1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 21:08   Temat: BAC węzła wartowniczego
No ja niestety miałem z owrzodzeniem ilość podzialu mitoz tez jest wysoka i niestety sa przerzuty pamiętam słowa lekarza kiedy moja matka zapytala o szanse odpowiedział" ze spotkał się z takim tyem nowotworow gdzie nawet wykryty we wczesnych stadiach potrafił przerzutowac a pacjenci z zaawansowanym rakiem zyją do dziś"
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 20:37   Temat: BAC węzła wartowniczego
Masz racje bo dużo zależy od głębokości naciekania,ale im więcej mitoz tym czerniak złośliwszy chyba ,że się myle.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 20:26   Temat: BAC węzła wartowniczego
Możliwe ze zależy to od histopatologa ale według mnie powinno to być PODANE na każdym wyniku skoro to jest czynnik rokujący.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-22, 20:06   Temat: BAC węzła wartowniczego
A kiedy miałaś rozpoznanego czerniaka bo z tego co gdzies tam czytałem dawniej podziału mitoz nie podawali ale od któregos roku histopatolodzy zaczeli podawac
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-21, 21:43   Temat: BAC węzła wartowniczego
A wspomniałaś chociaż o tym,że wynik jest niekompletny ??

[ Dodano: 2016-06-21, 21:45 ]
Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego lekarz skierował pacjentke na biopsje skoro ta jest niemiarodajna
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-21, 21:24   Temat: BAC węzła wartowniczego
A czy taki np. mikroprzerzut byłby widoczny badaniu USG ?
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-21, 19:46   Temat: BAC węzła wartowniczego
Lekarz wytłumaczył dlaczego ?
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 20:17   Temat: BAC węzła wartowniczego
To w miare dobra lokalizacja przynajmniej tego się dowiedzialem

[ Dodano: 2016-06-20, 20:21 ]
tego=tak * (błąd) :)
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 19:39   Temat: BAC węzła wartowniczego
Czyli jednak dobrze myślałem ,że pobiera się cały węzeł do badania bo BAC jest niemiarodajne :)
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 17:11   Temat: BAC węzła wartowniczego
Skoro jest tak jak piszesz to lekarze wiedzą co robią przynajmniej tak mi się wydaje.
Teraz najważniejsze aby nie było przerzutów w węźle wartowniczym ,spokojnie poczekajcie na wynik BAC
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 17:03   Temat: BAC węzła wartowniczego
Z tego co udało mi się wyczytać jest to czerniak nabłonkowatokomórkowy(gorsze rokowanie) który powstal na znamieniu dysplastycznym, brak owrzodzenia,ale nigdzie nie widzę podziału mitoz . Czy mieliście już poszerzenie blizny ? BAC można wykonać a kiedy ewentualnie stwierdzą przerzuty w węzłach chłonnych to na pewno je usuną . Po prostu myślałem ,ze tak jak w przypadku chłoniaków pobierany jest cały węzeł do badania
  Temat: BAC węzła wartowniczego
ccc11

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 10297

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 16:35   Temat: BAC węzła wartowniczego
A czy przypadkiem nie pobiera się węzła chłonnego w całości do badania? Bo z tego co czytałem np. w przebiegu ZZ pobierany jest cały węzeł ,bo BAC jest niemiarodajne ..

[ Dodano: 2016-06-20, 16:37 ]
Napisz cały wynik ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group