1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-24, 10:46   Temat: Rak jajnika zaawansowany
Serdecznie współczuję.

::rose::
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-18, 21:54   Temat: Rak jajnika zaawansowany
malagosiaaaa napisał/a:
co ovari susp.Ascites. Wynik badania-Cellulae suspectae non multae

Podejrzenie raka jajnika. Wodobrzusze. Nieliczne podejrzane komórki.

malagosiaaaa napisał/a:
USG jamy brzusznej
[...]
W podbrzuszu guzowata,hypoechogoniczna struktura orientacyjna 134+100+165mm z obecnością zwapnien. Wolny płyn w jamie brzusznej.

Wynik odpowiada opisanemu w pierwszym poście tego wątku ujawnionemu w badaniu TK dużemu guzowi
oraz stwierdzonej obecności płynu w jamie brzusznej.
  Temat: Rak jajnika zaawansowany
Richelieu

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-14, 09:19   Temat: Rak jajnika zaawansowany
malagosiaaaa napisał/a:
Guz miednicy i podbrzusza z obecnością zwapnień i wymiarach 135/140/145mm
Prawdopodobny punkt wyjścia to trzon macicy lub jajnika.Jajniki trudne do zlokalizowania

Badanie wykazało obecność bardzo dużego guza, którego pochodzenia lekarz jednoznacznie nie może określić.

malagosiaaaa napisał/a:
Wodobrzusze
Guzkowe przerzuty do blaszki ściennej otrzewnej do 43/23mm, do sieci większej do 40/30mm, w zatoce Douglasa do 35/32mm.

Wodobrzusze często towarzyszy zaawansowanym nowotworom,
A zmiany opisywane przez lekarza jako przerzutowe świadczą o znacznym zaawansowaniu choroby.

malagosiaaaa napisał/a:
Węzły chłonne zaotrzewnowe przyaortalne lewe do27mm, węzeł chłonny pachwinowy prawy 22mm,

W kontekście wyżej podanych wyników należy uznać je z dużym prawdopodobieństwem za przerzutowo zajęte.

malagosiaaaa napisał/a:
Po dzisiejszej wizycie u jednego z lekarzy wiem tyle, ze mama jest zbyt słaba by przejść operacje.
Nie wiem co mam myśleć, co mam przez to rozumieć, czy nie da się tego zoperować? Czy po tym jednym wyniku TK można stwierdzić, ze na prawdę nikle są szanse na cokolwiek?

Leczenie operacyjne jest metodą pozwalającą uzyskać najlepsze rezultaty.
Jeśli nie ma możliwości jego zastosowania, pozostaje być może chemioterapia, jeśli nie będzie do niej przeciwwskazań,
jednak warunkiem jest histopatologiczne rozpoznanie właściwości nowotworu, by możliwe było dobranie odpowiedniego schematu leczenia,
konieczne więc jest przynajmniej pobranie wycinka guza.
Jeśli metody bardziej intensywnego leczenia (operacyjnego, chemioterapia) okazałyby się niemożliwe,
wówczas pozostanie leczenie objawowe, które powinno być dostosowane do aktualnych potrzeb.

malagosiaaaa napisał/a:
Gdzie szukać pomocy? Jak mogę uzyskać wyniki z obecnego szpitala? Co dalej robić?

Wyniki możesz uzyskać tylko wtedy, jeśli mama do tego Cię upoważni, w przeciwnym razie tylko ona nimi dysponuje.
Wasza sytuacja wygląda na bardzo poważną. Możecie poprosić o niezależną opinię w tej sprawie innego lekarza onkologa,
najlepiej z dużym doświadczeniem i pracującego w którymś z dobrych centrów onkologii.
W tym celu trzeba jednak mieć wszystkie dotychczasowe wyniki związane z rozpoznaniem i badaniami (całą dokumentację medyczną).

Niezależnie od tego bardzo ważne jest zapewnienie mamie możliwie najlepszej opieki,
w tak zaawansowanych stadiach choroby jakie sugeruje Twój opis bardzo przydatna jest właściwa opieka paliatywna.
Uważam, że powinniście pomyśleć także o skorzystaniu z pomocy hospicjum np. w trybie wizyt domowych,
lekarze i pielęgniarki tam pracujące (a także psychologowie) mają najlepsze przygotowanie do zapewnienia optymalnej opieki.

Bardzo mi przykro, że nie są to dobre informacje.
Pozdrawiam i witam Cię na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group