1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-18, 20:37   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
megi3 napisał/a:
czy ktoś może mi napisać na czym polega protezowanie co będzie dalej...

Protezowanie dróg żółciowych ma na celu udrożnienie dróg żółciowych i polepszeniu odpływu żółci.
To powinno zmniejszyć żółtaczkę.
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-05, 12:37   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
megi3 napisał/a:
Nie wiem jak dużo mogę pytać ale chciałbym wiedzieć jak taka choroba szybko postępuje ile Mama jeszcze ma czasu

Nie możemy tego stwierdzić, ponieważ nie znamy pełnego stanu zaawansowania choroby - np. czy i jak zajęte są węzły chłonne.
Czy było wykonane TK jamy brzusznej? USG? Masz może wypis ze szpitala po zabiegu i możesz go tu umieścić (usuwając dane osobowe pacjenta i lekarzy)?
  Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
absenteeism

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 11818

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-04, 23:45   Temat: Proszę o pomoc w zrozumieniu wyników badań mojej Mamy
Adenocarcinoma partim desmoplasticum G3 [fragmentum] = gruczolakorak częściowo desmoplastyczny G3 [fragmenty]
G3 - najwyższy w 3-stopniowej skali stopień złośliwości histologicznej nowotworu

Infiltratio carcinomatosa telae subserosae - naciek nowtworowy tkanki podsurowiczej

Skierowanie do onkologa jest jak najbardziej prawidłowym postępowaniem w tym momencie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group