1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12943

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-31, 18:44   Temat: Czerniak
tea, Zawsze możesz przy najbliższej okazji zapytać, choć teraz to już wydaje mi się, że nie większego znaczenia, czy to będzie 1 mitoza czy 4, ważne, że nie więcej. Z tego co wyczytałam, to dopiero przy IM powyżej 6/mm2 dość sporo wzrasta możliwość przerzutów odległych. Ale z drugiej strony sama jestem ciekawa jak to u Ciebie jest z tym IM. Przy tak niskim Breslow, aż mało prawdopodobny wydaje się IM wyższy niż 1..No widzisz, Ciebie wynik zaskoczył,a ja znowu miałam przez cały czas oczekiwania na wynik histopat., że to nie będzie nic dobrego. Ale moje znamię było wyjątkowo paskudne ;)
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12943

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-30, 23:03   Temat: Czerniak
Też się pokusiłam na przeczytanie tego. Zgodnie z tym, co napisał TP53 (tylko, że On wspomniał, ze to starszy sposób badania), jeśli przy 2 mitozach/4HPF, przelicznik wynosi 0,8 mitozy/mm2, to przy 4 mitozach/4HPF będzie wynosić 1,6 IM/mm2, co i tak jest podwyższonym wynikiem, no ale to już nie 4 mitozy/mm2. Człowiek całe życie się uczy :)

[ Dodano: 2017-10-30, 23:15 ]
Wgłępiłam się bardziej, 4HPV to jest 1 mm2, czyli wychodzi jednak 4 mitozy na 1 mm2, bo u tea, nie ma przelicznika na 10 HPV, tylko stricte 1 do 1 (4 HPV).

[ Dodano: 2017-10-30, 23:22 ]
U Agata1983 było 2/10HPV, a nie 2/4HPV.
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12943

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-30, 21:53   Temat: Czerniak
tea, akurat google to nie jest dobry doradca. Ten Twój IM nie jest najgorszy, zwłaszcza że Breslow jest niski,a on jest dosyć kluczowy w czerniaku. Nie masz owrzodzenia, przynajmniej nie ma tego w wyniku, który tu wrzuciłaś. Przepisałaś pełny wynik? Typ SSM, również jest chyba najlepszym z możliwych, o ile możemy mówić o "dobrych" czerniakach ;) Na razie nie masz co się dołować, do piątku niewiele czasu zostało, będzie dobrze :) Ja również miałam biopsję węzła m.in. pod pachą, bo mniemam, że u Ciebie tam właśnie był wycinany i na początku było różnie, ale na dzień dzisiejszy tragedii nie ma, choc ja jestem 2 lata po biopsji.
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12943

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-30, 18:42   Temat: Czerniak
Indeks mitotyczny (IM) to liczba mitoz (podziałów komórkowych) na milimetr kwadratowy czyli zdolność podziałowa komórek nowotworowych. Mniej więcej więc oznacza to, że im IM jest wyższy, to komórki szybciej się szybciej się dzielą, a tym samym czerniak jest bardziej agresywny. Najlepiej więc jak wynosi 0/mm2. U Ciebie był wyższy, wiec pewnie dlatego miałaś wycięty wartownik, pomimo niskiego stadium zaawansowania wg Breslow. Pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group