1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomoc w biegunce
a.kotylak

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5551

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2017-02-17, 19:44   Temat: Pomoc w biegunce
Dzień Dobry
Przy biegunkach podstawa to wypijanie dużej ilości płynów między posiłkami( polecam wodę niegazowaną, mocną czarną herbatę bez cukru, napary z czarnych jagód, nagietka, lipy, kakao naturalne na wodzie, oraz buliony warzywne).
Należy unikać : produktów zimnych, cukru, mleka i przetworów mlecznych ( często przyczyną biegunek jest zmniejszona tolerancja laktozy), produktów pełnoziarnistych, grubych kasz oraz świeżych warzyw i owoców( ze względu na ilość błonnika).
Mogę polecić produkty zapierające jak kleiki, ryż, białe pieczywo, chrupki kukurydziane, wafle ryżowe, ziemniaki (gotowane), oraz wyroby mączno-ziemniaczane.
Jako źródło białka należy wybrać mięsa gotowane oraz pieczone, podroby, jajka oraz żelatynę ( więc galarety i galaretki).
Wykluczamy kawę!
Chętnie dowiem się więcej to może wtedy więcej pomogę. Czy po jakiś produktach nasilają się objawy?
(często pomaga dieta bezglutenowa jednak bez powodu nie ma sensu jej wprowadzać).
Wiem, że dostępne są specjalne nutridrinki dla osób z problemami z układem pokarmowym jednak nie wiem na ile pomagają ( należy pamiętać aby pić je bardzo powoli - jeden pijemy co najmniej pół h).
Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group