1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy z przerzutami do kości
gaba

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4147

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-26, 16:12   Temat: Rak piersi zrazikowy z przerzutami do kości
Ciągle pytam, bo ciągle się ta prośba pojawia: "proszę o interpretację" co piszący chce usłyszeć, dla mnie ten wynik to zwykły wynik, jednoznaczny i nie bardzo wiem co tu można interpretować.
Zadaj konkretne pytania- co chcesz wiedzieć.
Trochę za mało danych żeby podać rokowania dla tego konkretnego przypadku. Nie podałaś nawet wielkości guza, nie wiadomo czy są przerzuty do jednego czy więcej węzłów pachy (mam nadzieję że nie pachwiny jak napisałaś). Było chyba usg? Nic nie wiadomo czy sprawdzono inne organy na obecność przerzutów.
Generalnie jeżeli są przerzuty tylko do kości to można to stosunkowo długo leczyć, nawet lata. Tylko jest pytanie dlaczego lekarze zdecydowali o chemioterapii (na pewno?) bo zwykle w tym wieku i jeżeli są zaatakowane tylko kości stosuje się gdy to możliwe hormonoterapię i daje ona niezłe skutki. Oczywiście do tego leczenie wzmacniające kości. Więc albo jest coś więcej, albo to hormonoterapia nazwana chemią.
Wg wszelkich wytycznych, podręczników i literatury nie powinno być operacji piersi, (możliwe jakieś zespolenia kręgosłupa), bo nie operuje się rozsianego raka - nie daje to korzyści ani w długości życia, ani nie przedłuża czasu remisji.

Coś konkretnego w sprawie rokowań może powiedzieć lekarz, ale dopiero po jakiejś próbie leczenia wtedy będzie wiadomo jak chora (a raczej jej rak) reaguje na leczenie.

Radioterapia to chyba na kręgosłup i ma ona wtedy za zadanie uśmierzenie bólu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group