1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki?
drMarta

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 36292

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-18, 11:02   Temat: Rak trzustki?
Armando,
absenteeism napisał/a:
Nie masz stwierdzonej żadnej zmiany w trzustce


Sam stwierdzasz, że:
Armando123 napisał/a:
Byłem u 2 gastrologów - jeden jak zaobaczył wyniki to powiedział, że mam zaburzenia czynnościowe - IBS, a drugi wysłał mnie do psychiatry.


Mianownik jest dla mnie ten sam - jesteś pod wrażeniem choroby nowotworowej ojca, nie stronisz od alkoholu (przy jakichkolwiek problemach z trzustką powinienieś ABSOLUTNIE wykluczyć alkohol w każdej postaci!), a wszelkie zaburzenia czynnościowe, w tym prawdopodobny zespół jelita drażliwego, w pełni wyjaśniają Twoje objawy. Co nie zmienia faktu, że gdy odczuwasz ból, to jest on realny. Do tego realne mogą być zmiany w pracy jelit (biegunki, zaparcia lub jedno i drugie naprzemiennie).

Nie złość się, że gastrolog polecił Ci psychiatrę. Ja bym raczej sugerowała psychoterapeutę, choć bardzo prawdopodobne, że przepisanie przez psychiatrę niskiej dawki leku przeciwlękowego złagodzi Twoje objawy. Leki takie można przyjmować nie dłużej niż miesiąc, więc leczenie musi być uzupełnione o psychoterapię by pozbyć się objawów na długi czas. A rozumiem, że o to chodzi. Chcesz nie odczuwać bólu, czy tak?


Niepokojące dla mnie jest Twoje określenie w odniesieniu do występowania raka
Armando123 napisał/a:
Super, a to skurczybyk
Wybacz, może się mylę, ale to wskazuje, że jesteś tak skoncentrowany na znalezieniu u siebie raka, że nawet nie przyjmujesz do wiadomości, że masz dobre wyniki.
Obawiam się, że wynik żadnego badania Cię nie uspokoi.

Diagnoza zaburzeń czynnościowych jest stawiana właśnie poprzez wykluczenie przyczyn czysto somatycznych. U Ciebie wszelkie badania w tym kierunku wykluczyły przyczyny inne niż psychosomatyka.

Poszukaj pomocy psychologa lub psychiatry. Wiele osób, które spotkały się z chorobą nowotworową w swoim otoczeniu rozwija zaburzenia czynnościowe na bazie zaburzenia lękowego. Problem jest powszechny i możliwy do wyleczenia. Musisz tylko szukać pomocy we właściwym miejscu. Inaczej spędzisz życie w pogoni za rakiem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group