1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Planowanie opieki nad chorym
ewaporacja

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6886

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-06-05, 13:48   Temat: Planowanie opieki nad chorym
Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze.
  Temat: Planowanie opieki nad chorym
ewaporacja

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6886

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-05-30, 13:59   Temat: Planowanie opieki nad chorym
Zastanawiam się nad organizacją opieki nad Mamą, której podawane są już jedynie środki przeciwbólowe. Mama w chwili obecnej z powodu bólu i problemów z kręgosłupem może tylko płasko leżeć. Jej samodzielność jest bardzo, bardzo ograniczona.

Jesteśmy z Mamą same - nie mogę liczyć na pomoc kogokolwiek z rodziny. Mieszkamy w odległości ok. 300 km od siebie. Moja praca obciąża mnie koniecznością spędzania w tygodniu poza domem ok. 10-12 godzin dziennie, czasami do kilkudniowych delegacji (te mogę zlikwidować do absolutnego minimum, mam nadzieję całkowicie).

Planuję Mamę zabrać do siebie po jej wypisaniu ze szpitala - pytanie, czy w takich warunkach można opiekować się chorym zapewniając mu odpowiedni komfort i czy jest to wykonalne przez jedną osobę? Kupię niezbędne sprzęty, w tym łóżko i materac odleżynowy. W dni powszechne chciałabym zatrudnić opiekuna dla Mamy na 8-10 godzin dziennie, plus zapewnić wizyty pielęgniarskie cztery razy w tygodniu.

Czy taki scenariusz jest realny do pomyślnego zrealizowania przy jednoczesnym zachowaniu komfortu osoby chorej? Czy to doprowadzi do nadmiernego męczenia chorego i sprawi mu dodatkowy ból fizyczny i psychiczny?

Moje dodatkowe pytanie: czy jeżeli mamy do czynienia z chorym wyłącznie leżącym, świadomym, to czy pozostawiając w zasięgu jego rąk rzeczy niezbędne do funkcjonowania, pozostając z nim w kontakcie na odległość można wyjątkowo np. wyjść na zakupy, albo do urzędu? To pytanie zadane z desperacji - nie pytałabym, gdybym była pewna, że mogę wszystko zorganizować tak, żeby z Mamą ktoś był przez 100% czasu.

Dziękuję.

[ Dodano: 2015-05-30, 14:16 ]
Będę też bardzo wdzięczna za podzieleniem się wszelkim doświadczeniem w tym zakresie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group