1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Niepewność
aga_73

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13114

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-04, 01:02   Temat: Re: Niepewność
toom94 napisał/a:
Witam, chciałbym się dowiedzieć opinii was czy któreś z tych znamion może być czerniakiem? Wiem, że po zdjęciach to nic konkretnego nie można powiedzieć, wizytę u lekarza mam we wrześniu, a do tego czasu chciałbym poznać wasze zdanie.
Obrazek
to znamię ma wielkość ok. 0,5cm


Moim zdaniem należy jak najszybciej skontaktować się z onkologiem (chirurg onkolog). Nie wiem u lekarza jakiej specjalności masz umówioną wizytę, ale termin wrześniowy to zdecydowanie za późno (choćby z tego powodu, że wykończysz się nerwowo). Jeżeli nie da się przesunąć wizyty na wcześniejszy termin spróbuj poszukać gabinetu prywatnego, nawet, gdy nie ma terminu wejdź do gabinetu pokaż znamię, i zapytaj, czy lekarz Cię może przyjąć.
Lekarz onkolog pewnie wytnie zmianę i prześle na badania histopatologiczne, wtedy Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

To czy znamię jest "od urodzenia" nie ma, aż takiego znaczenia jak to czy zmieniło się w ostatnim czasie, szególnie zwracając uwagę na zmianę barwy, nierówności brzegów i koloru, wielkość, zróżnicowanie.

Być może przestraszyłam niepotrzebnie, i nic się nie stanie, ale musisz działać i pamiętać, że nawet przy diagnozie czerniak nic, ale to absolutnie nic nie jest przesądzone !!!:))) (wiem to z doświadczenia).

powodzenia
Aga
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group