1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3958

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-04, 18:59   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
lukaszz napisał/a:
Bardziej mnie interesuje czy tej wątroby nie da się operować.

A mnie do odpowiedzi na to pytanie potrzebne są niestety wyniki badań, o których pisałam wyżej, przede wszystkim TK i USG jamy brzusznej. Nie wiem ile jest guzów, jakiej wielkości, gdzie dokładnie, a to są niezbędne informacje do pełnej odpowiedzi na Twoje pytanie.

lukaszz napisał/a:
Rozumiem że teoretycznie (o ile nie nastąpi nawrót) z rakiem jelita grubego mamy spokój? Lekarz mówił że udało się wyciąć całość i że ogólnie to jest bardzo dobra wiadomość... czyli teraz walczymy tylko z tą wątrobą?

Guzy w wątrobie są również rakiem jelita grubego - są to przerzuty tego nowotworu do wątroby właśnie.
  Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3958

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-03, 18:57   Temat: Rak jelita grubego z przerzutami
lukaszz napisał/a:
jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytania?

Oczywiście, wystarczy tylko chwilę poczekać.

Niestety wyniki badań wskazują na zaawansowanego raka jelita grubego - gruczolakoraka w IV, najwyższym stopniu zaawansowania.
Nie mamy wyników badań obrazowych - TK jamy brzusznej, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, by móc powiedzieć coś więcej nt. dalszego leczenia. Ale przypuszczam, że faktycznie włączona będzie chemioterapia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group