1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
absenteeism

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-01-10, 20:41   Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Izabela00 napisał/a:
Powiedział , ze to neuropatia , jednak nic na to nie przepisał ani nie powiedział jak można temu zapobiec , żeby np. sie nie pogarszało .
Powiedział jedynie , że takto juz jest przy tej chemii i albo to Pani zostanie albo nie .

Jakkolwiek dziwnie by jego odpowiedź nie zabrzmiała - miał rację.
Bardzo częsta po cisplatynie jest polineuropatia obwodowa, jednak faktycznie nie ma na nią skutecznego lekarstwa. Jednym pomaga łykanie magnezu, innym ćwiczenia (np. ściskanie gumowych piłeczek). Nie wiadomo też, czy objawy cofną się i kiedy.
  Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
absenteeism

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 9373

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-08, 22:34   Temat: Czy DRP to juz wyrok ?? Jak pomoc mojej mamie... ?
Izabela00 napisał/a:
Czy chemi, ktora otrzymuje mama to jest na zasadzie paliatywnej?

Na bazie informacji, które zamieściłaś - niestety tak.

Izabela00 napisał/a:
narzeka na silny bol nerek, nie wiem czy to przez te ciagle wymioty, czy nie doszlo do ich uszkodzenia, zrobilismy wynik z moczy, wyszla podwyzszona liczba leukocytow do 12 i slad bialka. Czy to moze oznaczac uszkodzenie nerek? I TE bole? czy sa jakies objawy uszkodzenia nerek przez chemie?

Cisplatyna może uszkadzać nerki, może też występować jakieś zakażenie bakteryjne ukł. moczowego. Oprócz badania moczu trzeba by zrobić badania krwi - mocznik, kreatynina.

Izabela00 napisał/a:
czy chemia, ktora Mama otrzymuje nie działa jakos "negatywnie" na osoby trzecie...?

Nie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group