1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-18, 10:50   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Małgosiu, mnie dopiero teraz ten łysy pas powyżej szyi zaczyna porastać włosami, ale ja mam bardzo gęste włosy i mogłam to zakamuflować. Ale był taki okres, że włosy leciały mi garściami, byłam zrozpaczona, nie myłam głowy w domy tylko 2 razy w tygodniu chodziłam do fryzjera, miałam już nawet wybrany fason peruki. Może rozważ takie rozwiązanie. Peruczki są teraz naprawdę ładne i naturalne, poza tym są refundowane przez NFZ. Przejrzyj sobie najpierw jakie są fasony w necie, odwiedź sklep, jeżeli masz taki w okolicy, przymierz może akurat coś przypadnie Ci do gustu.
Jeżeli chodzi o żołądek cały czas biorę nolpazę ale to jest prazol. Może napar z siemienia lnianego będzie rozwiązaniem? Znakomicie osłania błony śluzowe poczawszy od jamy ustnej aż do zołądka? Pozdrawiam, głowa do góry. Włosy nie ręka - odrosną. ;)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-14, 14:26   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Ja też od kilku dni używam na noc Biotene, jest o niebo lepiej - nawet jak mi się zdarzy oddychać przez nos, to nie mam problemu z suchością. Co za ulga.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-11-05, 18:25   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Małgosiu, z tą suchością mam tak samo, rano język przyklejony do podniebienia, w ciągu dnia zasycha - bez wody ani rusz. Cieszę się, ze wróciłaś do pracy. Ja chcę wrócić w lutym, tylko że w pracy nauczyciela z tym brakiem śliny będzie ciężko. Chyba zafunduję sobie do swojego gabinetu dystrybutor z wodą. Pozdrawiam.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-22, 16:05   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Małgosiu, na szyję możesz swobodnie stosować panthenol w sprayu, radiosun lub zwykły alantan. Nie martw się, u mnie nie minęły jeszcze dwa miesiące od zakończenia radioterapii a szyja wygląda jakby nigdy nie doświadczyła naświetlania. Pamiętaj tylko, że musisz pozwolić skórze oddychać, więc apaszki tylko bawełniane i tylko jak wychodzisz między ludzi, w domu sobie odpuść. ;)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-22, 08:48   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
No to gratuluję finiszu!!!
Skórą na szyi się nie przejmuj, szybko dojdzie do siebie, co do zmarszczek to nie wiem jak u innych dziewcząt, ale mnie w wyniku szybkiej utraty 12 kg trochę pomarszczyła się broda i to jest trochę dołujące. A ensure bananowy jest rzeczywiście lepszy niż nutridrinki. Pozdrawiam, Pa.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-09-16, 19:55   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Witam po długim czasie,
Małgosiu, głowa do góry, będzie tylko lepiej, ja skończyłam "lampki" 31 lipca a na dzień dzisiejszy jem prawie wszystko. Kochana, ja wiem jak to jest kiedy nic nie smakuje, boli gardło, dziąsła, język, szczęka jest ściśnięta do granic bólu, podniebienie szczypie. Nie jadłam nic przez ok. 3 tygodnie, nawet woda nie smakowała jak woda ale musisz się wysilić i nawadniać się, uwierz mi, ze to ważne w trakcie i po leczeniu. Jak już nic nie jadłam to wypijałam 3-4 nutridrinki dziennie, bez znaczenia jaki smak, bo i tak go nie czułam. To trochę kosztowne odżywianie (najtaniej udało mi się kupić po 7 zł za szt.) ale warto, niesamowiecie dodają siły. Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj. Z myciem zębów miałam to samo, też kupiłam szczoteczkę Curaprox a do tego pastę tej samej firmy Curasept 0,05%, jest na prawdę dobra, na ostatniej kontroli (tydzień temu) moja dentystka była zdziwiona, bo ząbki mam idealne, nawet śladu kamienia. Polecam zakup tej pasty. Głowa do góry, Pozdrawiam.
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-08-11, 17:14   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
małgosia_43,
Z tego co czytam, jesteś jakieś 5 tygodni "za mną". Jestem świeżo, bo niecałe 2 tygodnie po naświetlaniach. Dasz radę, ja też dałam. Pomału goi mi się paszcza, już nie szczypie, aczkolwiek smaku nie mam, wszystkie nutridrinki smakują tak samo. Ze wspomagaczy do jedzenia polecam kisiel (taki bardziej do picia niż do jedzenia łyżką), kaszkę manną na mleku (na pół litra mleka daję 2 łyżki kaszki - takie coś zjadam od kilku tygodni na śniadanie, można dosłodzić, ale skoro nie odczuwa się smaku to po co psuć zęby :mrgreen: ), dobry jest też tłusty rosół z minimalną ilością soli i bez pieprzu, warzywa można zmiksować blenderem lub popijać czysty bulion.
Kłopoty z jedzeniem niestety będziesz miała, ale organizmowi trzeba dostarczać kalorie po to chociażby, żeby pod maską do naświatlania nie zrobiło się zbyt luźno, bo zmienia się obraz naświetlania. Dasz radę, ja też dałam chociaż było ciężko. Głowa do góry, pierś do przodu i do boju! |luzik|
Pozdawiam.

[ Dodano: 2011-08-11, 20:56 ]
Jeżeli chodzi o pielęgnację szyi, dopóki nie szczypie i nie piecze sprawdza się radiosan, ale kiedy dotyk a tym bardziej smarowanie sprawia ból rewelacyjny jes panthenol w sprayu. polecam, bo sama przetestowałam. Przy najbliższej okazji poproś też lekarza prowadzącego o receptę na płukankę witaminową i jeżeli to konieczne - leki przeciwbólowe. Ja dwa razy dziennie przyjmuję ketonal, pomaga zwłaszcza po nocy, kiedy ból w przełyku jest silny. ;)
  Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
alijer

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 87259

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-07-29, 15:30   Temat: Rak migdałka podniebiennego z przerzutem do węzłów chłonnych
Witam Cię serdecznie,
mnie usunięto migdałek 24.05.2011 z podejrzeniem guza, 01.06.2011 otrzymałam wynik histpat. z diagnozą "nowotwór G3 inwazyjny rogowaciejący". 21.06 rozpoczęłam naświetlanie (30 frakcji), jestem po dwóch dużych chemiach, w niedzielę mam ostatnią" lampkę". Zoja ma rację, jedz, póki mozesz nawet za trzech, potem kompletna porażka z apetytem i przełykaniem. Poleciało mi już 12 kg. Pytaj w razie jakichkolwiek wątpliwości, problemów. Mnie to forum przyniosło ogromne wsparcie, dlatego też pragnę pomóc w miarę możliwości. Pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group