1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-30, 20:39   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
dziękuje wszystkim
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-29, 23:01   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
moja mama zakończyła leczenie w swoje urodziny, zabrałam ją do domu, załatwiłam domowe hospicjum, a dzis rano umarła, w pon. pogrzeb
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-07, 22:09   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
moja mama właśnie zakończyła leczenie, choroba postępuje bardzo agresywnie. Miała iść do hospicjum stacjonarnego, ale póki co biorę opiekę na mamę i spróbujemy jak damy sobie rade.
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-23, 17:19   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
Byłam dzis w szpitalu mamę chcą wypisać w pt, aż się boję. Miała 6 naświetleń glowy jestem ciekawa, czy za 3 tyg ma wrocić na chemię. Jej lekarz prowadząca będzie miała dyżur dopiero w pon, jak mama będzie w domku. zastanawia mnie też co dadzą na okropne bóle kości.?
A co do zachowań moja mama też stale wszystko zapomina jednak ona zawsze szwankowała jeśli chodzi o zapamiętywanie więc już sama nie wiem czy to choroba czy jej stan normalny.
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-22, 21:57   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
Kama dzięki z aciepłe slowa.
Mama jest po dwóch naświetlaniach i po każdym czuje się kiepsko, ma dreszcze, obnizoną temp. Dziś chciałam do niej jechać , ale nie chciala bym przyjechala, bo chciała odpocząć i pospać. Pielęgniarki przyniosły jej jakieś tabletki (5szt). Jutro jadę do południa będzie przed to będzie się lepiej czuła.
Czy ktoraś z Was miała styczność z osobą, ktora miała przerzuty do glowy? Boję się tego co będzie i sama nie wiem czego się spodziewać?
Od tyg biorę stimuloton i pramolan i dzięki nim czuję się w dzień wyciszona, wszystko dociera do mnie jakby zza szyby. Jeszcze tydzień temu stale beczałam, a szczególnie jak mówiłam o chorobie mamy, a teraz stoicki spokój.
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-20, 21:21   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
Ten tydzień nie był dla nas dobry w wiadomości moja mama ma przerzuty do mózgu. Miała w pon tk i w czwartek robili jej maskę od jutra naświetlanie. Tyle, że teraz fajnie utrafili z lekami przeciwbólowymi i nic ją nie boli zrobiła się troszke silniejsza. Tydzień temu przedawkowali jej morfinę i była tragedia bełkotała, nie mogła ustać na nogach jak ją zobaczyłam w takim stanie załamałam się. Jej lekarz nie pozostawił mi nadzieji, że wyjdzie z tego jedynie możemy to odwlec w czasie. Wzięłam leki, które mi jakiś czas temu zapisał internista pramolan i stimuloton i tylko dzięki nim egzystuje.
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-16, 21:57   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
hej! moja mama tez walczy z rakiem piersi, ateraz jeszcze innymi. Ma amputowaną pierś, przeszła chemioterapię przed operacja, po radioterapię. Teraz znowu chemię, bo ma przerzuty do wątroby, kości ( na scyntygrafii same ciemne plamy), zmiany z płucach ze znakiem zapytania na rtg, dziś przeszła tk głowy. Aż boję się myśleć co to badanie pokaże.... mam gęsią skórę.
Czy Wy dziewczyny robiłyście już sobie badania czy jesteście obciążone genem?
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-13, 17:26   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
dzięki dziewczyny. Dziś byłam u mamy i stan się pogarsza, w nocy dusiła się i podano jej tlen, jest bardzo słaba, brak apetytu, bełkocząca mowa. Wszystko idzie szybko i nie w tę stronę co powinno. Widzę, że podają jej leki przeciwbólowe co 6 godzin oraz fluorouracyl. W nadchodzącym tyg. ma wyjść i jakoś wogole nie wiem jak to wszystko poskładam, musze chyba znaleźc kogoś do opieki , bo sama nie może siedzieć tyle godzin.
Na jutro mam umówioną wizytę u psychologa, ale pora 12.00 znowu musze się zwolnić chyba mnie wyleją z pracy.
  Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
danisella

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8566

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-11, 22:34   Temat: Rak piersi zaawansowany z przerzutami
dzień dobry!
jestem nowa jak napisalam w temacie.

Moja mama też walczy z nowotworem i ma przerzuty do wątroby i kości.
Jest po chemii, operacji jednej piersi, naświetlaniach, leczeniu hormonalnym
teraz miała dostać herceptynę,
ale lezy w szpitalu i powiem szczerze, że tracę nadzieje czy dostanie to "cudo".

Jest w kiepskim stanie psychicznym, a mi zaczyna się to udzielać.
Moja mama jak i ja jesteśmy jedynaczkami zatem brak jakiegoś wspracia.
Ja podobnie jak któraś z Was mam małe dzieci 3 lata i 6 lat ,
pracuję zawodowo, prowadzę swój dom i zajmuje się mamą.
Czasami ma już dosyć!
Ostatnio mam problemy ze snem, schudłam sporo, niekiedy podwyższone ciśnienie.
Internista zapisał mi leki antydepresanty nie biorę ich , bo boję się że wtedy nie podołam wsyzstkiemu, albo się uzależnię.
Jak Wy sobie radzicie.?
Czy może Wasi bliscy przeszli leczenie herceptyną?
Aha to chyba Soya pisała, że jej mamie porogszyły się wyniki badań serca, mojej też i co teraz z mamą?

Napiszcie dziewczyny jak to wyglada u Was?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group