1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Naciek głowy trzustki
beti*

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-26, 14:51   Temat: Naciek głowy trzustki
Witaj tronca33.
Mój tato, kiedy brał chemię ważył niecałe 48 kg i podjęto decyzję o jej podaniu (podobnie jak Ty bardzo się bałam, że nie otrzyma wlewu). Najważniejsze są prawidłowe wyniki krwi.
Trzymaj się, pozdrawiam.
  Temat: Naciek głowy trzustki
beti*

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 23:26   Temat: Naciek głowy trzustki
Nie polecam soku z Noni, mój tato miał straszne boleści i biegunkę. Też stosowaliśmy Nutridrinki, które na początku powodowały biegunki, później jednak sytuacja się unormowała. Zrezygnowaliśmy ze smaków owocowych na rzecz czekoladowego, może to pomogło, bo wiadomo jakie działanie mają owoce ;) .Myślę, że Twój tato powinien nie przesadzać z ilością wypijanych Nutridrinków, dwa dziennie w zupełności powinny starczyć (zakładam, że tato spożywa normalne posiłki). Firma Nutricia produkuje jeszcze inny suplement diety przeznaczony głównie dla osób z chorobą nowotworową, jest to FrtiCare, mój tato też go stosował (zamiast nutridrinków). Jeżeli Nutridrinki będą nadal powodowały biegunki zapytaj się lekarza, czy może pić FortiCare (w smaku to też tak jakby jogurt).
Pozdrawiam
  Temat: Naciek głowy trzustki
beti*

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 14:50   Temat: Naciek głowy trzustki
tronca33 są różne rodzaje biopsji, min. cienkoigłowa, gruboigłowa, otwarta. Sposób pobierania wycinka do badania uzależniony jest od różnych czynników np. od narządu na którym znajduje się guz, jego umiejscowienia, itp. Dużo na ten temat możesz poczytać w necie. Mój tato miał biopsję gruboigłową, która niczego nie wyjaśniła (pobrano za mało materiału) i zrobiono mu biopsję otwartą (metoda operacyjna), która wyjaśniła z jakim rodzajem raka mieliśmy do czynienia. Chcieliśmy zrobić biopsję za pomocą laparoskopu, ale niestety guz był tak umiejscowiony, że ten sposób badania nie wchodził w grę.
  Temat: Naciek głowy trzustki
beti*

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 125917

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-06-03, 09:19   Temat: Naciek głowy trzustki
Witaj tronca33.
Tak jak napisała absenteeism do jakiejkolwiek pomocy merytorycznej niezbędne będzie zamieszczenie wypisów ze szpitala (jak tato tam trafi), wszelkich wyników i oczywiście wyniku hist.-pat. Wiem, że z racji odległości, jaka dzieli Cię od najbliższych będzie to duże utrudnienie, ale bez tego nie będzie można Wam pomóc. Bez wyników stawianie wszelkich diagnoz to jak wróżenie z fusów.
Pisz tronca33 jak będzie się rozwijała sytuacja Twojego taty, co się u Niego dzieje z pewnością forumowicze pomogą dobrą radą i wsparciem :) .
Zarówno Twój tato, jak i Wy, Jego bliscy nie możecie się załamywać, trzeba mieć nadzieję i wiarę, że będzie dobrze. Po tym co piszesz widać, że już rozpoczęliście walkę i tato ma w Was wielkie wsparcie.
Życzę wytrwaości w walce z tym "skorupiakiem", pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group