1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-03, 22:29   Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
nuna27 napisał/a:
Jak myślicie Państwo,czy waszym zdaniem operacja jest możliwa?

Być może, jeśli zmiany zmniejszą się na tyle, by nie było ryzyka uszkodzenia dużych naczyń i nie będzie innych przeciwwskazań. Natomiast decyzję powinien podjąć chirurg w konsultacji z onkologiem (nie wiem jakich lekarzy prosiliście o opinię).

nuna27 napisał/a:
na karcie było napisane C34.9.Co to może oznaczać

Rozpoznanie wg ICD - 10: Nowotwór złośliwy (oskrzele lub płuco, nieokreślone)

nuna27 napisał/a:
jaka jest długość przeżywalności tylko po chemii i radioterapii a jaka po operacji?

Na pewno sama chemio/radioterapia w raku płuca są leczeniem paliatywnym (zresztą pisałam o tym wcześniej w Twoim wątku), zaś operacja jest szansą na wyleczenie pacjenta. Tak więc w teorii operacja daje większe szanse pacjentowi, czyt. dłuższą przeżywalność, bo daje możliwość wyleczenia pacjenta a nie tylko - mówiąc kolokwialnie - "zaleczenia" choroby na jakiś czas.

nuna27 napisał/a:
Jutro jedzie na drugą chemię ,bierze czarną.

Nie mam pojęcia co to jest "czarna chemia" :) tzn. kiedy dostaje kroplówkę to jest ona przykryta czymś, a "kabelek" jest czarny?

nuna27 napisał/a:
A propos chemii-mama podczas pierwszego 7 dniowego pobytu w szpitalu brała chemię w kroplówkach następnie była przerwa a potem dostała chemię w tabletkach i to wszystko w przeciągu siedmiu dni .Czy ktoś wie dlaczego tak lekarze postąpili? Z koleii teraz czyli jutro mama jedzie na 3 dni lub na 7 dni tak powiedziała lekarka podczas ostatniego pobytu,ciekawa jestem czy to jest spowodowane ?

Pewnie chodzi o schemat chemioterapii, może tak być. Zapytajcie po prostu jutro lekarza jaki schemat chemii mama dostaje.
  Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-13, 23:31   Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
Ponieważ na naszym Forum nie propagujemy (o czym mowa w Regulaminie, cz. II pkt. 9, 10), nie polecamy i nie opowiadamy się za tzw. medycyną naturalną/niekonwencjonalną, część postu została ukryta. Nie zamierzamy robić tu nikomu darmowej reklamy.

Nie znam tego człowieka i na pewno nikt na Forum Ci go nie poleci.

Standardy leczenia raka płuc są na całym świecie takie same, są to metody oparte na wieloletnich badaniach i sprawdzone. Nie szukaj cudotwórców, którzy za ciężkie pieniądze narobią pacjentowi jedynie złudnej nadziei.
Jeśli potwierdzi się u Was diagnoza raka możliwości leczenia będziecie mieć takie same jak na całym świecie.
  Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-13, 19:39   Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
Tak, jest ok.
  Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-13, 09:38   Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
nuna27 napisał/a:
(...)nurtuje mnie sprawa tej operacji.Czy ona jest naprawdę niewykonalna? Czy jest ktoś kto operuje takie trudne przypadki?

Na ten moment, kiedy guz modeluje tętnicę płucną, jest niewykonalna ponieważ podczas usuwania całego guza mogłoby dojść do uszkodzenia tętnicy i w konsekwencji wykrwawienia się pacjenta na śmierć.

Cytat:
tylko radykalny zabieg może realnie przedłuzyć mamie życie, bo chemia jest chemią -guz nie zniknie[

Uzupełniając- tylko radykalny zabieg operacyjny w przypadku raka płuca może być podstawą do postawienia rokowań o wyleczeniu. Sama chemioterapia, bez leczenia operacyjnego, jest postępowaniem paliatywnym - wydłużającym życie nierzadko i o kilka lat w dobrym stanie, ale tylko paliatywnym.

Cytat:
Przypomina mi się,że lekarz mówił, że powtórna bronchoskopia jest potrzebna aby stwierdzić czy jest to rak złośliwy czy nie(?)

Bronchoskopia jest konieczna aby stwierdzić z jakiego rodzaju zmianą w płucach mamy do czynienia.

Cytat:
Proszę napisać mi czy gdyby doszło do operacji to szanse na w miare długie życie jest realne?

"W miarę długie życie" to pojęcie tak względne, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Aby doszło do operacji, jeśli byłby to rak płuc, musi być spełnionych wiele czynników - stan pacjenta pozwalać musi na rozległy zabieg, tak samo wydolność oddechowa, musi zadziałać odpowiednio chemioterapia przedoperacyjna aby chirurdzy w ogóle podjęli się operacji. O tych wszystkich czynnikach nic jeszcze nie możemy powiedzieć, więc nie czuję się władna do określania rokowań po zabiegu.

Cytat:
Jak się pani wydaje jak to może być wszystko zaawansowane? To nie jest chyba ostatnia (chyba4) faza choroby? Bo przecież w tej fazie lekarze nie proponują operacji, możliwe jest tylko leczenie paliatywne(czy jakoś tak), to musi być wcześniejsza faza...

Poczekajmy na wyniki bronchoskopii - dopiero wtedy będzie można określić stan zaawansowania, na razie nie wiadomo czy to rak i jakiego rodzaju.
Na pewno w każdym razie nie jest to stadium IV zaawansowania.

USG jamy brzusznej było wykonywane?
  Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7201

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-11, 22:16   Temat: Witam Wszystkich! Bardzo proszę o interpretację badania RTG
Nie jestem Panem Doktorem, ale mimo to odpowiem.

Na podstawie ww. badań nie da się stwierdzić jaki to rodzaj raka ani czy w ogóle na 100% jest to nowotwór. Takiej wiedzy może dostarczyć jedynie bronchoskopia, dlatego tak - konieczne jest powtórne jej wykonanie.

Ponieważ guz modeluje tętnicę płucną, operacja w tym momencie byłaby bardzo ryzykowna i - jeśli potwierdzi się, iż jest to nowotwór i będzie informacja o tym jaki - faktycznie najpierw powinna być zastosowana chemioterapia i zależnie od jej efektu należałoby rozważać operację.

Aby móc powiedzieć coś więcej konieczny jest wynik bronchoskopii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group