1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
absenteeism

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 22750

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-06-10, 19:52   Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
xedonis napisał/a:
Mam pytanie - co oznacza chemia II linii?

Chemioterapia I linii to leczenie stosowane w pierwszej kolejności. II linia to inny schemat, stosowany po pierwszym (I linii), w wypadku gdy poprzedni np. nie działa bądź są p/wskazania do jego stosowania.
  Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
absenteeism

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 22750

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-03, 09:18   Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
xedonis napisał/a:
A jak sprawdzić te węzły regionalne, czy mama powinna wykonać jeszcze jakies dodatkowe badanie,
lub ponowne TK?

Szczerze wątpię, żeby zrobili jej kolejne TK, także pewnie nic więcej robić nie będą.
Generalnie opisana wcześniej wielkość do 14 mm jest taką graniczną wielkością, która oznacza, że w węzłach mogą być przerzuty, ale nie muszą.

Być może lekarze decydując się na resekcję dokonają pełnej limfadenektomii (wycięcia węzłów ; tzw. limfadenektomia D1/D2) i wówczas na podstawie pooperacyjnej histopatologii będą określać stopień zaawansowania.
  Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
absenteeism

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 22750

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-02, 23:10   Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
Na przyszłość prośba - skanuj wszystkie badania, jakie były robione, cały wypis. To ułatwia interpretację i pomoc.

xedonis napisał/a:
Jakie są dalsze poczynania? Co robi się w takich przypadkach?

Na razie czeka na wynik histpatu.

Jeśli będzie szansa na resekcję, to raczej będzie to resekcja całkowita żołądka z wycięciem węzłów. Odnośnie węzłów chłonnych, są dość mało konkretnie opisane w TK (opis "węzły chłonne trzewne" to mało precyzyjne określenie), nie wiemy więc w zasadzie nic nt. ewentualnego zajęcia węzłów regionalnych - a to przy tak dużym guzie jest niestety możliwe.
  Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
absenteeism

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 22750

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-11-02, 22:35   Temat: Nowotwór żołądka mojej mamy- co dalej?
Prosimy o pełen wynik TK jamy brzusznej.

Masz jakieś konkretne pytania?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group