1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: płaskonabłonkowy rak płuc |
barbara25
Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 54448
|
Dział: Nowotwory płuca i opłucnej Wysłany: 2012-12-09, 19:21 Temat: płaskonabłonkowy rak płuc |
Witaj Justynax
Przechodzę przez to samo, mój tatko ma też raka płuc z przerzutami do mózgu. Jest parę dni po naświetlaniach. Czuł się po nich naprawdę nieźle, zaraz po około godzinki był troszkę oszołomiony ale teraz już jest dobrze Mój tata też był bardzo nerwowy, zawsze spokojnie do niego mówiłam i tłumaczyłam, czasami przymykaliśmy oczy i się z nim ze wszystkim zgadzaliśmy. Teraz mamy troszkę spokoju cieszymy się nim, i planujemy najważniejsze wspólne święta. I co dla nas ważne, lekarze odstawiają powoli dexameazon bo strasznie po nich opuchnięty był. Życzę wam dużo siły, cierpliwości i wielu dobrych spokojnych dni |
Temat: rak płuc |
barbara25
Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 36406
|
Dział: Nowotwory płuca i opłucnej Wysłany: 2012-08-04, 13:52 Temat: rak płuc |
Witam, mam w ręku wypis taty ze szpitala. Może pomógł by mi ktoś je zrozumiec.
ROZPOZNANIE:
Rozsiany rak niedrobnokomórkowy prawdopodobnie z płuc w stadium TxN3M1a, WHO-1.
Płyn w jamie opłucnej lewej i worku osierdziowym. Powiększone węzły chłonne śródpiersia.
Z51.1 - cykle chemioterapii nowotworów
C34.8 - nowotwór złośliwy
WYNIK BADAŃ RADIOLOGICZNYCH
RTG PŁUC PA I BOCZNE LEWE:
Prawa jama opłucna wolna. Płyn w lewej jamie opłucnowej sięgający do przedniego odcinka żebra VI lewego. Obszar zagęszczeń w polu dolnym płuca lewego ponad poziomem płynu - zmiany naciekowe?, niedodmowe?. Pozostały widoczny miąższ płucny bez zagęszczeń.
Serce w całości większe. Poszerzone zagęszczone wnęki płucne, zwłaszcza lewa - zm. węzłowe.
TK KLATKI PIERSIOWEJ Z KONTRASTEM:
Obecnośc płynu w lewej jamie opłucnowej. W pozycji leżącej układa się on przy tylnej ścianie lewej połowy klatki piersiowej i tworzy warstwę grubości ok 2,5 cm. Prawa jama opłucnowa wolna.
Nieliczne, drobne podopłucnowe pęcherze rozdemowe w płatach górnych obu płuc. Niewielki obszar zwłóknień śródmiąższowych w tylnej części segmentu 1/2 płuca lewego. Zmiany niedodmowe w podstawnej części płata dolnego tego płuca, najpewniej z powodu ucisku przez płyn. Poza tym płuca bez ognisk patologicznych.
Powiększone węzły chłonne we wnękach obu płuc. We wnęce płuca lewego ich wymiar podłużny dochodzi do 2,4 cm, a we wnęce płuca prawego do 2,1 cm. W obrębie powiększonych węzłów chłonnych we wnęce lewego płuca widoczne są liczne drobne ogniska zwapnień. Poza tym nie uwidoczniono patologicznych struktur we wnękach płucnych.
Liczne powiększone węzły chłonne z drobnymi zwapnieniami w ich obrębie widoczne są również w śródpiersiu. Przytchawiczo po stronie prawej i w prawym kącie tchawiczo-oskrzelowym wymiar podłużny węzłów dochodzi do 1,7 cm. Do przodu od rozwidlenia tchawicy węzły o wym. podłużnym do 1,8 cm. W oknie aortalno płucnym zmiany węzłowe tworzą konglomerat o wym. ok 2,4 cm x 4,6 cm x 2,8 cm. Poniżej rozwidlenia tchawicy konglomerat węzłów o wym. 2,7 cm x 1,3 cm x 4,8 cm.
Znacznie zwiększona ilośc płynu w worku osierdziowym, na wysokości lewej komory serca tworzy on warstwę grubości do 2,9 cm. Powiększone węzły chłonne w obrębie lewego dołu pachowego, ich wymiar podłużny dochodzi do 2,5 cm.
[ Dodano: 2012-08-04, 14:59 ]
Tata obecnie czuję się nieźle, i wygląda tak jak zawsze. Po pierwszej chemii czuję się dobrze, ma apetyt, nie zatyka go jak mówi, i nie męczy się po paru krokach. Chciałam zapytac, czy konsultowac się z innymi lekarzami? Wiele jest w tym wypisie słowa prawdopodobnie... ale może tak musi byc, bo ja nie wiem. Tata leczy się teraz w Radomiu a ja mieszkam w Warszawie. Może warto spróbowac w Warszawie?
Z góry dziękuję, za wszystkie odpowiedzi. |
|
|