1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11320

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-20, 10:29   Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
Ciężko powiedzieć coś nt. przedawkowania ondasteronu (Zofran) bo nie wiesz w jakiej dawce był podawany. Zwykle podaje się go w dawce 8mg dwa razy na dobę (przy chemioterapii). Wysypka, zawroty głowy to typowe działania niepożądane leku (niekoniecznie objawy nadwrażliwości).
Jesteś pewien, że te 4 zastrzyki to był Zofran?
Mama dostaje też deksametazon?

Schemat PE jest mocno obciążającym organizm schematem chemii, z każdym kolejnym cyklem objawy uboczne będą się nasilać i być coraz bardziej uciążliwe. Cisplatynę i etopozyd generalnie rzadko kto znosi dobrze.
Jaki jest stan nerek, masz jakieś wyniki mocznika, kreatyniny?

ZŻGG jest wzięty pod uwagę z powodu umiejscowienia guza (szczyt płuca prawego), więc jest możliwy ucisk na żyłę główną górną. Także objawy, jakie opisujesz, są dość specyficzne dla ZŻGG, a brak ich nasilenia przy pochyleniu nie musi go wykluczać. Być może więc stąd podejrzenie lekarza padło na ZŻGG.

Zawsze możecie skonsultować przypadek mamy z innym lekarzem.
  Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11320

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-23, 08:51   Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
racjusz napisał/a:
chemioterapii wg. schematy PE nie znam niestety składu

PE to cisplatyna i etopozyd.

Każdy pacjent reaguje różnie na wlewy, przy pierwszym może być jeszcze niewiele skutków ubocznych typu nudności, wymioty, ale z każdym kolejnym i kumulacją cytostatyków w organizmie objawy te mogą się nasilać.
Mama na pewno dostanie dożylnie furosemid i płyny, ponieważ cisplatyna działa nefrotoksycznie i trzeba "przepłukać" nerki.
  Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11320

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-20, 18:39   Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
Niestety w opisach TK widać progresję zmian w płucach, co w połączeniu z opisem bronchoskopii faktycznie może wskazywać na nowotwór. Do tego objawy - kaszel, krwioplucie, palce pałeczkowate i wywiad dot. nikotynizmu.

Czy było wykonywane to USG jamy brzusznej i wykluczono przerzuty w tym rejonie?

Nie wiem co onkolog miał na myśli mówiąc "ciężka chemia" - każda jest leczeniem obciążającym dla organizmu pacjenta, jedni znoszą ją lepiej inni gorzej.
  Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 11320

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-20, 13:49   Temat: sam nie wiem jak to napisać...:-(
Witaj, Darku

jeśli możesz, przytocz tutaj:
- wynik bronchoskopii w całości (tej, w której pada podejrzenie nowotworu)
- wynik TK z dn. 05.10.2010

Powyższy wynik TK, jaki podałeś, to całość wyniku? To badanie z marca 2011?

Czy było wykonywane USG jamy brzusznej?

W jakim wieku jest mama? Czy odczuwa jakieś dolegliwości, z powodu których wszczęto diagnostykę dot. zmian w płucach? Czy cierpi na jakieś inne choroby?
Czy wiesz, jaką chemię ma otrzymywać mama?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group