1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja CT
absenteeism

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4111

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-10, 06:32   Temat: Interpretacja CT
Serdel napisał/a:
zapomnialem dopisac - rozpoznania do tej pory dotyczyly/wspominaly tylko glowke trzustki i/lub brodawke vatera i naciek na dwunastnicy

O jelicie nie bylo mowy

Być może chodzi tu o to, że brodawka Vatera jest uwypukleniem dwunastnicy, która to jest częścią jelita cienkiego. Stąd więc guz opisany we wnęce wątroby może przerastać z jelita. [domysł interpretacyjny]
  Temat: Interpretacja CT
absenteeism

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4111

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-04-09, 18:59   Temat: Interpretacja CT
Serdel napisał/a:
czy zdanie "naczynia jak i inne z otoczenia - w masie guza" oznacza ze organy i naczynia sa nacieczone i nie bedzie mozna niczego wyciac?

Nie jestem radiologiem i nie weryfikowałam obrazu TK, by móc w 100% wyjaśnić co wg opisującego oznacza "w masie guza" - czy tylko naciek, czy całkowite obrośnięcie masą guza wyżej wymienionych. Jednak na pewno oznacza to, że tkanki te łączą się i może istnieć prawdopodobieństwo, że nie będzie możliwe ich usunięcie.
Ogólnie i kolokwialnie - guz zajął naczynia i te "inne" (to jest pełen opis TK bez skrótów? bo dość okrojony).

Serdel napisał/a:
dziwi mnie tez zdanie o przeroscie z jelita - nikt wczesniej o tym nie pisal

To już bardziej pytanie do opisującego TK. Jeśli pisze on "jak w rozpoznaniu", to jakie było rozpoznanie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group