1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-02, 18:30   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Irina48 napisał/a:
Niestety nie wydano mi zdjęć ani ich opisu.

Masz absolutne prawo do posiadania kopii swoich wszystkich badań - zdjęć również.
Dlaczego nie wydano wyników? Nie prosiłaś o nie?

Irina48 napisał/a:
Mój dobry stan zdrowia potwierdziły zdjęcia RTG płuc.

RTG nie jest odpowiednim badaniem kontrolnym dla osoby po przebytym DRP (no ale o konieczności robienia TK było w tym wątku wielokrotnie, więc już się nie powtarzam).
Zapytam jednak: skąd wiesz, że stan zdrowia jest dobry, skoro nie wydano Ci wyników? Nie kwestionuję, jedynie jak niewierny Tomasz - jak nie zobaczę, to nie uwierzę :)

Irina48 napisał/a:
Na tomografie i inne badania nie zostałam skierowana, mój lekarz nie widział takiej potrzeby.

Lekarz onkolog? Czy nadal nie leczysz się u onkologa?
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-05, 22:40   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Maciek76 napisał/a:
A ja czytam i nie wierzę,że Wy nie chcecie uwierzyc ,że Tej Pani się udało!

Czy prośba o dokumentację jest dla Ciebie jednoznaczna z "brakiem wiary"?

Poza tym medycyna nie opiera się na wierze bądź jej braku, tylko na faktach.

Bardzo dziękujemy za zeskanowanie wyników :)
Ireno, czy miałaś PCI - profilaktyczne naświetlanie mózgu?
Dlaczego obecnie nie jesteś pod opieką onkologa?
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-04, 20:38   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Irina48 napisał/a:
Tomografie miałam robioną co rok , nie bede wklejec wszystkich pokolei , bo nie o to chodzi.

Właśnie o to chodzi.
Przynajmniej na Forum merytorycznym, w dziale merytorycznym - a w takim się znajdujemy.

Lekarzowi też powiesz, że nie będziesz mu pokazywać wyników, bo nie o to chodzi? :?ale?:

[ Dodano: 2013-04-04, 20:47 ]
majkelek napisał/a:
A może to ja czegoś nie rozumiem i ważniejsze jest domaganie się badań od pacjenta, czy manifestowanie własnego zdania od tego by poradzić osobie z remisją by wykonywała badania kontrolne? Proszę mnie poprawić bo chyba znów czegoś nie rozumiem jeśli chodzi o funkcjonowanie tego forum.

Nie jest ważniejsze.
Ale jeśli zaczynamy wątek od słów "uzdrowiona z raka płuc", to wypadałoby poprzeć to wynikami wszelakich wykonanych badań - choćby po to, by pokazać że faktycznie agresywne leczenie przynosi rezultaty u niektórych pacjentów, że jednak są szanse, że statystyki to jedno, a życie to drugie.
Nikt nie kwestionuje tego, że mamy do czynienia z remisją itp., ale też nikt (a przynajmniej nikt, kto w jakiś sposób "siedzi" w onkologii") nie uwierzy w to "na słowo". Dlatego prosimy o wyniki.

Doradzanie osobie w remisji badań kontrolnych jest naszym obowiązkiem na Forum Onkologicznym, któremu patronuje PTO za jego merytoryczną wartość.
A już co ktoś z tą radą zrobi - to oczywiście jego sprawa.

majkelek napisał/a:
(...) Niestety, utwierdza mnie to w przekonaniu, że tutaj po prostu nie pasuję.

Ojezu ależ Ty głupoty piep.. gadasz.
  Temat: uzdrowiona z raka płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 56641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-03, 22:20   Temat: uzdrowiona z raka płuc
Irina48 napisał/a:
Kontrolne badania mam teraz u lekarza rodzinnego

Dlaczego w takim razie sama nie zgłosisz się do onkologa, skoro jesteś pacjentem onkologicznym?
Albo dlaczego onkolog prowadzący Twoje leczenie nie wysyła Cię na badania? Zgłosiłaś się do niego?

Irina48 napisał/a:
Wiem że odszedł bezpowrotnie

Ale skąd, skoro:
Irina48 napisał/a:
na specjalistyczne badania nikt nie chce mnie skierować

?

No i jakie to są te:
Irina48 napisał/a:
Kontrolne badania mam teraz u lekarza rodzinnego

?

Irina48 napisał/a:
Natomiast szczegółowo moge przedstawiś dowody badań przed chemioterapia i podczas chemioterapi i na jakiej podstawie zdiagnozowano u mnie tego raka.

Bardzo prosimy.

ananav napisał/a:
forum to , to przedewszystkim emocje, chorych i w wiekszej mierze najblizszych osob , ktore zachorowaly na raka.

Mimo wszystko, Forum to jest jednak przede wszystkim miejscem uzyskiwania merytorycznych informacji dot. leczenia onkologicznego (czy ostatnio paliatywnego) - za to m.in. uzyskaliśmy patronat PTO (za wartość merytoryczną Forum), na tym swoje działania opiera Fundacja, w tym się samodzielnie dokształcamy.

Dlatego też prosimy o konkretne wyniki i konkretne informacje dot. całego przebiegu diagnostyki i leczenia - pełne wyniki badań, skany etc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group