1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-16, 00:16   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Bardzo dziękuje za odpowiedzi na moje pytania.
W środę jadę na konsultacje. :-(
Pozdrawiam Ania.
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-02-14, 19:03   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Jestem już po operacji(amputacji) i dostałam wynik histopatologiczny oczywiście po konsylium,ale nie wiem co o tym sądzić bo mam zgłosić się na konsultacje do pani doktor od chemioterapii, a tamtym razem termin był wyznaczony.Może sami niewiedzą co mi zaaplikować i w jakich ilościach?
Czuję się dobrze tylko ręka boli przy rozciąganiu, blizna goi się dobrze.
Obecnie staram się o orzeczenie o niepełnosprawności i jednocześnie załatwiam rentę chorobową z ZUS.
A co wyszło nie wszystko rozumiem z tego co napisali ponieważ doszły nowe symbole, nazwy, znaczki?
Rozpoznanie:
1-3Carcinoma lobulare invasivum G2.
W podścielisku na obwodzie nowotworu brak odczynowej reakcji zapalnej.Cech angioinwazji nie uwidoczniono.Margines boczny w najwęższym miejscu wolny od utkania nowotworowego na szerokości 0,3cm,margines głęboki 0,7 cm
4-6
Infiltratio carcinomatosa
Utkanie nowotworowe obecne jestw jednym spośród trzech pobranych wycinków.
7Brodawka sutkowa o budowie zwykłej.
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdzono.
8-10 Lymphonoduli 15 sine metastasibus.
11 Tkanka tłuszczowa z pojedynczym, drobnym węzłem chłonnym wolnym od przerzutu raka.
...........................
Carcinoma mammae.
Typ histologiczny -lobulare
St.zł.( -G2
Wielkość guza 1,7cm;pT1c
St.węzłów chłonnych -0/16;pNo Mx
Naciek zapalny na obwodzie -(-)
Angioinwazja -(-)

receptor ER PS0+IS0=TS0 2x
receptor PR PS0+IS0=TS02x
HER2 -(-)
KI-67(+) w ok 5% jądro komórkowe



Czy to ten sam co przedtem?
Chemia na pewno?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Ania.
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-01-07, 23:26   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Wszystko tak szybko przebiega:-( Za trzy tygodnie idę na zabieg usunięcia całej piersi chyba z węzłami chociaż są czyste,a potem chemioterapia.Lekarz mówił że trzeba będzie usunąc również narządy rozrodcze ale to pózniej.
mam wyniki z biopsji,ale nie wiem czy to ten sam TNBC co w lewej piersi, jeżeli mogłam bym prosić o interpretację i na co powinnam się jeszcze przygotować :cry:
Biopsja pod kontrolą USG.
Pobrano trzy próbki z guza zlokalizowanego w KDW na godzinie 5 lity guz silnie hypoechogeniczny typu CA o wym.21x10 mm.
Próbki przesłano do zakładu Patomorfologii.
Wynik:
carcinoma lobulare
kod y 99-90 1x
kod y 99-93 4x
receptor ER PS 0+ISO=2x
receptor PR PS 0+ISO=2x
HER-2-
KI-67(+) w ok 5% jądro komórkowe


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
Dziękuje bardzo
Ania
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-18, 23:20   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Dziękuje Wam bardzo,
Jestem tym wszystkim przerażona.Wszystko w takim pośpiechu.
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-17, 17:18   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Tak tak Aniu!
W czwartek jadę na biopsję BAG,mam zrobić echo serca, krew pobrali dzisiaj.Guzek urósł do 3 cm. Resztę badań robiłam wcześniej.
Echo serca potrzebne jest przed chemią?
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-16, 11:22   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Zadzwoniłam dzisiaj rano do lekarza który mnie prowadzi i powiedziałam mu o biopsji,powiedział :kurcze musisz natychmiast przyjechać:.
Jadę jutro rano :cry:
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-14, 22:49   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Dzięki Ania, właśnie tak myślałam tyle tylko że u nas są zapisy do chiru.. onkolo... w BCO,ale nie będę czekać, jest ich tam paru to do któregoś muszę się dostać.
Jeszcze raz dziękuje, jak będę po wizycie to napiszę.
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-14, 14:42   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
To właśnie u niego byłam z wynikami. Na wizycie miał wszyskie badania z usg też i sam mi powiedział że dwa lata spokoju było,ja mu też nadmieniłam o tej zmianie z usg bo mówił mi lekarz który robił badanie.NASTĘPNIE KAZAŁ MI ZROBIĆ MAMOGRAFIĘ I przyjść BEZ REJESTRACJI WIĘC TAK zrobiłam, poszłam z wynikiem,ale wtedy nie chciał mojej karty żeby zerknąć na badanie z usg które było robione dwa miesiące wcześniej tylko kazał przyść na następny rok, że wszystko jest w porządku i usg wyszło dobrze.Przecież mógł zobaczyć na wynik z usg bo mu mówiłam i pokierować od razu do chirurga który tez tam przyjmuje, albo kazać zrobić biopsje, to nie jest w jego kompetencji?
A teraz co , szukać znajomości żeby mnie ktoś przyjął :cry: albo czekac pare miesięcy na wizyte bo takie są terminy.Prywatnie mnie nie stac.
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-14, 12:44   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Beskidzkie Centrum Onkologiczne w Bielsku Białej gdzie chodzę na kontrole i robioną miałam operację,a potem chemioterapię.Natomiast chirurg onkolog u którego byłam pracuje w Oświęcimiu.Tam robiłam biopsje.
Jest jeszcze w Suchej Beskidzkiej,tam leczyła się moja mama śp.
Koniec roku,to będzie trudno się dostać.
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-13, 23:01   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
lekarz u którego byłam jest chirurgiem i onkologiem tyle tylko że pracuje w szpitalu i tam prowadzi poradnie.
Spróbuje dodzwonić sie do lekarza który mnie prowadzi w poradni genetycznej,ale nie mam do niego juz zaufania bo jak byłam z wynikami (usg i mamografia) to powiedział że wszystko jest w porządku że usg wyszło dobrze i mamografia tez.Po dwóch miesiąca jak zrobiłam usg nie patrząc na wyniki, nie zaglądając do karty, pamięta mój wynik bo mamografia nic nie wykazała ?
Po prostu mnie spławił.Więc poszłam skrerowałam wyniki i poszłam do lekarza który przedtem mnie prowadził tyle tylko,że w poradni chorób piersi.
Jestem tym wszystkim przerażona, tym bardziej ,ze opiekuje sie męże który jest bezwładny, przykuty do łóżka,nie mówi, oddycha przez respirator, karmię go przez pega, sam może tylko podnieść lewą rękę, choruje na SLA(stwardnienie zanikowe boczne).Ostatnio mi napisał że sie bardzo martwi o moje zdrowie i modli się za mnie. Dwa lata temu jak byłam w szpitalu jeszcze chodził o kulach, a teraz nie wiem co mam robić? :cry:
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-12-12, 22:14   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Dobry wieczór.
Właśnie jestem po biopsji cienkoigłowej,nie ciekawie to wyglada wyszły komórki atypii.
Lekarz zaproponował biopsję gruboigłową, ale dopiero w styczniu ponieważ nie będzie go do 13 stycznia,a tylko on robi takie badanie w poradni chorób piersi.
Do poradni genetycznej mam dopiero jak zrobię usg (końcem stycznia) więc do lekarza luty, marzec :-(
To czekanie mnie dobije :cry:
Pozdrawiam Ania :cry: :cry:
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-17, 14:18   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Dzięki za odpowiedż.
Do poradni genetycznej do której chodzę już nie przyjmują, a rejestracja dopiero w grudniu na przyszły rok.
Spróbuję uderzyć do lekarza który opisywał mamografię i jednocześnie dostać się do specjalisty od chorób piersi do którego chodziłam przed operacja, tam dostanę się w ciągu tygodnia.
Jeszcze raz bardzo dziekuję,odezwę się jak bede cos więcej wiedziała.
Pozdrawiam. :)
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-15, 18:48   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
Długo tu nie zaglądałam, ale jestem bardzo niespokojna ,co do ostatnich wyników.Nie wiem czy mam się martwic na zapas i robić biopsje, czy czekac,ale bardzo sie boję bo przedtem nic nie wskazywało że bedzie to rakowe i też mnie uspakajali(dobrze że byłam uparta)
Więc do rzeczy we wrzesniu robiłam badania usg piersi, jamy brzusznej, ginekologiczne oraz morfologię.W pażdzierniku musiałam zrobić dodatkowo mamografię
Usg piersi
Stan po lewostronnej mastektomii.Pierś prawa o utkaniu tłuszczowogruczołowym, z hipoechogeniczną zmianą o wymiarach 9mm x 18mm na godzinie 4. Węzły pachowe prawidłowe.
Mamografia:
Nie stwierdzono istotnych zmian patologicznych.(BIRADS 1)
STRUKTURA PIERSI GRUCZOŁOWO-TŁUSZCZOWA.
Wizyte mam dopiero w przyszłym roku.
Proszę o szybka odpowiedż :-(
Pozdrawiam Ania .
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-07, 14:46   Temat: Rak piersi in situ trójujemny
właśnie rozmawiałam z lekarzem przez telefon, powiedziałam mu co i jak.Kazał przyjechać w środę rano i zarejestrować się.Zobaczymy :?:
  Temat: Rak piersi in situ trójujemny
anula680

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 13543

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-07, 11:53   Temat: wyniki
Witam! mam mały problem z wynikiem. W piątek zrobiłam badania morfologie, badanie biochemiczne oraz markery,ale nie mogę dowiedzieć się jak wyszły dopiero przy wizycie u doktora,a którą mam dopiero w połowie września .Pani w okienku powiedziała że jeżeli się znam to może mi pokazać na komputerze,z skserować może mi dopiero po wizycie. PODOBNO JEST TAKI PRZYKAZ ..Doktor dając mi skierowanie powiedział że jeżeli wyjdą nie bardzo to mam przyjść do niego na odział chemioterapii.SKĄD MAM WIEDZIEĆ JAK WYSZŁY SKORO NIKT NIE CHCE MI UDZIELIĆ TAKIEJ INFORMACJI :--: .POZDRAWIAM ANIA : :mrgreen:

[ Dodano: 2012-05-07, 12:33 ]
chciałam jeszcze dopisać że minie rok po operacji i pierwszy raz robiłam markery.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group