mogę polecić np. ten artykuł autorstwa prof. dra hab. n. med. Romualda Dębskiego, gdzie czytamy m.in.:
Cytat:
Najczęściej biologia tych nowotworów odpowiada zmianom o charakterze niezłośliwym, tylko kilkanaście procent guzów wirylizujących posiada cechy nowotworu złośliwego. Zmiany niezłośliwe u młodych kobiet leczy się jednostronnym usunięciem przydatków, zmiany złośliwe, obustronne (sporadycznie) lub u kobiet nie planujących potomstwa – usunięciem macicy z przydatkami. W postaciach zaawansowanych, leczenie operacyjne uzupełnia się następową radio- i chemioterapią.
  Temat: Guz jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 52876

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-25, 10:10   Temat: Guz jajnika
Nic nie ma poza tym, że zdarzyło się u jednej osoby w tym samym czasie.
Jest zupełnie możliwe, że zmiana jajnika prawego była łagodna, podczas gdy na lewym ...
No właśnie - tego jeszcze nie wiemy.
Ale dobry wynik zmiany jajnika prawego wcale nie przesądza o tym, co okaże się z lewym.
Trzeba poczekać na wynik.
  Temat: Guz jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 52876

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-16, 21:34   Temat: Guz jajnika
Marta91 napisał/a:
Wraz z guzem usunęli mi lewy jajnik.
teraz czekam na wyniki badania histopatologicznego.

Ponieważ wynik badania śródoperacyjnego nie dał jednoznacznej odpowiedzi,
musimy poczekać na wynik histopatologii usuniętego guza - najbardziej wiarygodny.

Wynik biopsji drugiego (prawego) jajnika pozwoli ocenić, czy nie ma tam czegoś niepokojącego,
jednak z zastrzeżeniem że wynik ujemny (brak komórek nowotworowych) nie przesądza z całkowitą pewnością, że wszystko jest w porządku.

Wynik histopatologii usuniętego guza jest teraz najważniejszy, od niego zależy dalsze postępowanie.
Wiem, jak trudno jest cierpliwie czekać w takiej sytuacji, ale nic innego nie pozostaje.
  Temat: Guz jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 52876

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-16, 17:48   Temat: Guz jajnika
Marta91 napisał/a:
Guz urósł w ciągu dwóch tygodni aż 3,5cm

Guzy nowotworowe w tak szybkim tempie nie rosną. Albo to jest błąd pomiaru, albo guz ma inny charakter.
Poza tym by powiedzieć coś więcej, musimy dysponować większą ilością danych (zobacz ten post).
Odpowiadając na tytułowe pytanie: młody wiek nie wyklucza możliwości zachorowania.

Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group