1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-01, 06:22   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007 napisał/a:
czytając tutaj niektóre wypowiedzi liczyłam ze i ja będę miała je zrobione,ale nie nie miałam

A zapytałaś lekarza czy będziesz je miała wykonane lub dlaczego nie?
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-31, 18:39   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Może znaczek mało wyraźny, ale płeć od urodzenia mam żeńską.

I proszę, przeczytaj jeszcze raz powyższy fragment - nikt nie sugeruje przerzutów, ale trzeba zawsze sprawdzić czy ich nie ma przed operacją.
Okrężnica to część jelita grubego.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-31, 17:52   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Tzn. kto to jest "nas"?

Cytując zalecenia Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej / Polskiej Unii Onkologii:
"U każdego chorego na potencjalnie operacyjnego raka okrężnicy powinno się wykonać KT jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej w celu oceny lokalnego stopnia zaawansowania, obecności powiększonych węzłów chłonnych i przerzutów odległych oraz stopnia zagrożenia niedrożnością."
"Zalecenia postępowania diagnostyczno - terapeutycznego w nowotworach złośliwych - 2011 r.", tom I, red. M. Krzakowski i inni, str. 170

Także to, że ktoś robi inaczej, to już niejako jego sprawa - ja bym to wyjaśniła, ale to Twoja decyzja oczywiście.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-30, 22:47   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Wiem, natomiast tak jak pisałam tutaj czy tutaj, jest to badanie które standardowo powinno być wykonane przed operacją, jeśli ta nie jest wykonywana z powodu zagrożenia życia pacjenta (a więc w trybie nagłym).
U Ciebie takiego powodu nie było, nie wiem więc dlaczego TK nie wykonano. Musisz to wyjaśnić z lekarzem.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-30, 21:24   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Napisałaś.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo brak jest podstawowego wyniku TK jamy brzusznej, jak i histopatologii pooperacyjnej.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-28, 20:59   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
No właśnie w tej sieci większej, tak jak napisali.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-28, 20:05   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Co to jest sieć większa, wyjaśnia link w moim poprzednim poście - wystarczy kliknąć.
Wszczep do sieci większej oznacza obecność kom. nowotworowych w tejże sieci, co oznacza postęp choroby (nie jest ona ograniczona tylko do jelita grubego).
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-07-28, 19:44   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
ilona007 napisał/a:
absenteeism CZy MOZESZ ODCZYTAC TE WYNIKI?

Jasne, tylko na przyszłość wielka prośba - nie pisz wszystkich "jednym ciągiem", postaraj się je wylistować tak, jak ja zrobiłam to powyżej w Twoim poście.

Wyniki są w porządku.

ilona007 napisał/a:
nowotwor zlosliwy esicy ze wszczepem w sieci wiekszej

Jeśli pytasz co to jest sieć większa (dużo łatwiej nam pomóc, jeśli zadajecie konkretne pytania, "interpretacja" to bardzo ogólne pojęcie), to google --> sieć większa.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-27, 21:48   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Leczy się to zależnie od stopnia zaawansowania, a ten - jak już pisałam wyżej - możliwy jest do określenia po dalszych badaniach.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-27, 08:23   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
W tej chwili tylko tyle, że mamy do czynienia z gruczolakorakiem jelita grubego o średnim stopniu złośliwości histologicznej, bez widocznych w USG zmian w wątrobie i obrębie jamy brzusznej.
Natomiast ponieważ USG nie jest wystarczająco dobrym narzędziem do diagnostyki raka jelita grubego, konieczne jest wykonanie TK jamy brzusznej, także RTG/TK klatki piersiowej, oznaczenie markera CEA.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-27, 08:08   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Rozumiem, na pewno badania te zostaną więc wykonane w szpitalu.
  Temat: RAK JELITA GRUBEGO
absenteeism

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 21310

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-26, 21:55   Temat: RAK JELITA GRUBEGO
Aby móc określić wstępnie rokowania konieczne jest wykonanie TK jamy brzusznej, jak i oznaczenie markera CEA.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group