1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 51
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-08-27, 10:23   Temat: Żałoba
Dziękuję Dziewczynki :)
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-08-26, 21:22   Temat: Żałoba
Dzisiaj mojej Mamy urodziny, wczoraj minęło 15 m-cy, smutno, wciąż smutno...
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-08-06, 17:53   Temat: Żałoba
Edvige napisał/a:
Nie rób sobie wyrzutów, że nie wyściskałaś TATY, ale być może tak jak było u mnie MĄŻ w ostatnich 3-4 dniach życia nie pozwalał się przytulać do siebie ani mocniej dotykać. Do dziś nie wiem czy to drażniło Go? Czy sprawiało ból? A może żal że nie mógł przekazać swoich uczuć? Nie wiem i nigdy się nie dowiem.


To prawda, gdy chciałam Mamę pogłaskać, to zabierała rączkę lub się odwracała, widziałam, że sprawia Jej to ból, możliwe, że fizyczny i psychiczny.

Pocałunek w rękę jest pięknym gestem miłości i szacunku.
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-08-04, 16:20   Temat: Żałoba
Cytat:
Gdy się miało szczęście,które się nie trafia:czyjeś ciało i ziemię całą
a zostanie tylko fotografia,
to -to jest bardzo mało../M.Pawlikowska Jasnorzewska/

- bardzo mało...
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-07, 17:58   Temat: Żałoba
evita2 napisał/a:
To niemożliwe, kiedy odeszła jedyna istota, która kochała mnie bezwarunkowo, Mama.
Tęsknota przypływa falami. W jednej minucie czuję, że sobie poradzę a w następnej żal rozrywa serce. I tak już będzie. Będą przypływy i odpływy


Będą zawsze... :cry:
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-05, 14:18   Temat: Żałoba
czkawka, |uscisk|
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-04, 22:52   Temat: Żałoba
Oj Dziewczyny! :oops:
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-04, 22:43   Temat: Żałoba
JustynaS1975, :flower:
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-02-04, 22:32   Temat: Żałoba
Witajcie,
Chciałam napisać, że u nas minął 9-ty m-c (25-ego), tzn. u mnie. Dziwne to "u mnie", bo zawsze było "u nas". Więc co u mnie? Rzuciłam się w wir pracy, dodatkowych zajęć poza pracą, poznawania nowych ludzi, itp. Prawie nie płaczę, nie jeżdżę na cmentarz. Od koleżanki dostałam w Święta Mamy zdjęcie. Jest taka piękna, uśmiechnięta i jest w ramce przy mnie przy łóżku. Łez już prawie nie ma, ale "napady" bólu są ogromne. Chyba świadomość nieodwracalnej sytuacji jest coraz większa i trudniejsza do zaakceptowania.

Nie jest łatwiej, nie jest lżej, nie jest milej, rozpoczęło się przedstawienie pt. "U mnie wszystko ok", w końcu ile można zadręczać otoczenie swoją żałobą, prawda...?
Nawet niektórzy forumowicze mają już tego tematu dosyć, nie dziwię się, ile można czytać i słuchać powtarzających się opowieści?

Wszyscy się cieszą, że jestem znowu aktywna, że przytyłam i kupuję sobie kolorowe ubrania, że chodzę do fryzjera, żartuję i się uśmiecham. Jacy Oni są teraz szczęśliwi. Myślą, że ja już się pozbierałam, pogodziłam, zapomniałam, żyję pełnią życia!

Ogólnie to nie wiem o co mi chodzi... Nie wiem jak wszystko poukładać, żeby było dobrze. Co jest ważne, a co mniej. Dziwny czas...

Pozdrawiam!
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-27, 00:36   Temat: Żałoba
Kolejny, siódmy m-c, nie jest łatwiej, nie jest lżej, teraźniejszość bije się z przeszłością i walczy o swoje miejsce, o tu i teraz. Może to dziwne, a może normalne, ale coraz trudniej mi się tu zagląda, tzn. czyta posty osób towarzyszących chorym w ostatnim stadium, żegnających się, wystraszonych, zrozpaczonych. Każde takie zdarzenie bardzo mnie boli, przypomina wszystko, emocje powracają, łzy płyną, a często już nawet nie mogą. Nie wiem czy powinnam sama sobie to robić. Chyba żeby wspierać innych trzeba być samemu silnym. Ja jeszcze tej siły nie mam.
Nie uciekam stąd, ale chcę pielęgnować w pamięci wspaniałe, niepełne 30 lat bycia razem, nasze radości, rozmowy, plany, żarty, wszystko co najlepsze. Już nie chcę się skupiać na kilku najtragiczniejszych dla nas m-cach, pięknych, aczkolwiek jeszcze bardzo, bardzo bolesnych. Jestem z Mamą cały czas, nie ma dnia, żebym o Niej nie myślała, ani nocy :)
W każdym razie melduję, że jestem, to tu, to tam :)
Pozdrawiam Was i jak zawsze życzę dużo siły!
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-21, 12:08   Temat: Żałoba
Hmmm, temat do wspominania agonii jest nawet osobno wydzielony..., więc chyba komuś on służy.

To jest temat dotyczący żałoby. Jeżeli ktoś jej nie przeżywa nie musi tu zaglądać i niepotrzebnie tracić czasu na czytanie. Jeżeli ktoś przeżywa ją inaczej, może opisać jak to jest u niego lub nie.

Stworzyłam go jako osoba przeżywająca żałobę z chęci dowiedzenia się czy inni przeżywają podobnie czy inaczej, jak?
Może trochę z niepokoju czy aby moje reakcje są, były normalne?

Jeżeli temat zostanie/został uznany za zbędny, niepotrzebny, bezsensowny proszę Moderatorów o usunięcie.

Pozdrawiam Wszystkich!

P.s. Mnie osobiście pomógł. Dziękuję.

[ Dodano: 2011-11-21, 12:13 ]
Rozumiem osoby, które nie muszą się wyżalać na forum, ale czasami jest tak w życiu, że po prostu nie ma się do KOGO gęby otworzyć i wówczas wygadanie się przez klawiaturę może okazać się bezcenne...
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-06, 22:43   Temat: Żałoba
Bblondi napisał/a:
gdzie jesteś Mamo???

to też moje pytanie...
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-11-02, 12:52   Temat: Żałoba
granda napisał/a:
01.11. SŁABO... bardzo słabo...

Niewiarygodnie słabo, nie przypuszczałam, że aż tak...
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-23, 23:51   Temat: Żałoba
Nadzieja napisał/a:
Położyłam sie koło niej, zaczełam opowiadać o dzieciach, wiedziałam ze mi nie odpowie, kiedy mamcia z wielkim wysiłkiem powiedziała "Ania ja nie chce" zamilkłam.

Właśnie czasami niby jest tak, żeby mówić, a ja odnoszę wrażenie, że moja Mama też nie chciała, że sprawiało Jej to ból, to że musimy się rozstać, że Ona już nie będzie brała w tym wszystkim udziału :cry:
  Temat: Żałoba
Zebra

Odpowiedzi: 654
Wyświetleń: 169804

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-10-23, 22:10   Temat: Żałoba
czkawka, mogę się podpisać pod całym Twoim postem. Nasza miłość była/jest ogromna.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group