1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-03, 16:34   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
Widze, że na to pytanie powyżej nikt nie potrafi udzielić mądrej odpowiedzi...

Bo na to pytanie nie ma mądrej albo głupiej odpowiedzi.
(pomijam już, że wątków na Forum jest mnóstwo, nas dość mało i czasem ciężko ogarnąć wszystko naraz)

Nigdy nie przewidzisz, czy dany rak będzie akurat w tych 40% , które zareaguje na chemioterapię. Jednak nie ma innej szansy choć czasowego zatrzymania rozwoju choroby, niż właśnie ta chemioterapia.
Każdy też inaczej reaguje na chemię - jedni mają poważne skutki uboczne i czują się bardzo źle, u innych taka sama chemia będzie praktycznie niezauważalna. Wszystko zależy od osobniczej reakcji pacjenta.
Oczywiście decydować powinien pacjent, bo to on będzie się zmagał ze skutkami leczenia i tylko on ma prawo stwierdzić, czy chce się leczyć, czy nie.

Michalszczecin napisał/a:
A czy to, że z tatą jest utrudniony kontakt, gada jakieś niestworzone rzeczy, które ciężko zrozumieć, świadczy o przerzutach do mózgu ?

Może to być wynikiem przerzutów.

Michalszczecin napisał/a:
I jeżeli tak to co mogę z tym zrobić ?

Zgłosić to lekarzowi prowadzącemu w celu wykonania TK głowy i - w razie stwierdzenia takiej potrzeby - włączenia leków p/obrzękowych.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-22, 19:28   Temat: Pomóżcie
Myślę, że efekt powinien być dość szybki.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-22, 16:33   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
Czy ten guz może się zmniejszyć ?

Jak najbardziej, taki jest właśnie cel przy naświetlaniu w ZŻGG.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-16, 11:07   Temat: Pomóżcie
Z powodu zaawansowania choroby (przerzut do nadnercza, przerzut do nadobojczykowych węzłów chłonnych oraz węzłów śródpiersia).
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-16, 10:12   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
Zapytałem się dlaczego mój tata nie został skierowany na TK i na jakiej podstawie mają zamiar stwierdzać postępy po napromienianiu i/lub chemioterapii skoro nie mają punktu odniesienia.

Świetnie zadane pytanie! :)

Michalszczecin napisał/a:
Czy to co mówi ta pani lekarz jest prawdą ?

Pośrednio.
Przypuszczam, że chodzi u też o kwestie finansowe etc., ale faktycznie czasem niektóre ośrodki przy braku możliwości leczenia radykalnego, dużym rozsiewie choroby nie wykonują już TK klatki tylko opierają się na RTG.
Nie jest to może do końca prawidłowe postępowanie, ale też nie jest to błędem w sztuce.

Michalszczecin napisał/a:
Do kogo ja mam iść żeby mu to zrobili, skoro w szpitalu gdzie leżał dali mu skierowanie tylko na radioterapie.

Przed radioterapią na pewno zrobią tacie TK w celu dokładnego zaplanowania pola naświetlań.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-14, 11:59   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
Z tego co wiem jeżeli węzły są zajęte, z tej samej strony co guz to wtedy jest szansa operacji to prawda ?

Tata ma zajęte węzły nadobojczykowe - co wg klasyfikacji TNM kwalifikuje do cechy N3, a więc już bardzo wysokiego stadium zaawansowania IIIB, nieoperacyjnego.
Dodatkowo przerzut w nadnerczu - cecha M1.
Całość więc daje nieoperacyjność nowotworu.

Michalszczecin napisał/a:
I jeszcze jedno co z tym TK mam jechać się dowiadywać ?

Słuchaj, ja Ci nie powiem co masz robić. Ja bym po prostu z ciekawości dowiedziała się czemu nie robią TK i tyle.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-14, 11:16   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
USG brzucha i przestrzeni zaotrzewionej:
Prawe nadnercze 5cm, lewe 6cm-meta.
Wątroba, pęcherzyk i drogi żółciowe, trzustka, nerki, śledziona, przestrzeń zaotrzewiona nie wykazują zmian.

A wcześniej pisałeś, że USG brzucha "w porządku" :) to może umówmy się, że mając wypis wpiszesz wszystko po kolei, bo czasem się czegoś nie zauważy i potem wychodzą takie problemy jak ten.

Tak czy inaczej, choroba jest na tyle zaawansowana, że nie ma mowy o operacji. W tej chwili najważniejsza jest szybkie naświetlenie guza.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-14, 00:00   Temat: Pomóżcie
Zapytaj po prostu z jakiego powodu nie chcą wykonać TK. Być może planują oceniać odpowiedź tylko na podstawie RTG, tak też bywa.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 23:49   Temat: Pomóżcie
Na jakiejś podstawie musieli to stwierdzić, więc albo to jest gdzieś w wypisie (może wkleisz cały?), albo musicie dowiedzieć się od lekarza co i jak.
Nie musi to być brat "ze służby zdrowia", przygotuj sobie konkretne pytania tak, by lekarz mógł na nie konkretnie i precyzyjnie odpowiedzieć, i będzie z Tobą rozmawiał normalnie jak z każdym innym członkiem rodziny pacjenta.

Choroba jest uogólniona i stąd brak możliwości zabiegu operacyjnego.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 23:33   Temat: Pomóżcie
Ale na podstawie jakiego badania stwierdzono ten przerzut odległy do nadnercza?
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 23:15   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
ZŻGG Sorka, nie wiem bo ja napisałem C34.8 Zespół żyły próżnej górnej. to by było ZŻPG to jest to samo ? Ale ja tam ciemny jestem to nie wiem.

To samo. Żyła próżna górna = żyła główna górna.

Michalszczecin napisał/a:
A myślisz, że powninno się zrobić ? I w jakim celu ?

W celu zweryfikowania ewentualnej odpowiedzi na leczenie.

Michalszczecin napisał/a:
Wyklucza zabieg chirurgiczny przerzut do nadnerczy ( z tego co mowil lekarz jest to jakaś maleńka zmianka)

A na podstawie jakiego badania to stwierdzono?

Zabieg chirurgiczny wyklucza zaawansowanie choroby nowotworowej, tym bardziej jeśli jest jeszcze obecny przerzut odległy (na co wskazywałaby cecha M1).
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-13, 22:54   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
Tam jednak był błąd nie jest DRP tylko NDRP.

A jednak. Dlatego właśnie zawsze trzeba czekać do wyników na papierze - wszystko się może pozmieniać.

Czy wyjaśniło się w końcu czy było lub zamierza być wykonane TK klatki?

Pilna radioterapia jest zalecona z powodu ZŻGG, to prawidłowe postępowanie.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-09, 20:26   Temat: Pomóżcie
Gdy uzyskasz już wyniki to prosimy - przepisz je tutaj w całości.
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-09, 20:09   Temat: Pomóżcie
Michalszczecin napisał/a:
No i wiem tyle narazie, że jest to micro a więc drobnokomórkowy... Przerzut na węzęł bądź węzly chłonne... A więc to już koniec...

To jest wynik z histopatologii wycinka pobranego w trakcie bronchoskopii? Czy z jakiego badania?
Było wykonane TK klatki?
  Temat: Pomóżcie
absenteeism

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14389

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-22, 19:20   Temat: Pomóżcie
Trzeba zrobić TK klatki piersiowej i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group