1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
delete

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-15, 20:04   Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
Hana w przypadku mojego taty (55l.) pierwszym objawem (ok 1 - 1,5 roku temu) były bóle w okolicy krzyża, których oczywiście nikt nie wiązał z nowoetworem - a to dość charakterystyczny objaw. W maju tego roku wystąpiła bezbolesna żółtaczka mechaniczna - i diagnoza: guz trzustki. Tata został zoperowany, niestety nie udało się usunąć całej masy nowotworowej. Wynik hist-pat potwierdził podejrzenia. Od 6 miesięcy tata ma chemioterapię (Gemzar - wg obowiązujących standardów) + miał 2 miesiące radioterapii IMRT. Dotychczas choroba nowotworowa jest ciągle skąpoobjawowa, wszystko co się działo (bóle brzucha, pleców, ogólnoustrojowe osłabienie) należy raczej przypisać leczeniu. Niestety chyba już się zaczyna gorszy czas (silne bóle po jedzeniu). Rokowania - jak już pewnie wiesz - też rozwiewają wszelkie złudzenia...

Trzymaj się Hana i jakbyś miała jakiekolwiek pytania - pisz śmiało.

Pozdrawiam:)
  Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
delete

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-15, 16:43   Temat: GUZ TRZUSTKI POMOCY!!!
Hano ja niestety od pół roku jestem z tym tematem na bieżąco - co byś chciała konkretnie wiedzieć?
Jak doszło do rozpoznania prawdopodobnie raka trzustki - rutynowe badanie czy coś się działo? Skąd jesteście? Napisz więcej
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group