1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-17, 22:08   Temat: Guz lewego płuca
Allopurinol, pomijając to że dostępny tylko na receptę, stosuje się, jeśli chodzi o leczenie onkologiczne, przy nadmiernym poziomie kwasu moczowego we krwi.
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-19, 21:54   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Jestem wściekły na siebie że nie dopilnowałem by pił więcej... nie wiem teraz chyba na siłę będę mu wlewał wodę.

Równie dobrze mogło być i tak, że tata by pił dużo, a cisplatyna (bo to zapewne ten nefrotoksyczny składnik chemii) i tak uszkodziłaby nerki.
Uszkodzenie to nie jest wynikiem tylko i wyłącznie tego, czy ktoś dużo pije, czy też nie, chociaż to też istotne. Jednak niektórzy pacjenci są bardziej wrażliwi na cisplatynę i ich nerki uszkadzają się szybciej, u innych zachodzi to wolniej, a u jeszcze innych wcale. Nikt z góry nie przewidzi jak będzie u danego pacjenta.
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-03, 14:17   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Hej... z tymi pasami to żarcik taki

Wiem ;)

flipper napisał/a:
Dziś przyznał mi się, że coś niepokojącego w ustach się dzieje. Określił to jako wyschnięta śluzówkę w ustach.
Może być to grzybica?

Nie wiem, nie widziałam ;) może to po prostu wynik upałów i picia zbyt małych ilości płynów.

A na mdłości możecie spróbować zimnej coli - też czasem pomaga.
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-02, 15:56   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Widzę, że nie tylko z doktorów pasy trzeba drzeć by sie czagoś dowiedzieć

Niekoniecznie, po prostu ciężko jest mi opisywać każdy parametr po kolei, bo
a) zajęłoby mi to wieki, których nie mam ;)
b) nie ma to większego sensu - jeśli coś byłoby mocno niepokojące albo warte zwrócenia uwagi, to bym Ci o tym napisała :)
Na razie najbardziej poza normą jest CRP, ale przy takich wartościach może to być po prostu wzrost wynikający z choroby nowotworowej. Zwłaszcza, że leukocyty i prokalcytonina są w normach, także na moje oko nie ma się czym martwić.

A, tak w połowie odstępu między cyklami dobrze byłoby zrobić kontrolną morfologię z rozmazem.

flipper napisał/a:
Matrwi mnie tylko że tato zupełnie nie ma apetytu. Nie wiem czy to efekt chemioterapii czy aktywnosci guza ale raz je ze spakiem ale niestety większość dni ledwo coś tam skubnie, ot tak z rozsądku.

Prawdopodobnie to wynik chemii. Tata nie ma mdłości?

I dzięki za miłe słowa :)
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-02, 15:04   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Powiedz mi jak twoim zdaniem wyglądają te wyniki.

Wyglądają całkiem nieźle :)
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-02, 07:22   Temat: Guz lewego płuca
No to się wyjaśniło :)
flipper napisał/a:
co to są hormony inne (IZO-HINNE)? tu wynik 0,10 mg/ml (>0,5)

HINNE to jest po prostu skrót od badania (H-hormony + inne), przynajmniej ja to tak rozumiem.
W każdym razie, jak widać, chodzi o prokalcytoninę. Była tu zapewne sprawdzana pod kątem istnienia stanu zapalnego.

flipper napisał/a:
Markery (IZO-MAR) PSA total 0,1 ng/ml (>6.16) - co to oznacza ?

Marker PSA dotyczy raka prostaty, tak w uproszczeniu.
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-31, 21:03   Temat: Guz lewego płuca
Mógłbyś tu wkleić kartkę z wynikami (zdjęcie / skan)?
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-25, 16:04   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Z tego co czytałem to właśnei ptrzy płaskonabłonkowym jest skuteczność

Właśnie niestety nie - Tarcevę stosuje się w gruczolakoraku (z EGFR (+) ).

Twój tata otrzymuje na razie chemioterapię, proponuję więc zaczekać do wyników badań obrazowych i zobaczyć, jak działa leczenie. Innego leczenia w trakcie już będącego i tak się nie wdroży.
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-25, 07:38   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Może nie tyle leczenie niedostępne w Polsce co na przykład nie objęte standardową procedurą.

Procedur tego typu jest całkiem sporo, choćby właśnie dotyczących Tarcevy.

Jeśli chodzi o Tarcevę - tata ma zdiagnozowanego prawdopodobnie raka płaskonabłonkowego, chorych z tym typem nowotworu nie kwalifikuje się obecnie do badań pod kątem mutacji / amplifikacji genu EGFR, która jest podstawą do podania Tarcevy. Ta ścieżka jest więc niemożliwa.
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-24, 18:50   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
A co do alternatywnych metod leczenia, to po prostu myślałem że ktoś może rzuci jakiś pomysł, o którym jeszcze nie czytałem.

Okej, pytanie tylko co rozumiesz pod hasłem "alternatywne metody leczenia" - czy np. cieciorkę i chińskie ziółka, czy konwencjonalne leczenie, tylko np. niedostępne jeszcze w Polsce :)
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-24, 15:39   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
a może jakieś leczenei alternatywne??

Co dokładnie masz na myśli?

flipper napisał/a:
Osoba z rodziny pomagająca mi ogarnąc wszystko, wspominała coś o "programie kanadyjskim". Nie znalazłem nic "ciekawego" pod tym hasłem i nie do końca wiem o co chodzi. Podobno tata sie kwalifikuje, ale nie na tym etapie leczenia.

O niczym takim nie słyszałam, ale skoro ta osoba uważa, że tata się kwalifikuje, to chyba ma o tym programie dokładnie informacje?
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 21:43   Temat: Guz lewego płuca
To niech tata zapyta. A nie macie czegoś takiego, jak dzienniczki chemioterapii? (czasem się zdarza na oddziałach taki wynalazek, w którym są zapisywane dawki każdej z substancji wchodzącej w skład chemioterapii)
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 21:25   Temat: Guz lewego płuca
Można zapytać pielęgniarki podłączającej kroplówki, ewent. spisać sobie nazwy leków z kroplówek :)
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 18:46   Temat: Guz lewego płuca
Wyniki prezentują w zasadzie to, co napisałeś wyżej - nieoperacyjny rak płaskonabłonkowy płuca lewego, przylegający do aorty zstępującej, z przerzutami do węzłów chłonnych (w tym do węzłów chłonnych śródpiersia po stronie guza). Stopień zaawansowania choroby, zakładając brak przerzutów odległych, ocenić więc można na min. IIIA wg klasyfikacji TNM.
Niepokojąca jest również zmiana w ogonie trzustki - czy wykonano np. USG jamy brzusznej bądź inne badanie mające zweryfikować tę zmianę?

Również - czy wykonano USG szyi pod kątem weryfikacji zmiany w okolicy ślinianki?

Jaki schemat chemioterapii tata otrzymuje?
  Temat: Guz lewego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 22468

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-23, 15:11   Temat: Guz lewego płuca
flipper napisał/a:
Czy ktoś z obecnych na forum lekarzy mógłby rzucić okiem w wyniki (mam wszystkie w pliku PDF) i powiedziać na tej podstawie na jakim etakie tak na prawdę jesteśmy i czego można sie spodziewać.

Nie jestem lekarzem, ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to załącz wyniki (najlepiej w jpg - można poszczególne strony z pdf'a skonwertować na jpgi - i z usuniętymi danymi osobowymi pacjenta i lekarzy ; jeśli nie dasz rady, wrzucaj w pdfie) i zerkniemy.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group