1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-09, 21:58   Temat: nowotwór okrężnicy
awu napisał/a:
Przepraszam bardzo, nerwowa byłam i pisałam w pospiechu.

Domyślam się, że specjalnie nas w błąd nie wprowadzasz :) to po prostu moja osobista frustracja, że piszę o tym wszędzie i nikt mnie nie słucha ;)

Hemoglobina więc w normie :)
Skoro tata dostał coś na cholesterol, to bardzo dobrze.

awu napisał/a:
Jeśli chodzi o to przewlekłe zapalenie dwunastnicy i żołądka - co to tak naprawdę oznacza? Jaki charakter będzie miałao leczenie?

To już bardziej pytanie do gastrologa, ewentualnie lekarki która kierowała Was na badanie. Nam będzie tu ciężko określić proponowany sposób leczenia. Zwykle wprowadza się określoną dietę, jakiś inhibitor pompy protonowej (np. pantoprazol), ale to już do decyzji lekarza.

awu napisał/a:
A ten brak metaplazji - to mam rozumieć, że nie ma przerzutów?

Nie, metaplazja nie jest równoznaczna z nowotworem (zresztą mówi o tym link).
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-09, 21:10   Temat: nowotwór okrężnicy
Jak nie lubię emotów, tak tym razem dodam: jednostkiiiii... :mur:
Przykładowo: wartość hemoglobiny podana przez Ciebie wg jednych jednostek będzie w normie, wg innych będzie już za wysoka. A różne laboratoria oznaczają ją różnie.

Jest hipercholesterolemia, nie wiem czy tata jest w tym kierunku jakoś leczony.

Stwierdzono przewlekłe zapalenie dwunastnicy oraz przewlekłe, aktywne, powierzchowne zapalenie błony śluzowej żołądka, bez cech metaplazji jelitowej i bez cech zakażenia Helicobater p.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-01, 17:58   Temat: nowotwór okrężnicy
awu napisał/a:
Rozumiem, że znajdującysię w tytule zwrot "po zakończeniu leczenia" oznacza - po operacji?

Nie, po zakończeniu całości procesu leczenia - czyli wszystkiego, czym nowotwór był leczony (operacja i/lub chemioterapia i/lub radioterapia).

awu napisał/a:
czy ten harmonogram badań kontrolnych jest realizowany "z urzędu", czy może trzeba się upomnieć o jakieś badanie?

Jak napisano w samym źródle, z którego pochodzi tabelka, są to zalecenia, które "można zastosować w warunkach polskich po uwzględnieniu możliwości i środków finansowych". Wszystko zależy więc zapewne od ośrodka.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-27, 13:52   Temat: nowotwór okrężnicy
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-25, 21:42   Temat: nowotwór okrężnicy
TK.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-24, 22:03   Temat: nowotwór okrężnicy
Stąd, że tradycyjne badanie krwi, jakie jest wykonywane przez automatyczne urządzenia, jest badaniem mniej dokładnym niż ręczny rozmaz krwi.

Płytki tak czy inaczej są poniżej normy, więc należy to skrupulatnie kontrolować.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-20, 21:11   Temat: nowotwór okrężnicy
awu napisał/a:
Moje pytanie brzmi - czy te dobre parametry dotrwają do poniedziałku (wizyta w CO), przy mniejszej dawce?

To pytanie do wróżki :)

awu napisał/a:
Jak jest wartość "krytyczna" , od której zalezy podanie kolejnej chemii?

Na pewno 8,0 g/dl. Ale myślę, że i przy 9,0 mogą pojawić się wątpliwości.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-20, 20:30   Temat: nowotwór okrężnicy
Hemoglobina zazwyczaj spada razem z kolejnymi cyklami. Na pewno trzeba uważać i to kontrolować, bo w pewnym momencie jej nadmierny spadek może uniemożliwić podanie chemii.
Płytki też faktycznie niskie.

WBC i neutrofile ładnie się podniosły.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-18, 21:59   Temat: nowotwór okrężnicy
Link zamieszczony przez Zebrę praktycznie wszystko wyjaśnia :)

Powinno się powoli rozważyć podanie Neupogenu/Neulasty, ale pewnie lekarz chce poczekać czy przez tydzień wyniki same się nie podniosą. Zobaczymy jak będzie wyglądała następna morfologia za tydzień.

Nic dziwnego, że ogólnie wyniki są gorsze - z każdym cyklem następuje zazwyczaj pogorszenie.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-23, 19:15   Temat: nowotwór okrężnicy
Wyniki są w zasadzie w porządku.

CEA to antygen karcinoembrionalny, nie jest to to samo co CA (zresztą są różne jednostki) - pytanie też o jakie CA tutaj chodzi.
Można przypuszczać, że o CA 19.9, który może być podwyższony w przypadku raka okrężnicy. Tutaj akurat jest on w normie.
  Temat: nowotwór okrężnicy
absenteeism

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 28462

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-07-27, 22:16   Temat: nowotwór okrężnicy
5-FU - 5-fluorouracyl
Levofolic - kwas l-folinowy

Schemat LF-1 jest stosowany w tym rodzaju nowotworu, nie stosuje się stopniowania typu "łagodna/mocna" chemia. Chemię daje się ze wskazaniem na konkretny rodzaj nowotworu i tyle.

Po I cyklu żadnych badań sprawdzających czy/jak chemioterapia działa na pewno nie będzie, jedynie kontrolne morfologie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group