1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
Richelieu

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 13237

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-08, 19:53   Temat: Rak piersi
jolanta1954 napisał/a:
No i okazało się że nie będzie chemioterapii tylko radioterapia łącznie z hormonoterapią.

To wygląda rozsądnie i zgodnie z tym, co mówią standardy i zalecenia postępowania terapeutycznego (#3).

jolanta1954 napisał/a:
Za dwa dni jadę na tomografię komp.coś mam przed badaniem wypić i mam pytanie czy mogę po tym prowadzić samochód i czy po naświetleniach również.

Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów po badaniu TK lub naświetlaniach,
chyba, że czułabyś się po nich wyraźnie źle co mogłoby Ci jazdę utrudniać.
Ale zwykle zabiegi te nie wywołują niepożądanych efektów, na forum jest wiele przykładów pacjentów samodzielnie dojeżdżających na RTH i powracających po niej do domu.
  Temat: Rak piersi
Richelieu

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 13237

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-04, 20:41   Temat: Rak piersi
jolanta1954 napisał/a:
dlaczego nagle zmieniono decyzję, że jednak chemia.

To przede wszystkim pytanie do Twojego lekarza.
Wydaje mi się uzasadnione ponieważ:
1. W Zaleceniach PUO (str. 123-125) w przypadku leczenia oszczędzającego jest mowa o uzupełniającej radioterapii (RTH) wraz z ewentualną chemioterapią (CTH) a nie o samej CTH bez RTH.
2. W opracowaniu prof. M Krzakowskiego (rozdział 9, "leczenie systemowe") w podanej tabeli jak dla Twojego przypadku (ekspresja ER i PgR, brak nadekspresji/amplifikacji HER2) wskazaniem do CTH jest jedynie wysoka proliferacja Ki67 (= 50 %), zaś brakiem wskazania: wysoka ekspresja ER/PgR, brak zajęcia węzłów chłonnych (N-), mały rozmiar guza (T1).

Być może lekarz przewiduje zastosowanie RTH po zakończeniu CTH, o czym jest mowa w Zaleceniach PUO (str. 125) w przypadku leczenia antracyklinami lub w przypadku mastektomii:
Cytat:
W razie stwierdzenia wskazań do uzupełniającej CTH u chorych leczonych oszczędzająco należy prowadzić CTH jednoczasowo z RTH (sekwencyjne zastosowanie obu metod jest zalecane jedynie w przypadku stosowania antracyklin w programie CTH).
U chorych poddawanych radykalnej mastektomii, ze wskazaniami do RTH uzupełniającej, należy ją przeprowadzić po zakończeniu uzupełniającej CTH.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group