1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwor watroby
drMarta

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 14803

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-08-18, 11:40   Temat: Nowotwor watroby
Witaj Lidek,
Rozumiem, że diagnoza choroby nowotworowej, zwłaszcza jej zaawansowanie, było szokujące. Oczywiście nikt nie spodziewa się takich wiadomości przy leczeniu kamicy pęcherzyka żółciowego.

Jesteście na początku drogi. Przeciwnik jest trudny, ale nie pozostaje nic innego, jak się z nim zmierzyć.

Bardzo dobrze, że od razu sprawdzasz możliwości terapeutyczne i szukasz pomocy na forum. Przygotowanie i współdziałanie jest kluczowe.

Wiem, że nie jest łatwo mówić o chorobie ani nawet ją nazywać. Z czasem można nauczyć się mówić o wszystkim. Bo niezależnie od tego, czy przemilczysz teraz z bliską osobą trudne kwestie, to jeśli staną się one częścią codzienności - lepiej się wcześniej przygotować.

Choroba nowotworowa to diagnoza. Są metody leczenia, z których można próbować korzystać. Ważne tylko, aby mimo świadomości tego, na ile trudna jest sytuacja, móc zmobilizować wszelkie siły by stawić jej czoła. Może być pomocna opieka psychoterapeuty.

Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie - miałam przyjemność prowadzić wielu pacjentów z rozpoznaniem choroby nowotworowej. Każdy przypadek jest inny. Życie może być bardzo zaskakujące, stąd wstrzymam się od porównywania znanych mi przypadków z opisaną przez Ciebie osobą. Jedno jest pewne - warto świadomie podjąć działania sprzyjające zdrowieniu. I mieć nadzieję na ich pozytywne skutki. W medycynie, jak w kinie - wszystko może się zdarzyć.

Jeśli mogę w czymś jeszcze pomóc - wyślij wiadomość na mail lub priv.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group