1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
alaslepa

Odpowiedzi: 406
Wyświetleń: 115579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-07-03, 16:25   Temat: proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
  Temat: proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
alaslepa

Odpowiedzi: 406
Wyświetleń: 115579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-08, 09:52   Temat: proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
Witaj młoda
młoda napisał/a:
Może ktoś ma coś sprawdzonego przeciwodleżynowm do polecenia?

Pytałam o to samo pielęgniarki z HD na pierwszej wizycie u mamy.
Powiedziała że Sudokrem nie jest dobry, bo bardzo wysusza skórę i to co pisałaś wyżej.
Poleciła maść Alantan
"Najczęstsze zastosowanie:
•trudno gojące się rany (otarcia, skalecznia)
•owrzodzenia (odleżyny I i II stopnia)
•oparzenia (termiczne, słoneczne)
•przewlekłe stany zapalne skóry (AZS - atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry)
•Alantan jest wskazany i skuteczny w terapii skojarzonej z kortykosteroidami
Alantan maść stosuje się na skórę całego ciała oraz błony śluzowe!"-info z ulotki

Czy faktycznie działa, nie wiem z doświadczenia, ja dużo wcześniej zadbałam o materac przeciwodleżynowy(najpierw gofrowany, później pompowany), dodatkowo smarowałam mamę oliwkami i podkładałam pod kolana i pięty jaśki, wałki. Dzięki temu nie miała nawet pół odleżyny.
Mogę tylko stwierdzić, że na trudno gojące się rany jest rewelacyjny, to wiem bo robię teraz porządki w ogrodzie i ręce mam całe podrapane, a dzięki tej maści rany goją się szybciej.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-08, 09:56 ]
Przypomniałam sobie że u mojego taty stosowana była maść Alezin, pomogło- też nie miał odleżyn
  Temat: proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
alaslepa

Odpowiedzi: 406
Wyświetleń: 115579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-10, 13:08   Temat: proszę o pomoc w walce z rakiem płuc
Młoda porozmawiaj z tatą o przyjściu lekarza, powiedz szczerze że jest to lekarz pracujący w hospicjum, ale oprócz tego jest lekarzem który przychodzi też do pacjentów do domu.(i to mocno zaakcentuj) Powiedz tacie że te wizyty są po to by Mu pomóc np. dobrać odpowiednio leki przeciwbólowe.
młoda napisał/a:
Kiedy tak naprawdę nadchodzi czas aby zgłosić pacjenta do hospicjum?są jakieś wyznaczniki?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, napiszę jednak z mojego doświadczenia, że w przypadku leczenia paliatywnego im wcześniej tym lepiej.
Moja mama nie była zła, troszkę się bała, jednak po pierwszej wizycie lekarki z hospicjum stwierdziła, dobrze że załatwiłam Jej to że lekarz i pielęgniarka przychodzą do domu, bo nie wyobraża sobie chodzenia do przychodni z każdą dolegliwością. Ja też jestem zadowolona z pomocy hospicjum domowego i szczerze żałuję że nie załatwiłam go wcześniej.
Tata jest świadomy, więc będzie musiał podpisać zgodę na proponowane leczenie i objęcie opieką przez hd., a na tej karcie jest napisane że jest to hospicjum domowe.
Dlatego ktoś bliski powinien z Nim porozmawiać jeszcze przed wizytą lekarza.
Pamiętaj najważniejszy jest komfort życia, nie długość.
Pozdrawiam Ala
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group