1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-07, 12:59   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Dosyć poważnie to wygląda, nadal uważam że szybciej i taniej wyniesie Ci to w NL, ale tak szacuję że z samym wycięciem i przebadaniem (kilka dni w szpitalu) powinieneś się zmieścić ok 3-4 tys. Tylko że Twój przypadek będzie wymagał później kontroli (poczytaj w tym dziale) z dosyć drogimi badaniami początkowo co kwartał a później trochę rzadziej (dopytaj tego swojego znajomego). Jeżeli Cię interesuje miejsce w Warszawie gdzie to dobrze zrobią prywatnie to mogę Ci podać na pw.
Ale rozważ to sobie. Tłumaczenie tego wyniku u tłumacza przysięgłego to kilkadziesiąt zł i naprawdę wszystko co musisz zrobić to pokazać to u lekarza w Holandii. Dlaczego nie spróbujesz? Tylko się pośpiesz bo oznaczenie węzła wartowniczego można zrobić tylko do pewnego czasu.
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-06, 23:39   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Ale ja się nie czułam obywatelem drugiej kategorii bez znajomości języka i zapewniam że tak jak to odczułam to byłam pacjentem super kategorii.
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-06, 16:38   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Mam wspomnienie z krótkiego epizodu w Niemczech i jak zostałam potraktowana bez znajomości języka i dlatego rekomendowałam Holandię - to takie głupstwo: tam nie potrzebujesz znajomego do "ogarnięcia".
Do wycięcia wartownika wszędzie rekomendują wyspecjalizowany ośrodek, w praktyce oznacza to Centrum Onkologii a tam się czeka.

Madziu ! Teoretycznie to wiem, a w praktyce to skojarzenie: onkologia = rak wyłazi z amatora.
  Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20833

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-06, 13:19   Temat: Czerniak skóry. Ważne pytania.
Czerniak jest rakiem i nie wyobrażam sobie żeby ubezpieczenie w Holandii nie obejmowało jego leczenia. Poproś lekarza żeby napisał ten wynik po angielsku (lub ostatecznie po łacinie), ustalił gdzie te próbki będą przechowywane i zgłoś się do lekarza w Holandii. I to wszystko jak najszybciej. Na początku czekają Cię tylko najwyżej kilkudniowe procedury i badania, co nie powinno Ci przeszkadzać specjalnie w pracy. Pamiętaj że w ostatnich badaniach wskazano że właśnie obywatele Holandii są najbardziej zadowoleni ze swojej służby zdrowia w całej UE. Wykorzystaj to że masz dostęp do tej służby zdrowia i nawet ewentualna bariera językowa jest nieważna jak się walczy o życie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-04-06, 13:27 ]
W koniecznym uzupełnieniu - czerniak nie jest rakiem, choć jest nowotworem złośliwym.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group