1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
aga327

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4924

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-04, 22:15   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
Witam i bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Otóż tesciowa ma wyznaczoną wizytę na 20 lutego w IO w Gliwicach i bedzie to konsultacja chirurgiczna. Wynik który podałam jest wynikiem biopsji. Strasznie się martwię ponieważ we wrześniu zmarła moją najukochańsza mama , ktora walczyła z czerniakiem ( zaledwie rok). Ledwo zdążyłam poznać co to za gad ,mama odeszła. Teraz kolejna przykra diagnoza nie wiem z czym nam sie zmierzyc, tymbardziej że tesciowa choruje na inne choroby. Strasznie schudła i ogolnie jest bardzo słaba. Boję się ale trzymam się przed nią dzielnie i staram sie uzyskac jaknawiecej informacji aby przygotowac sie dobrze do walki. Dlatego napisałam tutaj gdyż wiem że są tu wspaniali bezinteresowni ludzie chętni do pomocy. Dziękuje
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
aga327

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4924

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-04, 21:14   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
Witam i proszę o pomoc w interpretacji rozpoznania .

LOKALIZACJA ZMIANY:
A - Zmiana hypoechogeniczna położona w 1/3 górnej płata prawego tarczycy wielkości około 13mm:
B - Zmiana hypoechogeniczna położona w dolnym biegunie płata prawego tarczycy, nieostro odgraniczona, średnicy 2cm:

ROZPOZNANIE:
A - Tyreocyty o powiększonych jądrach z widocznymi bruzdami i pojedynczymi inkluzjami wewnątrzjądrowymi, tworzące układy drobnopęcherzykowe, grupy i płaty.
W rozmazie obecne również grupy i płaty normotypowych tyreocytów. W tle koloid, krew.
Obraz niejednoznaczny, nie można wykluczyć raka brodawkowatego.
Konieczna weryfikacja histopatologiczna.
Kategoria: Podejrzenie złośliwości.

B - Koloid. Brak elementów komórkowych.
Z góry dziękuję za pomoc Wynik jest wynikiem teściowej ktora strasznie się niepokoi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group