1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-23, 07:19   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Przyjmijcie moje kondolencje
:littlehs:
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-22, 18:39   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Ja miałam w zeszyciku hospicyjnycm podany nr tel. komórkowego do lekarki, mogłam dzwonić o każdej porze.
W ostateczności ponownie dzwoń na pogotowie, chociaż mnie powiedzieli ,że osobom w takim stanie nie udzielają pomocy, a ja żebym leczyła się u psychiatry..........
:littlehs:
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-22, 18:21   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Zadzwoń do hospicjum, powiedz jaki jest stan Taty, przyjadą na pewno.
Powiedz o bulgotaniu, może będzie potrzebny ssak (usuną flegmę)albo do "motylka" podadzą lek na zmniejszenie wydzieliny. Na nogach, udach nie ma plam opadowych ? oddaje mocz?
Trzymajcie za rękę, ale bez głaskania (może powodować ból).
Jak temperatura?
Trzymajcie się, pamiętaj masz małe dziecko, a dziecko wyczuwa nastrój Mamy.
Serdeczności przesyłam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-22, 17:35   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Kochanie, współczuję, 8 miesięcy temu przechodziłam to samo.
Tata śpi ? czy jest nieprzytomny ? "charkotanie", "bulgotanie" to zalegająca flegma (najprawdopodobniej).
Koniecznie zwilżajcie usta wacikiem, kroplówki raczej nie wskazane w tym stanie.
Weź z Mamą coś na uspokojenie, będzie Wam łatwiej, nie płaczcie, nie proście, żeby jeszcze został.......
Serdeczne uściski.......
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-21, 09:15   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Przy gorączce mózgowej różne części ciała mają różną temperaturę.
Można temperaturę obniżyć z okładów ,woreczek z lodem owinąć ręczniczkiem i układąć w okolice pach, pachwin.
Nie lekceważ zalegającej flegmy, zadzwoń do hospicjum.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-11, 23:37   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Radziłabym jak najszybciej zadzwonić na pogotowie, powiedz co i ile Tata łyknął. Niestety, jest to bardzo niebezpieczne. Dzwoń
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-11, 12:08   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
2-3 razy to całkiem znośnie, a ile płynów przyjmuje na dobę?
U mojego Męża mocz się zatrzymał na dobę przed śmiercią, ale był już osobą leżącą.
Wracając do zachowań Taty, to wynik choroby.
Ja też miałam sytuacje nie do zniesienia, kiedyś nawet chciałam rzucić w niego jajkami (robiłam kotlety), też byłam na granicy wytrzymałości. Najgorsze były ostatnie dwa tygodnie, nie spałam , drzemałam "z otwartymi oczami" 10-15 minut. Hospicjum proponowało mi, że zaopiekują się Mężem chociaż kilka dni, żebym odpoczęła fizycznie i psychicznie, ale podziękowałam za pomoc, pielęgniarka przychodziła codziennie, lekarz na telefon, nawet w niedzielę o 21.00
Jak Tata mocno wyprowadza z równowagi, pomyśl, będą takie dni, że chciałabyś aby choć trochę podokuczał.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-08, 12:37   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Zgłoś Tatę do hospicjum, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś, lekarz nie musi mówić że jest z hospicjum. Skończą się problemy z dawkowaniem lekówi, receptami, wizytami.
Odwagi, są tam wspaniali ludzie do pomocy
Pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-08, 10:51   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Witam, wiem co przeżywacie.
Mój Mąż miał rozmowę z panią psycholog, dostał Hydroxyzinum VP 10 mg rano i 25 mg przed snem. Pomogło, był spokojny, pogodny, bez krzyków, złośliwości, przespana noc.
Lekarz z hospicjum na pewno przepisze.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-26, 23:16   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Zgłoś się do hospicjum, pomogą, wypiszą potrzebne recepty, albo dadzą (bezpłatnie) potrzebne leki na kilka dni.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-05, 12:34   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Każdy lekarz z hospicjum to wspaniały też psycholog, potrafią rozmawiać z pacjentem i rodziną. Poproś o szybką wizytę, telefony na pewno przyspieszą wizytę, a na pewno pomogą też poprzez przepisane leki. Tata na pewno bardziej komfortowo będzie się czuł widząc że jest w centrum zainteresowania, przychodzi również pielęgniarka, pomoże np. w higienie, porozmawia, uspokoi, doradzi, pytaj o wszystko, nie ma głupich , wstydliwych pytań.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-02, 12:37   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
W "moim Hospicjum" wystarczył wypis ze szpitala, nie żądali skierowania, ale i tak miałam.
Lekarka nic nie mówiła że jest z opieki hospicyjnej, wpisała w kartę, że pacjent nie jest w stanie sam podejmować decyzji, ja podpisywałam wizyty jako żona.
Myślę, że nie będą robili problemów, przecież mają ulżyć pacjentowi, a nie dodatkowo wpędzać w depresję.
Dużo sił życzę.
W hospicjum są naprawdę wspaniali ludzie, oby wszyscy lekarze tacy byli .............
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-01, 13:24   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Laktulozum (może przekręciłam) syrop na problemy z wypróżnianiem (mąż dostawał w czasie chemii i po), dostępny w aptece bez recepty, zlecony przez onkologa.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Terlewa

Odpowiedzi: 387
Wyświetleń: 86905

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-28, 23:01   Temat: Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Przeszłam to samo, trwało to ok 1,5 miesiąca. Przy kolejnej wizycie w szpitalu powiedziałam lekarce co się dzieje. Tak, to wszystko przeżuty do głowy.
Mąż dostał leki na uspokojenie, podziałało, z dnia na dzień był efekt, spokojny, pogodny.
Wrzaski, pouczanie, od 6-7 rano do północy. Kiedyś już chciałam rzucić w niego jajkami, właśnie miałam robić kotlety.
Dużo cierpliwości, a koniecznie wizyta u lekarza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group