1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 43
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-19, 18:08   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Już myślałam że porzuciłaś forum (czytam bloga). Mam pytanie czy ta pogrubiała skóra wyszła w usg czy w mammografii (i jak ona wygląda w naturze)? Czy lekarz nic Ci nie powiedział co z tym płynem? Moja pierś też nie chce jakoś się ustatkować i ciągle coś wyłazi, a w COI w Warszawie wszystkie opisy sprowadzają się do "zmian podejrzanych nie stwierdzam".
Ja bym te jajniki robiła laparoskopowo, unikniesz tego pooperacyjnego osłabienia organizmu (licho nie śpi). A z piersiami to ja bym "czujnie czekała", przy tej częstości kontroli nic nagłego nie wyskoczy, a może się uspokoi. Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-04, 23:26   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Niestety te większe dawki Ci się należą ze względu na "obraz ogólny". Pierwsze 3 tygodnie to się nie czuje nic, dopiero później łapie zmęczenie nie wiadomo dlaczego. Obserwuj się "sercowo" bo ono dostało swoje w czasie chemii i teraz ma powtórkę. Powodzenia.
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-03, 20:24   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Amri pisałaś w innym wątku o tamoxyfenie, ale odpiszę Ci tutaj. Tematem byłam zainteresowana i pytałam na radioterapii wszystkie które spotkałam. Te które miały brać to już brały, tylko jednostki mówiły że jeszcze rozważają lub czekają na decyzję. Czasami zaglądam na blog. Trzymaj się
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-02-01, 23:47   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
1 ciastko to 1,5 godz spaceru, lepiej go nie jeść. A kupne to trucizna. Zostały tylko niewielkie ilości gorzkiej czekolady.



[następne komentarze]
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-24, 18:54   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Badanie o którym pisałam to badanie statystyczne, stwierdzono że wznowa i przerzuty występują częściej w grupie chorych które przytyły w czasie chemioterapii ponad 15 funtów. Nie o to chodzi żeby nie jeść, ale żeby zapomnieć o ciastkach, kremach itp pustych kaloriach, bierzecie dexametazon (lub coś podobnego) a to zwiększa apetyt, dlatego napisałam. Pozdrowienia.
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-24, 12:08   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Polprazol nie zmniejsza odruchu wymiotnego, jest lekiem zmniejszającym kwasowość, czyli zgagę i pieczenie w przełyku, jeżeli masz tego typu dolegliwości to pamiętaj że polprazol jest chyba najsłabiej działającym z tej grupy leków (inhibitory pompy proteinowej). Ja używam leku gasec jako mającego najlepszy wskaźnik skuteczność/cena, są mocniejsze ale w cenie nie rekompensującej wzmocnionego działania. Niestety wszystko na receptę.
1,5 tygodnia w dobrej formie na pełną regenerację to nie jest źle. Już to gdzieś pisałam, ale powtórzę: uważaj na wagę, czytałam jakieś opracowanie, że zwiększenie wagi o 7,5 kg po chemioterapii statystycznie zwiększa ryzyko. Pozdrowienia
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-18, 13:09   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Diclofor na zasadzie "może pomóc", enterol przy biegukach lekkich (pomaga na pewno) a ogólnie to dużo jogurtu naturalnego - to przewód pokarmowy. Krew to inna bajka i ja osobiście nie bardzo wierzę, żeby poza lekami (też mają skutki uboczne) i czasem coś naprawdę pomagało. Myślę że na nastrój to dziecko bardzo pomaga. Trzymaj się, aby do lata.
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-14, 23:07   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
amri
Ja dosyć dawno nauczyłam się regulować szybkość kroplówki, to żadna sztuka, zwłaszcza jak masz znajomą pielęgniarkę. Należy poczekać jak sobie zakładająca pójdzie (jak poprosisz to odmówi) i trochę przykręcić, a jak przyjdzie i będzie podkręcać to trzeba powiedzieć żeby nie przyśpieszała, bo jak za szybko leci to robi Ci się gorąco i serce wali. To są prawdziwe objawy przy szybkim wlewie, tylko każdy odczuwa to na swoim poziomie i nikt nie udowodni że nieprawda.
Z drugiej strony przy ustawionej szybkości trzeba obserwować przy jakim ułożeniu ręki kropelki lecą najszybciej i tak starać się rękę trzymać, wtedy jest najgładszy przepływ i najmniejsze uszkodzenia. Branie kroplówki to aktywność. Trzymaj się i kontroluj serce, zwracaj uwagę na wszystkie objawy.
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-13, 18:04   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Może Ty jesteś jedną z Tych osób które chemię przechodzą bezproblemowo, czego Ci z całego serca życzę, ale i tak współczuję. Nie bałaś się zaczynać 13-tego?
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-12, 18:10   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Tyle, że bomby kobaltowe nie są stosowane do napromieniowania w raku piersi od wielu lat, a jeżeli gdzieś są to należy wiać daleko, więc pytanie o nową bombę kobaltową mogłoby wywołać wrażenie "daleko posuniętej ignorancji". Napromieniowanie jest prowadzone fotonami o wysokiej energii i tego terminu należy się trzymać (promieniowanie gamma to jednak coś innego). "Jakość" radioterapii jest w większym stopniu zależna od prawidłowego zaplanowania dawek i później od dokładności każdorazowego ułożenia delikwenta i kontroli sprzętu niż wieku akceleratora.
Niestety nie ma żadnych urządzeń bezawaryjnych, mniej lub więcej ryzykujemy wsiadając do autobusu, samochodu i samolotu. W wypadku w Białymstoku karygodne jest nie to że do niego doszło, ale że było 5 ofiar a nie max. 2. To wina organizacji nadzoru urządzenia i obsługi która pracowała na zasadzie "nam myśleć nie kazano".
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-10, 18:53   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Zamieszkasz tam, i co nowego?
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-10, 10:31   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Nie ma to jak dziecko - gotowość o 6.48, dziś pewnie dalszy ciąg maratonu urodzinowego, wszystkiego dobrego dla małej.
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-09, 22:59   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
ale tu mowa o napromieniowaniu piersi i blizny po operacji usunięcia guza i węzłów
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-09, 22:15   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Może ktoś mnie oświeci co to są te "bomby kobaltowe", ostatecznie radioterapię przechodziłam i wiem na pewno że napromieniowanie przeprowadza się fotonami z akceleratorów. Świętokrzyskie centrum jest jednym później powstałych więc szansa, że aparatura jest nowsza niż w W-wie jest większa. To czy uda się ominąć serce, najbardziej zależy od planowania i budowy pacjenta. Ostatecznie ja miałam napromieniowaną lewą pierś, a serce nie było w żadnym fragmencie w polu. Nie podoba mi się takie podejście radioterapeuty, skoro już byłaś to te podstawowe rzeczy można było ustalić i tak musi Cię zapoznać z ryzykiem i korzyściami i uzyskać Twoją zgodę na piśmie, takie odkładanie wszystkiego na ostatnią minutę, a później, "Proszę podpisać i idziemy na symulator" bez możliwości zastanowienia się. Coś tam pisałaś o możliwości konsultacji, wykorzystaj to. Nie chcę Cię buntować, ale po obciążającej serce chemii, naświetlanie serca to może być trochę za dużo
  Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
gaba

Odpowiedzi: 243
Wyświetleń: 93484

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-09, 12:02   Temat: Rak piersi - dwa guzy: carcinoma ductale infiltrans
Amri, rozmawiałaś już z radiologiem? Oglądał Cię, czy powiedział że uda się ominąć serce przy radioterapii?
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group