1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-18, 10:03   Temat: odp
Witam, bylam wczoraj z opisem u mojej Pani Doktor. Zostały porownane 2 opisy tk, jeden z wrzesnia tamtego roku oraz aktualny. Wielkość węzła jest taka sama jak zaraz po operacji (węzęl widział operator) zostawił go twierdząc ,że jest ok. pani Doktor powiedziała ,że słowo naciek w tym opisie oznacza " powiększenie". Dla spokoju zabrała płytkę do najlepszego radiologa w celu porównania z ostatnim tk.
Jeśli cokolwiek wzbudzi niepokój to zostane skierowana na biopsję cienkoigłową pod USG i wtedu zbadamy co się dzieje.
Jak myślicie co to może oznaczać? W tk wyszedł też płyn w zatoce Dauglasa.
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-17, 14:07   Temat: wynik po tommografi-błagam o pomoc
Witam po krotkiej przerwie.
Odebrałam dzisiaj wynik TK jamy brzusznej i miednicy.
Neciek węzlowy 20/30 mm przy naczyniach biodrowych wspólnych prawych,dochodzacy do mięśnia lędżwiowego prawego.
Prtosze pomózcie, dzisiaj mam lekarza ale umieram z niepokoju. czy oznacza to przezut?
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-04, 11:15   Temat: RTM i przerzut do kości łonowej
Witam,
Przypomne swój przypadek: gruczolakorak endometrium G2 wg. FIGO II. We wrzesniu 2010 roku operacja usunięcia narzadu rodnego z przydatkami. Od grudnia do 10 stycznia 2011 roku radioterapia miednicy i jednego węzła chłonnego biodrowego który wg. Pani Doktor nie wygladal normalnie.
Od 3 tygodniu odczuwam ból z prawej strony kości łonowej.Ból pojawia się tylko przy naciskaniu lub dotykaniu. Do tego czuje się osłabiona, mogłabym spać po 12 godzin. Podobne objawy miałam przy zdiagnozowaniu choroby.
Proszę mi napisać czy może to byc przerzut do kości łonowej? Pani Doktor zaplanowała wizyte dopiero na maj. Boję się bo ostatnie objawy ( nocne poty i osłabienie) zlekceważyłam a okazało się ,że rozwijała się choroba. Gdybym wtedy udała sie do lekarza może obeszło by się bez operacji.
Nie chce też non stop biegac po lekarzach bo popadnę w paranoję, ale proszę mnie zrozumiec ,że bardzo się boję.

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2011-03-04, 12:07 ]
Bonzaja, pisz w jednym - Twoim - wątku.
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-24, 09:24   Temat: Wznowa RTM w pochwie
Witam,
Prosze o pomoc. Jakie są objawy wznowy raka trzonu macicy w pochwie? Czy możliwe aby miesiac po zakończeniu radioterapi pojawił się mały guzek? Prosze o pomoc
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-23, 10:10   Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
Witam ponownie,

Wiem ,że jestem przewrażliwiona na punkcie swojego zdrowia ale chciałam zapytać o kwestię wznowy w pochwie. Jakie sa objawy i czy istnieje możliwośc pojawienia sie w k.p małego guzka. Bardzo prosze o pomoc.
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-20, 17:37   Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
witam,

operował mnie doc. Grzegorz Panek. Warszawa centrum medyczne ostrobramska. Usuneli też jajniki , cięcię przez powłoki brzuszne.
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-03, 10:10   Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
Aniaha dziękuję bardzo za pomoc.
Udam się z tym bólem do lekarza. Ciaglę czuje dół brzucha. Do tego doszły bóle po stronie prawej nerki. Strasznie się boje, nie wiem czy to jakaś obsesja czy coś sie dzieje.
Rozumiem ,że Ty miałaś podobna operację?!
Napisz mi proszę ( przepraszam za taką bezpośredniość) jak wygląda po operacji życie intymne.

pozdrawiam,
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-02, 14:31   Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
usg jamy brzusznej? było tylko badanie ginekologiczne które wykluczyło wznowę w pochwie. Stwierdziła ,że w tak krótkim czasie nie ma mozliwości przeżuty. Ale ja wolę dmuchac na zimne.
  Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
bonzaja

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12355

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-02, 13:57   Temat: Rak trzonu macicy z naciekiem na szyjkę
Prosze o pomoc,

Jestem cztery miesiące po operacji usunięcia macicy z przydatkami i 2 węzłami chłonnymi.
Miesiąc temu przeszłam 28 frakcji zewnętrznych naświetleń miednicy.
Adenocarcinoma endometriale G2 z naciekiem na szyjkę. WG FIGO II .
Naciek na 1/3 mieśnia macicy.
Przydatki i węzły czyste.

Od tygodnia boli mnie podbrzusze, podobny ból miałam na początku zdiagnozowania choroby.
Starsznie się boję, że może to być przerzut.
Wczoraj byłam u mojej Pani Doktor która to wykluczyła.
Prosze o poradę z czym ten ból brzucha może być związany.
Mam dopiero 30 lat.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group