1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-05-29, 08:43   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam serdecznie

Chciałam zapytać czy blizna ( na policzku ) rok czasu po naświetlaniu może np. od słońca zrobić się trochę czerwona ??
Mama chroni się od słońca,smaruje kremem z filtrem 50 , ale ostatnio trochę dużo chodziłyśmy po dworze i nie wiem czy to od słońca , czy coś zaczyna się tam dziać.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o odpowiedź.
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-18, 08:34   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam

Tętnice szyjne były sprawdzane-usg,natomiast co do ciśnienia to ma niskie.
Nie miała tego przed operacją i naświetlaniami dlatego łączyłam jedno z drugim.

Pozdrawiam
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-17, 22:23   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam serdecznie

Mam pytanie czy szumy w uszach i silne bóle głowy mogą być konsekwencją operacji i naświetlań.
Bóle i szumy mama ma od września najwięcej nad ranem.Czasami drętwieje język i palce.
Byliśmy u laryngologa,do neurologa chodzimy co m-c,robiliśmy w listopadzie TK głowy (żeby wykluczyć przerzuty ), rtg kręgosłupa szyjnego,usg naczyń i wszystko dobrze.
Laryngolog zasugerował jeszcze masaże ,żeby rozluźnić mięśnie,ale nic nie pomaga.
Neurolog sugeruje,że to nerwica,brała mama leki m-c ale bez zmian,teraz odstawił.

Poza tym nic innego się nie dzieje,mama funkcjonuje jak przed chorobą
Czy jeszcze powinna zrobić jakieś badania ???

Ten rak merkla jest bardzo agresywny ale i bardzo rzadki,obecnie nie ma na forum nikogo z ta chorobą żeby podzielić się jakimś doświadczeniem.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-07-04, 23:36   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam serdecznie

Mama jest już po brachyterapii policzka miała 10 naświetlań ( 10 dni x 5), skutki uboczne mniejsze niż przy radioterapii.
Wizytę u chirurga onkologa mamy na 2 sierpnia ( 1 m-c ) po brachyterapii ,tam gdzie mama była operowana tj.w klinice chirurgii onkologicznej i tam ma być prowadzona.

Naświetlania miała gdzieś indziej tj w Centrum Onkologii, myślałam że tam w poradni będzie miała kontrole ale okazuje się,że nie.

Mama 1 kwietnia przed operacją miała robione RTG płuc i usg jamy brzusznej i węzłów,minęły już 3 m-ce czy teraz powinna zrobić TK płuc i jamy czy starczy usg ??

Ten nowotwór jest bardzo złośliwy jak czerniak a jak czytam inne posty to badania kontrolne są zlecane bardzo szczegółowe.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-06-03, 13:31   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam

Moja mama miała naświetlane węzły chłonne szyjne , miała mieć 20 naświetlań , ale skutki uboczne były tak silne ,że po 16 lekarz zakończył.Dostawała antybiotyk , ale nie pomógł,różne płukanki,maści itd.

Ma straszne zapalenie jamy ustnej i krtani,prawie straciła , głos,nie mogła jeść i pić i itd.

Jestem pod wrażeniem opieki w WCO w Poznaniu na radioterapii , wszyscy od lekarzy , pielęgniarek i techników bardzo mili,służący pomocą itd.


Za dwa tygodnie ma mieć brachyterapię blizny na policzku, wstępnie lekarka mówiła ,że będzie 5 spotkań.

Chciałam zapytać czy brachyterapia również ma takie skutki uboczne jak radioterapia ?? czy są one mniejsze ???



Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-10, 07:13   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
marjanna

Bardzo dziękuję za odpowiedź , przeczytałam Twój wątek i trzymam kciuki !!!!
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-08, 22:42   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź , mama od jutra zaczyna radioterapię węzłów szyjnych.Loży po guzie na policzku nie będą naświetlać.Blizna jest duża przez cały policzek,już miesiąc po operacji i mama niczym nie smaruje tylko myje szarym mydłem.
Czytałam o różnych maściach na blizny ale nie wiem czy po takich operacjach onkologicznych można używać?

pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-29, 14:07   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam

Moja mama jest po operacji poszerzenia blizny i wycięcia 5 podejrzanych węzłów chłonnych.
W bliźnie brak komórek nowotworowych natomiast w I na V węzłów był przerzut.

Mama ma mieć radioterapię w WCO w Poznaniu , loży po usuniętym guzie na policzku i węzłów chłonnych. 4 maja mamy stawić się w szpitalu.

Mam pytanie, mamę boli głowa ,(a ja mam różne, złe myśli ) :

1.Czy podczas przygotowania mamy do naświetlań będą robić mamie tomograf głowy ?? czytałam ,że w fazie przygotowań tak jest ??

Proszę o odpowiedź , pozdrawiam
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-31, 20:37   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam

Proszę o pomoc

opis histopatologiczny

Merkel cell carcinoma - rak merkla to wiem już poczytałam

Immunoprofil: ki 67 + w 100 % komórek - czy to oznacza bardzo wysoki stopień złośliwości ??


Proszę o pomoc , czytam w internecie i nie wiem czy dobrze rozumiem ,że jest b.złośliwy
  Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
beata0970b

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15022

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-25, 23:29   Temat: Rak złośliwy skóry Merkla z przerzutem do węzła chłonnego
Witam

Nie wiem czy to zły sen jeszcze nie wierzę.
Jestem na tym forum od roku, tata ma raka nerki z przerzutami,

Dziś odebrałam wynik histopatologiczny mamy wyciętego guzka z polika.
Jest to rak skóry Merkla , bardzo złośliwy nowotwór.
Na razie rodzice nic nie wiedzą .

Mama ma mieć jeszcze jeden zabieg poszerzenia i wycięcia a potem radioterapię.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia z tym nowotworem bo wiadomości w internecie są przerażające!!!!!!!!

Czy powinniśmy wcześniej zrobić TK płuc i usg węzłów chłonnych??

Prozę o pomoc , to nie miało tak być, mama walczy z chorobą mojego taty już 10 lat ,
a teraz ona , jest taka cudowna dlaczego dwoje rodziców.....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group