1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-08-19, 22:40   Temat: Rak nerki
Aniu
Strasznie mi przykro :( .

Twój tata jest w wieku mojego,oboje brali sutent , a na prywatnej poczcie wymienialiśmy się uwagami,zawsze interesował się co u niego.
Będzie mi Go bardzo brakować,jego mądrości życiowej ,wyjaśnień zawiłych tematów w prosty sposób,optymizmu i wiary w to ,że się uda.

Jest mi bardzo smutno i trudno się z tym pogodzić , przecież to nie tak miało być....

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-06, 08:59   Temat: Rak nerki
Witaj Jermal

Cieszę się ,że u Ciebie wszystko powoli wraca na swoje tory :) Cały czas myślałam o Tobie , życzę Ci teraz długich chwil w dobrej kondycji i dużo uśmiechu na co dzień.

Pozdrawiam



[następne komentarze]
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-06-02, 11:23   Temat: Rak nerki
Jermal
Bardo dziękuję za odpowiedź,tez już trochę poczytałam i jestem mądrzejsza i spokojniejsza.
Wiem ,że najważniejsze jest zatrzymanie postępów choroby , nie koniecznie sutentem.
Ale to jest taki trochę lęk przed tym co było zanim udało nam się sutent uzyskać i takie pierwsze myślenie ... pewnie też przez ten etap przeszedłeś.
Nie wiem czy mnie rozumiesz,dzisiaj już jestem spokojniejsza i inaczej patrzę na to wszystko, a twoja odpowiedź jeszcze mnie w tym utwierdziła,więc dziękuję :)

A rocznica 33 super :) życzę Wam przede wszystkim dużo spokojnych i radosnych kolejnych rocznic.
Moi rodzice mają za 4 dni 42 ( ale to byli małolaci jak brali ślub-spieszylam sie ponoć na świat :) )

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



[następne komentarze]
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-06-01, 07:36   Temat: Rak nerki
Witaj Jermal

Chciałam zapytać może wiesz : tata miał robiony 30 maja TK,wczoraj dzwoniłam bo był już opis i lekarz prowadzący powiedział,że zmiany na nerce niestety urosły i on musi po przeliczać bo jest jakaś granica błędu wyznaczona przez NFZ.
Czytałam ,że to jest 20 % ale zastanawiam się czy wszystkich guzów ( jak jest kilka razem ) czy na każdą zmianę patrzą oddzielnie.Dzisiaj około 14 mam dzwonić to może będę wiedziała więcej.
Drugie pytanie dotyczy afinitoru , czy to jest naturalne ,że po sutencie - afinitor ?Czy trzeba chodzić , prosić żeby napisali wniosek itd.
Pytam bo nie wiem jak mam rozmawiać z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie , trzymam kciuki za Ciebie :) )
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-22, 08:36   Temat: Rak nerki
Witaj Jermal
Również czekałam na wiadomości od Ciebie i nie ukrywam ,że czekałam na inne.
Wierzę,że afinitor pomoże , przykładem niech będzie mama Wiki.
Wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki , ja przesyłam również serdeczne pozdrowienia od mojego taty.
My mamy tomograf za tydzień 30 maja.
Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia !!!!!!!!!!
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-15, 07:47   Temat: Rak nerki
Witajcie

Tata dostaje dwie tabletki dziennie tzn .jedna 25 mg a druga 12,5 mg przez 28 dni a potem 14 dni przerwy.

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-05-12, 22:03   Temat: Rak nerki
Witaj Jermal

Zastanawiam się czy masz te badania robione w szpitalu gdzie otrzymujesz sutent ??
My nigdy nie mieliśmy cholesterolu ,trójglicerydów i crp ( chyba ,że sami prywatnie ).Inne tak + dehydrogenaza mleczanowa i hormony tarczycy za każdym razem.

Co do objawów to moi rodzice oboje w zaawansowanej chorobie nowotworowej mieli dobre wyniki krwi łącznie z ob które mówi się że wtedy rośnie.
Tata z 3/4 nerki zamiast dwóch z jeszcze 3 guzami dodatkowymi na tej pozostałości ma idealny mocznik i kreatyninę.Wiem ,że to dobrze i się cieszę ale jakby tak się zastanowić....
Pierwszy guz wykryty był przez przypadek bez jakichkolwiek zmian i następne przerzutowe też nie dawały żadnych objawów , które wskazywałyby że coś się dzieje złego.
Jak widać w tej chorobie nie ma żadnej logiki.Moi rodzice nigdy nie palili papierosów a mama przeciwniczka opalania ( rak skóry ).Nawet nie ma się do czego przyczepić co by przyczyniło się do rozwoju choroby.No może stres taty w pracy a potem mama 10 lat choroba taty.A z drugiej strony ludzie mają gorsze problemy i nie chorują,Trudne to do ogarnięcia.
Trzymam kciuki za badanie TK i czekam na dobre wieści,pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-13, 09:02   Temat: Rak nerki
Znam tą poprawę humoru i samopoczucia po otrzymaniu leku :) cieszę się ,że wszystko poszło sprawnie i życzę wszystkiego dobrego w następnych cyklach:)

Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki
beata0970b

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 65953

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-03-21, 12:27   Temat: Rak nerki
Hm :)

Jak będę u taty to sprawdzę jego specyfik,firmę , skład itd. ,ja zamawiałam przez internet z polecenia innych chorych.
Siedząc w szpitalu,czekając na badania i sutent, w Poznaniu to około 6 godzin ( chociaż wszystko idzie bardzo sprawnie i nie ma bałaganu ) chorzy leczący się sutentem wymieniają swoje uwagi i spostrzeżenia na temat skutków ubocznych i opowiadają jak sobie z tym radzą .Istna kopalnia wiedzy i jeszcze jak pada z ust chorego któremu to pomogło to super.
Tak było w przypadku tego kremu, trochę wyczytałam a resztę informacji dołożyli sami pacjenci.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group