1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-02-02, 21:51   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
czy czekać na badanie TK które mam mieć 01.04.2014r. w ośrodku gdzie miałem poprzednie ?

Wobec małych rozmiarów tych guzków i braku bezpośrednich podejrzeń onkologicznych
termin badania za 2 m-ce raczej wydaje się być odpowiedni.

Rysiek 62 napisał/a:
czy stwierdzone guzki mogą powodować ból prawej strony klatki piersiowej,łopatki i barku ?

Moim zdaniem jest to bardzo mało prawdopodobne, raczej wręcz wykluczone:
poza tym, że płuca są nieunerwione i zmiany w nich nie bolą,
to same guzki są tak małe, że nawet w okolicach unerwionych nie powinny dawać odczuwalnych dolegliwości.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-27, 22:47   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Podopłucnowo, obustronnie drobne guzki o średnicy do 3 mm.
[...]
Wnioski: obraz TK klatki piersiowej w porównaniu poprzedniego z dnia 04.01.2013r. jest stabilny.

To pasuje do wcześniej przytaczanej opinii pulmonologa:
Rysiek 62 w poście #77 napisał/a:
Stwierdził, że wg. niego 80% guzki były wcześniej, a poprzednie TK wykonywane było w innej pracowni i opisane przez innego lekarza.


Rysiek 62 napisał/a:
Nadprzeponowo w segmencie X płuca lewego drobny pęcherzyk rozedmowy o średnicy 18 mm.

Zmiana nieistotna pod względem onkologicznym.

Rysiek 62 napisał/a:
miąższ płucny bez zmian ogniskowych z niewielkimi obszarami zmniejszonej powietrzności w płucu prawym.

Zmniejszona powietrzność w płucu prawym najprawdopodobniej wynika z przyczyn nieonkologicznych,
może być skutkiem przebytych chorób, np. stanów zapalnych.

Pozostałe zapisy wyniku wykazują stan mieszczący się w granicach normy.

Wygląda na to, że jest dobrze. :uhm!:
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-12, 09:27   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Trudno jednoznacznie powiedzieć, jak bardzo podejrzane/niepokojące są te guzki w płucach.
Jeśli oba badania TK były wykonywane na tym samym sprzęcie, i przez tego samego lekarza,
to ich pojawienia się (raczej ...) nie można złożyć na różnicę w badaniach.
Jednak nawet w takim razie, jeśli są to guzki nowe, nie można jeszcze jednoznacznie rozstrzygnąć
czy są przerzutami, czy zmianami innego rodzaju.
Są też zbyt małe na dalszą diagnostykę (np. biopsję).

Wydaje mi się, że lekarz zaproponuje wykonanie ponownego badania np. za 6 miesięcy w celu porównania zachowania się tych zmian.
Oczywiście powinno być wykonywane na tym samym sprzęcie (i najlepiej przez tego samego technika/lekarza).

Zdaję sobie sprawę, że takie kilkumiesięczne czekanie na kolejny wynik i bitwa z przychodzącymi do głowy myślami nie są komfortowe, niestety to chyba jedyne, co na razie można zrobić.

Na razie jednak sytuacja wygląda tak, że nie można powiedzieć, iż jest źle - i tego się trzymajmy.

Pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-05, 09:08   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Wynik z badania moczu: [...]

Nie będę tu przepisywał tego, co sam łatwo możesz znaleźć w sieci: http://moczbadanie.pl/wyniki-badania-moczu/
Większość wyników mieści się w podanych tam granicach normy,
jedynie wartość erytrocytów jest nieznacznie przekroczona oraz nieprawidłowe jest występowanie bakterii,
jak podano w podsumowaniu wyniku.
Trudno powiedzieć, czy wynika to np. z jakiejś infekcji, czy też innych przyczyn, o interpretację powinieneś poprosić lekarza.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-10-19, 19:06   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Nawiązując do ostatniego postu z 06.09.2013r. przedstawiam wynik z biopsji, który otrzymałem 15.10.2013r. Rozpoznanie: w badanych bioptatach gruczołu krokowego utkania raka nie stwierdza się.

To zamyka temat przynajmniej do czasu uzyskania wyniku kolejnej kontroli poziomu PSA,
którą lekarz moim zdaniem może zlecić za 6 - 12 miesięcy, w zależności jak ocenia ryzyko potencjalnego wystąpienia raka.
Jeśli po tym okresie nastąpiłby wzrost wartości PSA może to być wskazaniem do wykonania kolejnej biopsji stercza.

Rysiek 62 napisał/a:
dzisiaj chciałbym poruszyć sprawę krwioplucia, które pierwszy raz wystąpiło u mnie 23/24 luty 2013r.
[...]
czy te objawy wskazują na przerzut raka nerki do płuc?

Moim zdaniem nie ma podstaw do wysunięcia podejrzeń przerzutów do płuc na podstawie tych trzech incydentów.
Dlatego, że przerzuty musiałyby być bardzo zaawansowane, aby spowodować jakieś uszkodzenia naczyń krwionośnych.
Także wyczuwalny przez Ciebie ból ma najprawdopodobniej inną przyczynę:
płuca jako nie unerwione nie dają dolegliwości bólowych przy obecności w nich guzów.
Skoro zdjęcia RTG nie wykazały obecności guzów, hipotezę przerzutów moim zdaniem należy odrzucić.
Niezależnie od tego opieka pulmonologa i zlecone badania diagnostyczne mogą i powinny pomóc wyjaśnić przyczyny krwioplucia.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-09-06, 21:50   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Po dłuższej nieobecności piszę co u mnie z chorobą.

Fajnie, że o nas pamiętasz i dajesz czasem znać o sobie. :)

Rysiek 62 napisał/a:
Wykonałem badania: krwi, moczu, USG jamy brzusznej oraz zleconą scyntygrafię kości- wszystko OK.

Bez wątpienia jest to dobra wiadomość, szczególnie wyniki USG i scyntygrafii,
pozostałe są mniej przydatne (wykazałyby zmiany dopiero jak byłoby naprawdę bardzo źle).

Rysiek 62 napisał/a:
wydaje mi się, że spotyka mnie "nadmiar szczęścia" i mam drugiego raka.

Moim zdaniem jak na razie idziesz o krok za daleko w podejrzeniu obecności nowotworu złośliwego.

Wynik oznaczenia PSA podaje wartości:
1. Jeszcze mieszczące się w granicach normy (PSA dla Twojego wieku),
którego podwyższona wartość jest także typowa dla łagodnego przerostu prostaty o jakim mówi podany przez Ciebie wynik.
2. Nie wskazujące na podejrzenie obecności procesu złośliwego (PSA ratio).
Ta ostatnia wartość jest zresztą ciągle dyskutowana w środowiskach naukowych
i nie znajduje się w oficjalnych Zaleceniach (2011 r.) jako obowiązująca wytyczna (str. 311).

Rysiek 62 napisał/a:
W strefie obwodowej (w miejscu typowym dla rozwoju npl) nie stwierdza się podejrzanych zmian ogniskowych.

Wynik nie wykazał obecności zmian podejrzanych o złośliwość (npl = neoplazmatycznych, tj. złośliwych)
w miejscu, gdzie zwykle one występują.

Rysiek 62 napisał/a:
W części centralnej obszar obniżonej echogeniczności ze zwapnieniami okołocewkowymi - o wejrzeniu gruczolaka. W jego obrębie, po stronie lewej hypoechogeniczne nieregularne ognisko 6 mm - niejednoznaczne.

Zmianę w części centralnej lekarz opisuje jako wyglądającą na gruczolaka (tj. guz łagodny).
Natomiast niejednoznaczne ognisko w jego obrębie wymaga podjęcia diagnostyki i zweryfikowania jego charakteru.

Rysiek 62 napisał/a:
Prof. zlecił wykonanie badania USG TRUS i kontrola w dniu 18.09.2013r. oraz zarezerwował termin na biopsję po 20.09.2013r.

W tej sytuacji postępowanie jak najbardziej logiczne i zgodne z 'Zaleceniami' (str. 311-312).

Rysiek 62 napisał/a:
Po mikcji zaleganie 10 ml.

To może wynikać z ucisku i modelowania pęcherza przez powiększony gruczoł krokowy
lub wynikać z przewężenia cewki moczowej otoczonej przez przerośniętą prostatę.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-15, 23:10   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
czy poddać się kolejnej (6-tej) biopsji na którą skierował mnie urolog u którego leczę się; ponieważ ostatnią miałem rok temu (kwiecień 2012r.) wszystko było w porządku (12 próbek)? Wyniki: 23.10.2012r. PSA całkowite 5,39 ng/ml, dnia 05.12.2012r. TPSA 4,26 ng/ml, PSA FREE 1,419 ng/ml, PSA RATIO o,33.
Obecnie z dnia 25.03.2013r. TPSA 5,32 ng/ml, PSA FREE 1,557 ng/ml, PSA RATIO 0,29 i skierowanie na biopsję, a termin wykonania 05.06.2013r. Przed biopsją chcę jeszcze raz zrobić badanie PSA iść do innego urologa i ewentualnie zrezygnować z tej biopsji.

Moim zdaniem jeśli masz skierowanie, to korzystaj z niego.
Wprawdzie stosunek FPSA do TPSA jest względnie wysoki, a wartość FPSA można uznać z racji Twojego wieku za jeszcze mieszczący się w okolicy normy,
to jednak mając takie skierowanie nie zaniedbywałbym wykonania tego badania, tym bardziej że dla mężczyzn po 45 / 50 r.ż. zaleca się wykonywanie regularnych corocznych kontroli (choć oczywiście niekoniecznie biopsji) pod kątem profilaktyki zachorowania na raka prostaty.
Dość wysoką wartość TPSA oraz zalecenie lekarza uznałbym za dostateczne argumenty za wykonaniem biopsji
(zobacz na ten temat Zalecenia (2011 r.), str 311-312).

Rysiek 62 napisał/a:
O obecnych wynikach z PSA i ewentualnej biopsji nie informowałem Prof. z IO.

Raczej szkoda. Nie dlatego, by miał się Tobą zajmować pod tym kątem, ale uważam, że dobrze byłoby, by Twój obecnie prowadzący leczenie onkolog miał wszystkie istotne informacje dotyczące Twojego stanu zdrowia.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-18, 13:57   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Po otrzymaniu wyniku z TK i stwierdzeniu guza jestem pacjentem IO i profesora, [...]
Ma specjalność onkolog-urolog dlatego leczenie wybrałem u profesora.Po ostatniej kontroli zastanawiam się czy dobrze postąpiłem?

Moim zdaniem postąpiłeś właściwie: leczysz się u lekarza o odpowiedniej (najlepszej w Twoim przypadku) specjalizacji.
Tego wyboru bym się trzymał.

Rysiek 62 napisał/a:
Nie wie jak będzie przebiegać dalsza kontrola onkologiczna?

Ja też tego nie wiem. Ale wiem jak powinna: po raz kolejny odsyłam do posta #34.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-16, 19:16   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
W czwartek na wizycie w IO przekazano mi wynik z RTG klatki piersiowej:
pola płucne i rysunek naczyniowy płuc prawidłowy. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Serce niepowiększone, aorta prawidłowa. Wnęki i śródpiersie nieposzerzone.

Wszystkie zapisy mówią o stanie normalnym, bez niepokojących zmian, nie tylko onkologicznie, ale w ogóle.

Rysiek 62 napisał/a:
Przy przekazywaniu tego wyniku zostałem zbesztany-okrzyczany przez prof. że takimi sprawami zajmuję Jego i instytut, a powinienem zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu (dot. krwioplucia i pęcherzyka żółciowego).

Nie wiem, czy to zbesztanie było tak do końca na poważnie (może miało oznaczać, że wszystko jest w porządku ? ;) ),
ja w każdym razie będąc na Twoim miejscu wolałbym wszystko konsultować z jednym lekarzem prowadzącym całe leczenie - onkologiem.

Rysiek 62 napisał/a:
Dostałem zwolnienie lekarskie na 30 dni i jeżeli dobrze zrozumiałem zgłosić się za miesiąc.Po wcześniejszej reprymendzie nie wiem czy tak ma być?

Skoro dostałeś zalecenie zgłoszenia się za miesiąc, to tak ma być: zalecenie to zalecenie.

Rysiek 62 napisał/a:
Nie zlecono żadnych badań kontrolnych. Czy to normalna procedura przy leczeniu onkologicznym?

Na ten temat padła odpowiedź w poście #34 (dwa ostatnie cytaty).
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-12, 14:03   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Cały opis badania USG jest dla mnie w zasadzie zrozumiały jedynie nie wiem czy "stan po usunięciu nerki lewej-w loży pętle jelitowe" - oznacza że mam przepuklinę pooperacyjną?

Z racji bliskiego położenia jelit i loży po usuniętej nerce położenie jelita w tym miejscu po operacji jest raczej normalne.

Jak sam zauważyłeś, wynik jest pozytywny:
Rysiek 62 napisał/a:
Wnioski: Stan po usunięciu nerki lewej, bez cech wznowy i rozsiewu.
Podejrzenie zapalenia pęcherzyka żółciowego.

jedynie stan zapalny pęcherzyka żółciowego, chociaż onkologicznie niegroźny, wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia.

:uhm!:
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-08, 19:03   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Mam pytanie czy to tylko uspokojenie mnie, czy może tak być?

Sądzę, że lekarz raczej by Cię nie wprowadzał w błąd podając nieprawdziwe informacje na Twoje wyraźne zapytanie.
Wprawdzie wysoki stopień złośliwości i dość wysokie stadium zaawansowania guza pierwotnego
każą liczyć się z możliwością występowania ewentualnego rozsiewu choroby do lokalizacji regionalnych lub dalszych,
ale brak zajęcia torebki tłuszczowej oraz widocznych oznak cech budzących podejrzenia co do rozsiewu
pozwala mieć realną nadzieję, że do rozsiewu dojść nie musiało.

Rysiek 62 napisał/a:
Z obawą oczekuję na wyniki.

W tej sytuacji jest to jedyne wyjście, chociaż na pewno bardzo stresujące.
Bez znajomości wyników, tj. nie opierając się na konkretach, możemy jedynie spekulować co do Twojej sytuacji.

Życzę Ci, by wyniki okazały się pomyślne.
:okok"
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-24, 14:08   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
W związku z tym krwiopluciem powinieneś skonsultować się z lekarzem.
Ocena sytuacji na pewno będzie zależała od tego, jak intensywne i obfite to było,
a także czy zdarzało się wcześniej.
Do oceny mogą być potrzebne posiadane przez Ciebie obrazy TK / RTG płuc ewentualnie inne wyniki badań tego obszaru.

Co do przyjmowania leków po zabiegu musisz skonsultować się z Twoim lekarzem.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-22, 11:55   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Guz średnicy 2,5 cm z utkaniem klasycznego raka jasnokomórkowego FG-3

Stwierdzono najczęściej występujący rodzaj raka nerki, tzw. jasnokomórkowy,
o wysokim stopniu złośliwości (G3) wg czterostopniowej skali Fuhrmana.

Rysiek 62 napisał/a:
Stopień zaawansowania raka wg klasyfikacji TNM - pT3a, Nx, Mx

Oznacza to histopatologicznie stwierdzone wysokie zaawansowanie guza pierwotnego (do cechy T3a:
"Guz z makroskopowo stwierdzanym zajęciem światła żyły nerkowej lub jej dużych dopływów segmentalnych (zawierających w ścianie mięśniówkę) albo naciekający tkankę tłuszczową okołonerkową i/lub zatoki nerki, ale bez przekraczania powięzi Geroty")
oraz brak oceny, czy doszło do przerzutowego zajęcia lokalnych węzłów chłonnych, narządów odległych
(odpowiednio cechy Nx, Mx).
Przekłada się to na III stadium zaawansowania choroby (Zalecenia PUO (2011 r.), str. 344-345, tab. 20 i 21).

Rysiek 62 napisał/a:
Co do moich wyników wiem , że rokowania są niepomyślne

A ja nie byłbym tego taki pewien.
W mojej ocenie pomimo wysokiego zaawansowania choroby oraz wysokiej złośliwości nowotworu
w dalszym ciągu są szanse powodzenia leczenia, chociaż oczywiście obarczone istotnym ryzykiem niepowodzenia.

Rysiek 62 napisał/a:
jak będzie przebiegać dalsze leczenie? [...]
Czy na podstawie wyników podadzą mi chemię, czy zastosują inną formę leczenia ?

W wyżej linkowanym standardzie (na str. 343) jest mowa o tym, że leczenie chirurgiczne jakie wykonano w Twoim przypadku jest podstawową i jedyną skuteczną metodą postępowania:
Cytat:
Leczenie — ogólne zasady i rokowanie
Leczenie chirurgiczne stanowi podstawową metodę terapii RCC.
Paliatywne leczenie systemowe wykorzystuje się u chorych, którzy nie kwalifikują się do radykalnej operacji.
Dotychczas nie wykazano skuteczności jakiejkolwiek formy terapii uzupełniającej.

Dalej (na str. 345) czytamy m.in.:
Cytat:
U chorych z miejscowo zaawansowanym nowotworem lub z niekorzystnym umiejscowieniem guza (np. centralnym) oraz w guzach większych (stopnie zaawansowania II i III) nie można zastosować NSS i wykonuje się nefrektomię. Nie zaleca się adrenalektomii, gdy stopniowanie przedoperacyjne (KT, MR) uwidoczniło prawidłowe nadnercze, śródoperacyjnie nie stwierdza się guzków nadnercza podejrzanych o przerzuty oraz nie ma cech naciekania nadnercza przez ciągłość. Rozszerzona lub radykalna limfadenektomia nie poprawia przeżycia chorych poddanych nefrektomii i dla celów stopniowania może być ograniczona do okolicy wnęki.

Biorąc pod uwagę powyższe zapisy, lekarz najprawdopodobniej zaleci obserwację i okresowe kontrole,
w razie potrzeby ("ze wskazań klinicznych") wydając skierowanie na odpowiednie badania,
o czym w 'Zaleceniach' (od str. 348) czytamy m.in.:
Cytat:
Obserwacja po leczeniu i postępowanie w przypadku nawrotów
Nie ma danych wskazujących na to, że odbywanie regularnych wizyt kontrolnych przez chorych radykalnie leczonych z powodu RCC wpływa na poprawę rokowania.
Monitorowanie chorego po terapii pozwala jednak na identyfikację powikłań pooperacyjnych, ocenę funkcji nerek, rozpoznanie lokalnej wznowy po częściowej nefrektomii lub leczeniu ablacyjnym, wznowy w drugiej nerce oraz przerzutów — zwykle wizyty kontrolne odbywają się co 6 miesięcy, a zleca się badania obrazowe w przypadku wskazań klinicznych.
Powtarzane oznaczenia frakcji filtracyjnej są zalecane w przypadku upośledzenia funkcji nerek przed operacją lub jej pogorszenia po zabiegu.
U chorych z nawrotem miejscowym, który występuje rzadko (ok. 3%), najefektywniejszą metodą leczenia jest zabieg operacyjny.
U chorych, których nie można poddać operacji, podejmuje się próbę zastosowania paliatywnego leczenia systemowego.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-17, 21:48   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Oczywiście, jak najbardziej możesz o takie skierowanie poprosić.
Jednak w mojej ocenie za jego ewentualnym otrzymaniem bardziej mogą przemawiać opisane przez Ciebie niepokojące objawy bólowe
aniżeli wyniki krwi, z których wg mojej wiedzy nie można ocenić obecności przerzutów.
Do lekarza będzie należała ocena zasadności wydania skierowania, jeśli dolegliwości bólowe wydadzą się mu podejrzane.
Bóle o podłożu przerzutowym mają raczej charakter stały związany z lokalizacją przerzutów.

Niezależnie od tego może się okazać, że ból ma inne podłoże, niż przerzutowe,
w mojej ocenie jest to dość prawdopodobna możliwość.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Richelieu

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 47413

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-02-13, 21:52   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Rysiek 62 napisał/a:
Od dzisiaj czuję się fizycznie i psychicznie lepiej.Dzisiejsza rozmowa z psychiatrą (również specjalizacja ch.wewnętrznych) uspokoiło mnie co do wyników, a sprawy w/opisane ustabilizowały.

W takim razie paniki nie ma, ale jak by się pojawiły ponownie tego rodzaju kłopoty, to powinieneś kontaktować się z lekarzem, czekać w takim razie nie ma na co.

Trzymaj się i wracaj do sił i dobrego zdrowia. :uhm!:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group