1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
alaslepa

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-18, 13:46   Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
qwerty123 napisał/a:
Termin badania PET - 3 stycznia.

Biorąc pod uwagę że jest to końcówka roku, termin nie jest zbyt odległy, zostanie tylko jeszcze poczekać na opis, nie wiem z jakiego miasta Jesteście i gdzie będzie robione badanie(ja z Gdańska jechałam z mamą na PET do Łodzi, ale mieliśmy wyniki praktycznie od ręki, tego samego dnia płytkę a następnego dnia opis).
Mam nadzieję że w badaniu nie wyjdą żadne inne zmiany, które by miały wpływ na sposób leczenia.

qwerty123 napisał/a:
Pacjent został zakwalifikowany do chemioterapii PN

Będzie to leczenie Cisplatyną i Winorelbiną(Poczytaj o toksyczności hematologicznej, przy tym schemacie może wystąpić, warto wiedzieć na co zwracać uwagę).
Pozdrawiam serdecznie Ala
  Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
alaslepa

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-17, 17:53   Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
qwerty123 napisał/a:
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego IIIA.

Rak płaskonabłonkowy to podtyp niedrobnokomórkowego raka płuc
qwerty123 napisał/a:
Nigdzie nie ma mowy o możliwości leczenia operacyjnego - to oznacza że rak jest drobnokomórkowy?

Nie, to że nie może być leczenia operacyjnego, może wiązać się z rozmiarem guza, jego umiejscowieniem oraz ze stopniem zaawansowania choroby.

[ Dodano: 2012-12-17, 18:37 ]
qwerty123 napisał/a:
Termin rozpoczęcia do ustalenia w zależności od badania PET
(zaraz po badaniu przed wynikiem). Skierowanie na badanie PET-CT wydano.

Na kiedy jest ustalony termin badania PET?
  Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
alaslepa

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-12, 11:53   Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
qwerty123 napisał/a:
No cóż, dziś pierwszy dzień badań, nadzieja umiera ostatnia

Qwerty 123 niestety, tak jak pisała wyżej absenteeism

[ Dodano: 2012-12-12, 11:53 ]
obraz TK wskazuje na nowotwór złośliwy płuca, w dość wysokim stopniu zaawansowania.

[ Dodano: 2012-12-12, 12:02 ]
Teraz ja coś napiszę, będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość, w trakcie badań nie zawsze udaje się pobrać wystarczająco dużo materiału(czasami badania trzeba powtarzać), oczekiwanie na wyniki też trochę trwa. Najbliższy tydzień, dwa będą wielką niewiadomą, ponieważ cały czas nie wiadomo z jakim nowotworem Twój tata się zmaga i jakie będą plany leczenia(z doświadczenia wiem że czekanie na diagnozę jest najgorsze).
Pozdrawiam Ala
  Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
alaslepa

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7477

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-11, 19:00   Temat: Tkankowy guz w dolnym biegunie wnęki płuca.
qwerty123 napisał/a:
Wnioski:
Centralna postać npl płuca prawego z rozsiewem do węzłów chłonnych śródpiersia i nadbrzusza. Guzek płata górnego płuca prawego do czasu postawienia ostatecznego rozpoznania klinicznego należy traktować jako meta npl.

NPL - (od neoplasma) = nowotwór
META - (od metastasis) = przerzut nowotworu
Z przedstawionego przez Ciebie opisu wynika że u taty stwierdzono nowotwór i przerzuty. Najważniejsze jest teraz aby tata został jak najszybciej przebadany, aby stwierdzić z jakim rodzajem nowotworu ma do czynienia. Należy wykonać bronchoskopię- pobranie wycinka do badania histopatologicznego. Dopiero po stwierdzeniu z czym tak na prawdę mamy do czynienia, będzie można planować leczenie.
Z jakiego powodu było wykonane TK, czy u Twojego taty były jakieś objawy np. krwioplucie, przedłużający się kaszel o niejasnej przyczynie?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group