1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Richelieu

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 67768

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-27, 20:44   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Aniu, najserdeczniej Ci współczuję. :tull: :-(

::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Richelieu

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 67768

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-16, 20:25   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
aniutka34 napisał/a:
dziś lekarze stwierdzili u Taty progresję :cry:
zmiana w płucach powiększyła się przez ostatnie 3 mce z 18 mm do 30 mm. Brak innych (nowych) zmian. Czy można zatem mówić ze 100% pewnością o progresji ?

Tak znaczne zwiększenie się zmian niestety wyraźnie świadczy o progresji,
szczególnie jeśli wykazane jest w takim samym badaniu jak wykonano poprzednio
(a nawet gdyby było w innym badaniu, to różnica wielkości jest zbyt duża, by mogła wynikać tylko z różnic metod badania).

aniutka34 napisał/a:
Jutro powinno się wyjaśnić co dalej...tak bardzo mi źle i smutno, czuję się jak balonik, z którego spuszczono powietrze...

Może lekarz zaproponuje jakiś inny schemat leczenia ... poproś o ocenę, co jeszcze da się zrobić.

:tull:
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Richelieu

Odpowiedzi: 132
Wyświetleń: 67768

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-01-12, 19:44   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
aniutka34 napisał/a:
Dzisiaj konsultowałam sprawę u miejscowego onkologa, z prośbą o poprowadzenie taty jak zacznie brać leki, niestety zostałam potraktowana bardzo nieładnie i pan doktor stwierdził, po co się tak ścieram, przecież dla taty już i tak nie ma ratunku :( Boże daj siłę, bo coraz mi trudniej z tym wszystkim, co chwilę jakiś lekarz podcina skrzydła i depta nadzieję na to, że może jeszcze coś da się z tym zrobić...

Aniu,
Zdarza się, że nie zawsze lekarz potrafi we właściwy sposób przekazać trudną prawdę,
wbrew nadziei, jaką tak bardzo chciałoby się mieć.
Niestety praw rządzących fizjologią organizmu i przebiegiem choroby nie da się zmienić.
Przy obecności rozległych przerzutów do wielu narządów odległych, co świadczy o wysokim zaawansowaniu choroby,
możliwości wyleczenia już nie ma.
Lekarz mówiący o tym niestety ma rację, nawet jeśli forma jego wypowiedzi nie była odpowiednia.
Rozumiem przez co teraz przechodzicie i bardzo mi przykro, że nie można napisać czegoś bardziej pocieszającego.
Trzymaj się ...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group