1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10195

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-04, 13:28   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Raczej zwykle 7-14 dni roboczych.
Jeśli do tego dochodzi immunohistochemia, to wówczas może się to faktycznie wydłużyć nawet do kilku tygodni.
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10195

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-03, 16:19   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988 napisał/a:
Czy opis powiększonego nadnercza w badaniu TK wskazuje na to, iż jest to też meta?

Jednoznacznie nie, tym bardziej, że nadnercze jest powiększone w całości, w TK nie wyodrębniono ogniska wzmocnienia typu guz. Jednak nie jest to wykluczone.

ewelina1988 napisał/a:
Czy jeśli okarze się że jest to faktycznie drobnokomórkowy rak, to czy przy tym opisie TK jest szansa żeby teściowa przeżyła jeszcze pół roku chociaż?

Nie da się przyłożyć do tego tak prostej miary, wszystko zależy od reakcji na ewent. leczenie. Mediana czasu przeżycia w raku drobnokom. u leczonego pacjenta wynosi 8-12 miesięcy.

ewelina1988 napisał/a:
Mama jest alkocholiczką,pije od około 15 lat, potrafiła pić sama ze sobą. Czy w tym wypadku lekarz powinien o tm wiedzieć? Cz jej nałóg ma wpływ na leczenie?

Powinien o tym wiedzieć. Może to wpływać na leczenie pod kątem obciążeń wątroby, nerek i innych narządów.
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10195

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-03, 13:16   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
ewelina1988 napisał/a:
Lekarz przepisał jej jakies sterdy wiem tlko że nazwa składa się z dwóch członów pierwszy to Pabi, drugiego nie pamiętam ale zaczyna się na literę D.

Pabi-Dexamethason.

ewelina1988 napisał/a:
Teściowa nie chcę brać tego leku i zmniejszyła dawkę z 2 tabl. dwa razy dziennie na 1 tabl. dwa razy dziennie.

NIE WOLNO samodzielnie zmniejszać/zwiększać sobie dawek leków, zmieniać leków, zaprzestawać ich brania. Zwłaszcza leków sterydowych.
Oczywiście teściowa jest osobą dorosłą i świadomą, i jest to jej wola, natomiast mam nadzieję, że na oddziale są poinformowani, że teściowa nie bierze leków tak jak powinna. Dlaczego w ogóle nie chce ich brać?

ewelina1988 napisał/a:
Lekarz powiedział dziś bratu męża, że podejrzewa drobnokomórkowego, ale na jakiej podstawie może tak twierdzić?

Nie mam pojęcia, trzeba zapytać lekarza skąd ten domysł.

ewelina1988 napisał/a:
Czy powiększone węzły chłonne mogą świadczć o rozssianiu choroby?

Tak.

ewelina1988 napisał/a:
Lekarz powiedział też, że guz jest nieoperacyjny, dlaczego?

Prawdopodobnie z racji rozległości zmiany, modelowania i uciskania naczyń krwionośnych.
  Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 10195

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-04-02, 18:29   Temat: bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Mała prośba: po kropkach, przecinkach stawiamy spację.

ewelina1988 napisał/a:
teściowa miała robione Tk kl. piersiowej 2 lata temu

To było niskodawkowe TK czy klasyczne?

Obecne wyniki mogą niestety sugerować raka płuca, natomiast trzeba niestety poczekać na wynik histpat.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group