1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5041

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-06, 22:31   Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
To Ty uznałeś go za znakomitego (ja chyba trochę tonowałam) nie wiem czy był chirurgiem onkologiem, czy był obeznany w najnowszych wytycznych i czy uznawał za właściwe stosować się do nich (niestety Polska jest pełna "starych praktyków" którzy uważają że ich doświadczenie jest ważniejsze od "jakichś wytycznych"). Dobry chirurg to taki który wie co może i nie podejmuje pochopnie decyzji o operacji. Wikipedia nijak się nie ma do praktyki. A w tym wątku to chirurg zadecyduje czy obetnie całą pierś czy podejmie się zabiegu oszczędzającego pierś.
  Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5041

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-06, 20:01   Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
Onkolog kliniczny w raku piersi? To chyba jednak jakaś teoria i to nie wiadomo skąd wzięta, nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek wytycznych w tej sprawie. Wycięcie jest podstawą leczenia tego raka. Czy w danym momencie można całkowicie usunąć nowotwór decyduje chirurg bo to on ma to zrobić. Oczywiście w dużej części przypadków zaczyna się od chemioterapii lub nowotwór jest nieoperacyjny to wtedy chirurg odsyła do onkologa klinicznego. I dlatego rekomendowałam poszukiwanie dobrego chirurga bo to on prowadzi wstępną diagnostykę i decyduje czy nowotwór jest operacyjny.

A teraz według tego "pakietu onkologicznego" to będzie jakiś koordynator leczenia (nie lekarz) o leczeniu będzie decydowało konsylium które opracuje plan leczenia, jakoś nie mogłam się doczytać na podstawie czego i kto kieruje na diagnostykę. Będzie ciekawie.
  Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5041

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-05, 15:34   Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
Poczytaj historie w tym dziale bo rzetelna odpowiedź na Twoje pytania to kilkanaście stron.
Zamiast iść prywatnie do onkologa to trzeba rozejrzeć się w poszukiwaniu chirurga onkologa pracującego w ośrodku w którym leczy się minimum 150 przypadków raka piersi rocznie.
Raczej nie leczyłabym raka prywatnie. Ale dobrze jest na początku leczenia pójść do naprawdę znanego specjalisty żeby nakreślił możliwe opcje leczenia. Ale tylko z wynikiem biopsji cienkoigłowej to nie ma o czym gadać. Minimum to usg piersi w którym opisane są również okoliczne węzły, biopsja gruboigłowa, jeżeli zajęte są węzły to jeszcze minimum usg jamy brzusznej (lepiej CT) i rtg płuc. To co mogę doradzić to dokładne przyjrzenie się chirurgowi, bo dobre wycięcie to podstawa (jeżeli nie ma jeszcze przerzutów- sprawdzenie tego to druga podstawa)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group