1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-16, 09:22   Temat: Witaj Klarysa!
http://diagnostyka.wieszj...ntygrafii.html#

Zapisujác sié na termin nie wydano wam ulotki ?, tam jest pouczenie jak sie przygotowac, wysylam ci link przeczytaj , postepowanie jest wszedzie podobne, co do wyniku to czeka sie ok tydzien, a odbior ? moze mozna poprosic o wyslanie poczta, ale chyba nie,
Ja mialam robiona 2 razy scyntyg kosci. pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-05, 18:13   Temat: Witaj Klaryso !
Ja też miałam wybór: częściowo lub całkowicie, tak mi proponował lekarz, a, że mam koleżankę tam pracująca i obserwującą często wznowy w miejscu, ( bo jest ryzyko ), nikt Ci nie da pewności, czy nie zostało coś komórek. Wolałam usunąć całą pierś i ją naświetlić, niż częściowo usuniętą pierś, bez naświetleń, pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-05, 10:26   Temat: Witaj Klaryso !
Zapytaj bratową, co wybiera ?, życie, czy cycka ?, gdyby wowczas wykonała całkowitą masectomię to by unikneła wznów miejscowych, takie jest moje zdanie, pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-14, 23:57   Temat: Witaj Klarysa !
Ja bym na Twoim miejscu zrobiła prywatnie posiew z rany, idź do labolatorium bakteriologicznego i poproś ze chcesz zrobić posiew i antybiogram, oni wydadzą Ci próbkę i pobierzesz wymaz z tej rany i zaniesiesz szybko do nich, załącz karteczkę co było stosowane na tą ranę tzn, wszystkie maście, antybiotyki itp. Jeśli jeszcze nie zastosowałaś jakiejś nowej maści to nie smaruj, dopiero jak pobierzesz wymaz. U nas w godz. dopołudniowych mozna zrobić w szpitalu na bakteriologii nawet w niedziele można oddać badanie, wynik bedzie w ciągu 4 dni, pozdrawiam anna

[ Dodano: 2012-07-15, 00:02 ]
zrób jeszcze raz wymaz sama i antybiogram to bedziesz miała wgląd do antybiogramy i bedziesz wiedziała czy leki wypisane sa odpowiednie do antybiogramu, acha ! bakteria lubi się zmieniać
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-06, 21:52   Temat: Witaj Klarysa !
Jeśli dermatolog znajduje się w tym samym ośrodku co się leczysz to nie musisz miec skierowanie, bo do dermatologa nie potrzeba skierowania i do każdego innego dermatologa, anna
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-05, 17:22   Temat: Witaj Klarysa !
Ja miałam tez zmiany na skórze z boku ( zewnętrznie ) piersi lewej, były to koloru ekry i na skórze pod operowana piersią koloru lekkiego brazu. Mój lek. chemik skierował mnie od lek dermatologa w Centrum Onkologicznym w którym sie leczę, ponieważ oni dobrze rozpoznają zmiany skórne onkologiczne itp. Byłam i lekarz wypisał mi maść na te zmiany, wiec może idźcie do takiego dermatologa onkologa, pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-03, 19:59   Temat: Witaj Klarysa !
Jesli lek. zlecił wam samym zmieniać opatrunki, ja nie wiem !, u nas zgłasza się w rejonie i przychodzą panie pielegniarki, te które robią zastrzyki i mogły by zmienić opatrunki. ja bym oponowała aby lekarz zmienił na antyb. domięśniowe, zresztą ponoć takie są procedury, ze podaje się antybiotyk domięśniowo, szybsze działanie. jak pisałam wcześniej sprawdziłaś ten antybiotyk w/g antybiogramu bratowej ( jest tam wymieniony w spisie) - sama, anna
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-02, 23:28   Temat: Witaj Klarysa !
Nie wiem czy Was ktoś informował, ze dotykanie i cokolwiek robienie koło rany z gronkowcem powinno się robić w rękawiczkach bo można się zarazić !
Ja myśle ze należało by przemywać ranę rivanolem lub okład z rivanolu i jakaś maść ?. ale o tym powinien wypowiedzieć się lekarz chirurg, ale ja jeszcze się zastanawiam czy nie powinno chodzić sie na zmiany opatrunku do gab. zabiegowego lub powinna to robić pielęgniarka nawet w domu chorego w/g wskazań lekarza, anna

Ps nie pisałaś czy mama bierze zastrzyki czy tabl., powinna mieć zastrzyki !
  Temat: Rak piersi: operacja oszczędzająca, powikłania
anna53

Odpowiedzi: 322
Wyświetleń: 132133

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-01, 11:56   Temat: Witaj Klarysa !
Tyle co wiem o leczeniu gronkowca zocistego, to, ze leczy go się antybiotykiem z antybiogramu zrobionego w czasie posiewu wymazu. Sprawdzaliście czy Augmentin w/g antybiogramu jest wraźliwy, czy słabo wrażliwy, bo jeśli tak to leczenie nie da efektów.
Każdy antybiogram robiony jest pod daną osobę, której jest wymaz ! Czy widzieliście wynik z posianego wymazu i czy był zrobiony antybiogram ??. Jeszcze jedną mozliwością chyba jest równomierne podawanie 2 antybiotyków z grupy?Niech inni sie wypowiedzą, anna

[ Dodano: 2012-05-01, 11:58 ]
Bardziej i szybciej działa podanie antybiotyku domięśniowo, a nie pastylki ! Oprócz tego okłady
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group